Anasayfa Analiz Bear vs Bull: Bitcoin Madenci Satışı 3 Yılın Rekoruna Ulaştı!

Bear vs Bull: Bitcoin Madenci Satışı 3 Yılın Rekoruna Ulaştı!

Analiz

Mevcut Bitcoin (BTC) madenci faaliyeti, kripto para piyasası için ileride olası bir yükseliş momentumuna işaret ediyor.

Bear vs Bull: Bitcoin Madenci Satışı 3 Yılın Rekoruna Ulaştı!

Devam eden Bitcoin (BTC) rallisi, zincir üstü göstergeler şeklinde benzer duygularla güçlü bir şekilde destekleniyor. Pozitif duygu piyasada o kadar derinden oynuyor ki, madenciler bile Bitcoin (BTC) varlıklarını satmaya isteksiz. Bu, önümüzdeki haftalarda potansiyel bir yukarı yönlü hareket için büyük bir yükseliş işareti olabilir. Bu, Şubat FOMC toplantısından yaklaşan Fed faiz artırımı duyurusu düşünüldüğünde daha da önemlidir.

Madencilerden Bitcoin (BTC) satmaya yönelik sağlam direnç, altcoinler için de potansiyel bir artış için güçlü bir sinyal olabilir. Fed'in FOMC'si, komitenin faiz oranını muhtemelen %0,25 artırabileceği 31 Ocak ile 1 Şubat arasında toplanacak. Bu sonuç, daha fazla tüccar enflasyonla ilgili kayıplardan korunmak için kripto pozisyonlarına girmek isteyebileceğinden, Bitcoin (BTC) ve altcoinler için yukarı yönlü bir hareketi destekleyebilir. Öte yandan, ABD Dolar Endeksi (DXY), Bitcoin (BTC) fiyat artışını destekleyebilecek şekilde son zamanlarda düşüş eğiliminde.

Bitcoin (BTC) Madenci Satışları Düştü

Bitcoin (BTC) madencisinden gelen satış baskısı, çok yılın en düşük seviyesine ulaştı.

Bitcoin (BTC) madencilerinden gelen satış emirleri şu anda son yılların en düşük seviyesinde. Madencilerden borsalara Bitcoin (BTC) transfer hacmi, 2022'de FTX'in çökmesinden sonra fırlamış olsa da, hacim 2020'den bu yana en düşük aralığında. 

Bu, madenci topluluğunun Bitcoin (BTC) fiyatının daha da artacağından emin olduğu ve kâr elde etmek istediği anlamına geliyor. Fiyat izleme platformu CoinMarketCap'e göre, bu yazı yazılırken, Bitcoin (BTC) fiyatı neredeyse son 24 saate göre 22.888 $ seviyesinde bulunuyor.

Kaynak: CoinGape

Bear vs Bull: Bitcoin Madenci Satışı 3 Yılın Rekoruna Ulaştı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar