Anasayfa Rehber BAYC Artistleri Tarafından Yapılan SVSNFT Nedir?

BAYC Artistleri Tarafından Yapılan SVSNFT Nedir?

Rehber

Sneaky Vampire Syndicate nedir? SVSNFT nedir? Popüler NFT koleksiyonu ile ilgili merak edilen tüm ayrıntılar burada...

BAYC Artistleri Tarafından Yapılan SVSNFT Nedir?

Günümüzde fiziksel ve dijital sanat eserleri arasındaki çizgi, teknolojinin yardımıyla giderek kayboluyor. Bored Ape Yacht Club (BAYC) maymunları, lazer ışını gözlere sahip olmaları ve puro içmeleri gibi eşsiz özelliklere sahip iken söz konusu maymunlar, nadir bulunmalarından dolayı binlerce dolar değerindedir. 

Bu tarz yenilikçi oluşumlar, NFT sanat eserlerini yepyeni bir seviyeye taşımıştır. Ölüler diyarına gelince NFT yaratıcıları, yalnızca geceleri dışarı çıkıp avlanan vampir efsanesine kapılmışlardır ancak Sneaky Vampire Syndicate isimli NFT koleksiyonu ile işler farklı bir boyuta taşınmıştır.

Sneaky Vampire Syndicate (SVSNFT) Nedir?

BAYC Artistleri Tarafından Yapılan SVSNFT Nedir?

SVS, birden fazla koleksiyona sahip olan bir NFT koleksiyonudur. Söz konusu koleksiyonlar arasında Sneaky Vampire Syndicate, Sneaky Bat Syndicate ve Sneaky Vampiress Syndicate yer alıyor.

Sneaky Vampire Syndicate, 8 bin 888 vampirden oluşuyor. Söz konusu vampirler, kavurucu güneş ışığından ve "sinir bozucu" vampir avcılarının meraklı gözlerinden uzakta, metaverse'deki Lair'de özgürce yer alabiliyor ve yaşamlarını en iyi şekilde sürdürebiliyorlar.

Sneaky Bat Syndicate, vampirlerin yarasa yoldaşlarının evi olarak nitelendiriliyor. Bu koleksiyon, 8 bin 297 yarasadan oluşuyor. Sevimli ve ince tüylerle kaplı  yarasalardan kan damlatan yarasalara ve uçabilenlere kadar çeşitli boyut ve şekillerde geliyorlar. Yarasalar, dişi vampirlerin kendi kanlarının ve canlarının peşinde olduğuna inanıyorlar. Bu nedenle yarasalar, dişi vampirlerden bir hayli şüpheleniyorlar. Böyle bir düşünceye neyin yol açtığı ise bir sır olarak kalıyor. 

Staking, vampirinizi kullanmanın ve ondan ödüller kazanmanın bir yoludur. Vampirinizi stake ederek BLOOD token ile ödüllendirilebilirsiniz. BLOOD ödülleri basittir: Bir vampiri stake ederseniz günde 3 BLOOD token alırsınız. Bir yarasa stake ederseniz günde 1 BLOOD token alırsınız. 

Lair'i genişletmeyi ve NFT alanında daha iyi bir kontrol elde etmeyi hedefleyen SVS kurucuları, dişi vampir koleksiyonunu ileriye dönük bir yol olarak gördüler. Kurucular, bunun üzerine 2022 yılının Şubat ayında Sneaky Vampiress Syndicate'i piyasa sürdüler. Sneaky Vampiress Syndicate, Lair'de olaysız şekilde dolaşan ve vampir arkadaşlarına katılmaya hazır olan 12 bin 345 dişi vampirden meydana geliyor. 

Sneaky Vampire Syndicate nedir? ve SVSNFT nedir? sorularına yanıt ararken şimdi de NFT projesinin ekibi ile rehberimize devam ediyoruz.

Sneaky Vampire Syndicate (SVSNFT) Kimin?

BAYC Artistleri Tarafından Yapılan SVSNFT Nedir?

Sneaky Vampire Syndicate, genel olarak kripto alanı ve NFT'ler ile ilgili bir vizyona ve tutkuya sahip bir grup arkadaş tarafından kurulmuştur. Söz konusu grup, Bored Ape Yacht (BAYC) NFT koleksiyonu ile ünlenen sanatçı Mig ile tanışmış ve böylece akıllarında olan ancak sanatsal olarak uygulayamadıkları bazı fikirleri hayata geçirebilmiştir. 

Sneaky Vampire Syndicate ekibinde yer alan kişilerin gerçek isimleri bilinmiyor.  Ekip, aşağıdaki anonim kişilerden oluşuyor:

 • Mig - Sanatçı
 • Topkek - Proje lideri
 • Woof - Lider geliştirici
 • Freddy - Geliştirici
 • 2D Vamp - Admin
 • Ryan - Yönetici

SVS, yetenekli BAYC sanatçısı Mig ile birlikte topluluk için harika bir şey yaratmak amacıyla bir araya gelen bazı yakın arkadaşlardan doğmuştur. Başından bu yana NFT sahnesinin içerisinde ve dışarısında ortaklıklar kurarak büyük ölçekli bir marka haline gelen SVS, multi-milyon dolarlık bir film şirketi ile ortaklık kuran ilk NFT projesi olarak kayıtlara geçmiştir. SVS, son Scream (Çığlık) filmi için bir pazarlama etkinliğinde Paramount Pictures şirketi ile iş birliği yapmıştır. 

Sneaky Vampire Syndicate (SVSNFT) Ne İşe Yarar?

Ekip, kripto para piyasasında çok sayıda hayvan projesinin yer aldığına dikkat çekerek Sneaky Vampire Syndicate projesinin bir bütün halinde NFT alanına yeni bir soluk getirebileceğini düşünüyor. Popüler kültürü NFT alanına getiren Sneaky Vampire Syndicate, "yenilikçi bir NFT projesi" olarak nitelendiriliyor. 

NFT son dönemde artan popülaritesiyle dikkat çekiyor. Eşsiz bir kullanım imkânı sunan NFT’lerin ne işe yaradıkları da kolay bir şekilde anlaşılabiliyor. Bu da popülaritesinin iyice artmasını sağlıyor. 

Bored Ape Yacht Club sanatçısı Mig, elle çizilmiş resimler ile Sneaky Vampire Syndicate projesini oluşturuyor. Bu çok önemli bir ayrıntı olarak görülüyor.

NFT koleksiyonunda vampirlerin hepsinin birbirinden farklı özellikleri bulunuyor. Korsan göz bandına sahip olan altın bir vampirden kulaklığa ve lazer gözlere sahip olan ilginç bir vampire kadar her vampirin kendine has özellikleri bulunuyor. 

Sneaky Vampire Syndicate (SVSNFT) Projesi

BAYC Artistleri Tarafından Yapılan SVSNFT Nedir?

Üyeler, SVS NFT satın alarak çok sayıda fırsat ve avantaj elde ediyorlar. Vampir sahipleri, özel video oyunlarına erişimin tadını çıkarırken metaverse'de ailelerine ve akrabalarına katılabiliyorlar.

Söz konusu sahipler, aynı zamanda Alfa Beyaz Liste Çekilişlerine girmek için BLOOD token kullanabiliyorlar. Utility token olan BLOOD, herhangi bir parasal değere sahip değildir. 

SVS Alfa, doğrulanmış SVS NFT sahipleri için satış öncesi noktalar ve ücretsiz basım gibi birçok fırsatın kilidini açıyor. Daha önce bu sadece Discord vasıtasıyla mevcuttu ancak şu anda bütün SVS sahipleri, alfa noktasına girmek amacıyla BLOOD token kullanabiliyorlar.

SVS, aynı zamanda projeler vasıtasıyla alınan beyaz liste noktalarının yarısını çekilişe tabi tutuyor ve bunlar BLOOD token tarafından finanse ediliyor. BLOOD token, ikinci nesil NFT koleksiyonu olan Sneaky Vampiress Syndicate'i basmak için kullanılıyor. Dişi vampirler için taban fiyat 0,16 ETH'dir ancak bu, BLOOD token kullanımı ile yüzde 50'ye kadar düşürülebiliyor.

Blood Sözleşmesi, üçüncü nesil vampirler için kullanılacak olan bir mekaniktir. Birinci nesil vampirler ve ikinci nesil dişi vampirler, Blood Sözleşmesi'ni yerine getirmek amacıyla çiftleşmek için bir araya gelebilecekler. Yaşanacaklara tanıklık etmek isteyenlerin takipte kalmaları gerekiyor. SVS ekosisteminin merkezinde yer alan BLOOD tokenin, gelecekte SVS tarafından sunulabilecek tüm kullanım alanlarına dâhil edilmesi hedefleniyor.

BLOOD token, piksel vampirleri basmak üzere de kullanılabiliyor. 8 bin 888 vampirin hepsinin piksel versiyonunun oluşturulduğu görülüyor. 100 BLOOD karşılığında piksel vampir satın alabilirsiniz. Vampirlerin piksel versiyonları, bir kez talep edildikten sonra bir daha asla talep edilemiyor. Sneaky Vampire Syndicate nedir? ve SVSNFT nedir? sorularına yanıt ararken NFT'lerin nereden ve nasıl alınabileceği ile rehberimize devam ediyoruz. 

Sneaky Vampire Syndicate (SVSNFT) Nasıl Alınır?

BAYC Artistleri Tarafından Yapılan SVSNFT Nedir?

Sneaky Vampire Syndicate satın alabilmek için OpenSea, LooksRare, Nifty Gateway, Rarible ve herhangi bir büyük NFT platformunu kullanabilirsiniz. OpenSea platformunda vampir tokenlerini en pahalıdan en ucuza ve en ucuzdan en pahalıya olacak şekilde sıralayabilirsiniz. 

Sneaky Vampire Syndicate almak için yapmanız gerekenler şu şekilde:

 • OpenSea ya da Rarible'da bir hesap açın.
 • Söz konusu platformlardan herhangi birinde bulunan hesabınıza giriş yapın.
 • Arama çubuğuna "Sneaky Vampire Syndicate" yazın.
 • NFT koleksiyon sayfasına yönlendirileceksiniz. İlgili filtre kriterlerini girin ve dilediğiniz vampir tokenini bulun.
 • Ürünü anında satın almak veya bir fiyat üzerinde pazarlık yapmak isteyip istemediğinize bağlı olarak "Buy Now" ya da "Make Offer" butonuna basın. İstediğiniz NFT’nin açık artırmada olması ve rezerv fiyatının henüz karşılanmaması halinde söz konusu NFT aktif teklife açık olacaktır. Bu durumda "Place a Bid" sekmesine tıklayın.
 • Satın almadan, pazarlık yapmadan ya da teklif vermeden önce dijital cüzdanınıza Ether bakiyesi yükleyin. Gas maliyetlerini de karşılamak için bakiyenizin yeteceğinden emin olun. OpenSea ve Rarible tarafından çok sayıda e-cüzdana destek veriliyor.
 • "Buy Now" butonuna tıkladığınız zaman gas ücretleri dâhil olmak üzere NFT maliyeti, ETH cüzdanınızdan düşürülecek. Satın alınan NFT, OpenSea ya da Rarible profil sayfanızda görünecektir. NFT sahibi tarafından teklifinizin onaylanması ya da fiyat teklif edilmesi halinde devam edin ve satın alma işlemlerinizi tamamlayın.

Sneaky Vampire Syndicate (SVSNFT) Güvenilir mi?

BAYC Artistleri Tarafından Yapılan SVSNFT Nedir?

Bütün ERC-721 vampir tokenleri, Ethereum blockchain üzerinde depolanıyor. ERC-721 standardı, Ethereum blockchain üzerinde eşsiz ya da değiştirilemez tokenlerin nasıl oluşturulacağını açıklayan ücretsiz ve açık bir standarttır.

Sneaky Vampire Syndicate; Coinbase NFT, Sandbox, The Pixelverse Wilder World, Paradigm Sports, Worldwide Webb ve The Cryptoids ile resmî olarak ortaklıklara imza atmıştır. 

Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun sanatçılarından biri olan Mig, Sneaky Vampire Syndicate olarak adlandırılan farklı bir NFT koleksiyonuna dâhil olmuştur. Vampir temalı NFT versiyonları, hem NFT furyasından hem de BAYC koleksiyonunun popülaritesinden faydalanmak istemiştir.

Mig olarak tanınan sanatçı, NFT olarak satılmak üzere elle çizilmiş resimler ile Sneaky Vampire Syndicate'i yaratıyor. Mig ile yapılan ortaklık, Sneaky Vampire Syndicate projesine yönelik patlama etkisi yaratmıştır. Muazzam bir desteğe sahip olan projenin bu bakımdan güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.

Uzmanlar, Sneaky Vampire Syndicate projesini "çılgın bir proje" olarak nitelendiriyor. Bu projenin arkasında disiplinli ve profesyonel bir ekibin bulunduğunu aktaran uzmanlar, aynı zamanda yol haritasının da harika olduğunu düşünüyor. 

Sneaky Vampire Syndicate (SVSNFT) Avantajları ve Dezavantajları

Sneaky Vampire Syndicate, çok sayıda vampir tokeninden oluşmasıyla NFT alanında bomba etkisi yaratmıştır. Farklı bir konsept ile karşımıza çıkan projede her vampirin farklı özelliklere sahip olması dikkat çekmiştir. Yatırımcılar, OpenSea gibi NFT platformları üzerinden vampir tokenlerine yönelik alımlara başlamıştır. 

Sneaky Vampire Syndicate, Twitter üzerinden Roadmap (Yol Haritası) 3.0'ı paylaşmıştır. Söz konusu yol haritasında Twitter ödül programı, Sandbox sezon 4 oyunu, çoklu topluluk bloodshop'ı, üç boyutlu vampirler, blood sözleşmesi ve blood sosyal casino yer alıyor. Bunun dışında planlanan birkaç sürprizin de bulunduğuna işaret edilmiştir. 

Sneaky Vampire Syndicate projesi ile ilgili dezavantajlara bakmak için aslında NFT genelindeki dezavantajlara bakabiliriz. NFT konusunda en büyük endişe, açık artırmalar üzerinde yaratılan şaibedir. Anonim kişiler tarafından fiyatların artırılabileceğine yönelik düşüncenin yatırımcılar arasında hâkim olduğunu ifade edebiliriz.

BAYC Artistleri Tarafından Yapılan SVSNFT Nedir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)