Anasayfa Sektörel Batık Kripto Fonunun Kurucularına Şok! Varlıkları Donduruldu

Batık Kripto Fonunun Kurucularına Şok! Varlıkları Donduruldu

Sektörel

Three Arrows Capital kurucularına ait 1 milyar dolarlık varlığın mahkeme kararıyla dondurulduğu bildirildi.

Batık Kripto Fonunun Kurucularına Şok! Varlıkları Donduruldu

Britanya Virjin Adaları'ndaki bir mahkeme; kripto koruma fonu Three Arrows Capital'ın (3AC) kurucularına ait yaklaşık 1 milyar dolarlık varlıkların dondurulması emrini çıkardı. Fonun tasfiye memuru Teneo, bu gelişmeyi Bloomberg aracılığıyla doğruladı.

Mahkeme, tasfiye memuru Teneo'nun bir e-postasında belirtildiği gibi, kurucu ortaklar Su Zhu ve Kyle Davies ile Davies'in eşi Kelly Chen'in değeri 1,14 milyar dolara kadar olan varlıkları devretmesini veya satmasını yasaklayan bir emir çıkardı. Tasfiye memuru, alacaklılara yaklaşık 3,3 milyar dolar borçlu olunduğunu tahmin etmektedir.

Teneo'nun açıklaması şu şekilde:

Dünya çapındaki dondurma emri, tasfiye memurları tarafından takip edilen ve diğer hususların yanı sıra kurucuların 3AC'nin durumunun talep edilen dondurma emirlerinin değerine eşdeğer bir miktarda kötüleşmesine neden olmaktan sorumlu tutulmaları gerektiğini iddia eden taleplerle bağlantılı olarak istenmiştir.

Teneo'nun belirttiğine göre; bu açıklama, Singapur Mahkemesi tarafından verilen yerel bir dondurma kararının ardından geldi. Bu gelişme, Su Zhu'nun Eylül ayında Singapur'un Changi Havalimanı'nda ülkeden ayrılmaya çalışırken tutuklanmasından bir gün sonra yaşandı. Singapur, Su Zhu ve Kyle Davies'e ülke içinde düzenlenmiş herhangi bir faaliyette bulunmalarını engelleyen bir yasak getirdi.

Three Arrows Capital'ın Çöküşü

Batık Kripto Fonunun Kurucularına Şok! Varlıkları Donduruldu

Bir zamanlar kripto koruma fonu dünyasının önde gelen oyuncularından biri olan Three Arrows Capital, bir dizi talihsiz yatırımın ardından 2022 yılında çalkantılı bir çöküş yaşadı. 

Three Arrows Capital'ın çöküşü, kripto para piyasası gerilemesinin ve sektördeki çöküş dalgasının ortasında ortaya çıktı.

Daha önce Singapur'dan faaliyet gösteren koruma fonu, Britanya Virjin Adaları'ndaki iflas işlemlerine sığındı. Britanya Virjin Adaları mahkemesi tarafından tasfiye memuru olarak atanan Teneo, kurucular Su Zhu ve Kyle Davies'e karşı iş birliği yapmama iddialarını gündeme getirdi.

Bir zamanlar kripto para piyasasının yükseliş döneminde ünlü isimler olan Su Zhu ve Kyle Davies, riskli uygulamalarla ilgili ifşaatların ardından itibarlarının ve servetlerinin azaldığını gördüler.

Geçtiğimiz hafta Singapur mahkemesi, Su Zhu'nun sorgusunu gerçekleştirdi. Söz konusu ismin iyi halden serbest kalacağı belirtildi. 

Kaynak: CoinGape

Batık Kripto Fonunun Kurucularına Şok! Varlıkları Donduruldu içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Piramit ve Ponzi Sistemler Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Aptos Coin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar