Anasayfa Bitcoin Rehberi Bedava Bitcoin Kazanmanın 10 Yöntemi

Bedava Bitcoin Kazanmanın 10 Yöntemi

Bitcoin Rehberi

Bitcoin nedir? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır? Bedava Bitcoin kazanmanın 10 yöntemi ile sizde varlıklarınızı arttırabilirsiniz. Detaylar içeriğimizde...

Bedava Bitcoin Kazanmanın 10 Yöntemi

Kripto para dünyasının liderliğini yapmaya devam eden Bitcoin, fiyatını arttırdıkça ve yaygınlaştıkça, insanlar tarafından da daha fazla ilgiyle karşılanıyor. Bu doğrultu da birçok kişi herhangi bir ücret ödemeden nasıl Bitcoin elde edilebileceğine dair sorular soruyor. Bu yazımızda sizlere bedava Bitcoin kazanmanın bazı yollarını anlattık…

Bedava Bitcoin Kazanmanın 10 Yöntemi

Bedava Bitcoin Kazanmanın 10 Yolu

Günümüzde birçok kişi kolay yoldan Bitcoin elde etmenin yollarını araştırıyor. Oldukça fazla sayıda kişi tarafından merak edildiğini gördüğümüz bu duruma, bedava Bitcoin kazanmanın 10 yolunu sıralayarak cevap veriyoruz:

  1. AirDrop’lar: Ülkemizde de geniş bir kitle tarafından kullanımına başvurulan AirDrop yöntemi, bazı görevleri bitirmeye odaklı bir şekilde çalışıyor. Kullanıcılar, belirli zaman aralıklarında kendilerine sunulan görevleri tamamlayarak birçok ödül kazanabiliyor ve ciddi miktarlarda kazanç elde edebiliyorlar.
  2. Faucet: Dilimizdeki anlamı ‘musluk’ olan Faucet sistemi de son dönemlerde popülerliğini arttıran bir Bitcoin kazanma yolu. Faucet sisteminde, güvenilirliğinden emin olunan siteler üzerinden, video izleme, oyun oynama veya reklam görüntüleme gibi aksiyonlarda bulunarak, Bitcoin cinsinden ödüller kazanılabiliyor.
  3. StormGain Borsası: Kaldıraç oranlarındaki avantajların yanı sıra oldukça düşük komisyon oranları ile dikkat çeken StormGain borsası da bedava Bitcoin kazanmanın en iyi yolları arasında yer alıyor. Bulut madenciliği odaklı olan sistemde, hiçbir şekilde bilgisayar, telefon gibi elektronik cihazlara gerek yoktur.
  4. Faiz: Bedava Bitcoin kazanmanın yollarından birisi de faiz yöntemidir. Ancak bu yöntemi uygulamak için elinizde Bitcoin bulunması gerekiyor. Bu Bitcoin’leri, güvenilirliği şüphe götürmeyen kurumlara vererek, yıllık olarak faiz kazancı sağlayabiliyorsunuz. Bu yöntemi uygulayan ve oldukça güvenilir olan borsalar ise Binance ve OKEx olarak öne çıkıyor. Her iki borsa da Binance Savings ve OKEx Savings adındaki hizmetleri ile kullanıcıların faiz getirisi elde etmesini güvenli bir şekilde sağlıyor.Bedava Bitcoin Kazanmanın 10 Yöntemi
  5. İnsanlara Yardım Etme: Bir diğer popüler bedava Bitcoin elde etme yolu da insanlara yardım etmedir. Bitfortip adlı platformdan faydalanabileceğiniz bu yöntemde, diğer kullanıcıların isteklerine cevap vererek bedava Bitcoin kazanabiliyorsunuz.
  6. Kredi Vermek: Bitcoin’lerinizi bir kenarda tutup onları unutuyorsanız, kredi verme yoluna giderek bedava Bitcoin kazanma şansı yakalama yolu, sizler için belki de en uygun yöntemdir. Bitbond, BTCPOP, KIVA gibi başlıca eşler arasında Bitcoin ödünç verme platformları aracılığıyla, bedava Bitcoin elde edebilirsiniz.
  7. Çevrimiçi Alışveriş Yapmak: Bitcoin’i bedava kazanmanın bir başka yolunun da çevrimiçi alışveriş yapmak olduğunu söyleyebiliriz. Anlaşmalı şirketler üzerinden yapılan alışverişler, kredi kartının Pei hesabına bağlanması ve alışveriş yaptıkça bu hesaba puanlar eklenmesi ile çalışıyor. Daha sonra ise kazanılan bu puanlar, Bitcoin’e çevrilebiliyor ve cüzdanlara gönderilebiliyor.
  8. Satış Ortaklıkları: Birçok kripto şirketi, çevrimiçin satış ortaklarına bedava Bitcoin kazandırıyor. Bu şirketin sahibinin bağlantısına tıklayan kullanıcılar, satın almaya yönelik yapılan bütün işlemleri takip ediyor, kendilerine aktarılan müşteriler karşılığında da başta Bitcoin olmak üzere çeşitli şekillerde ödüllendiriliyor.
  9. Anketlere Katılmak: Bazı araştırma sayfaları veya kurumlar da sordukları sorulara karşı verilen cevaplar karşılığında Bitcoin dağıtıyor. Sorulan sorulara verilen cevaplar karşılığında Bitcoin kazanma şansı yakalayan kullanıcılar, minimum çekim limitine ulaşmalarının ardından diledikleri tutarı paraya dönüştürebiliyorlar.
  10. Sistem İçin Çalışmak: Bedava Bitcoin kazanmanın en kolay yollarından birisi de Bitcoin sistemi içerisinde bir görev almaktır. Hangi meslek sahibi olursanız olun, Bitcoin için görev alabilirsiniz. Bu görevleri alabileceğiniz ve hizmete hemen başlayabileceğiniz birçok platform bulunuyor. Vereceğiniz hizmet karşılığında sizlere bedava Bitcoin veriliyor.

Bedava Kripto Para Veren Siteler

Bedava kripto para kazandıran siteler, birçok kişi tarafından yakından takip ediliyor ve merakla karşılanıyor. Sizlere bedava kripto para kazanabileceğiniz siteleri şu şekilde sıraladık:

Earn.com: Bedava kripto para veren siteler arasında belki de en meşhur olanının Earn.com olduğunu söyleyebiliriz. Site içerisinde belirli dönemlerde söylenen görevleri tamamlayarak ve bazı anketlere yanıt vererek, kolaylıkla kripto para cinsinden ödüller kazanabilirsiniz. Genellikle bir Twitter hesabını takibe almak veya bir Telegram grubuna katılmak gibi oldukça basit görevleri yaparak, önemli kazançlar elde edebiliyorsunuz.

Freebitco.in: Bir Faucet sitesi olan Freebitco.in de çok sayıda kullanıcıya sahip. Çeşitli oyunlar aracılığıyla sahip olunan Bitcoin’lerin katlanmasını sağlayan siteye, kolaylıkla üye olabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Site içerisinde saat başı 1 Bitcoin kazanılacak bir sistem bulunuyor. Ayrıca elinizde bulunan Bitcoin’leri bilet haline getirebilir ve türlü çeşitlere katılarak ödüller kazanabilirsiniz.

Bedava Bitcoin Kazanmanın 10 Yöntemi

Freedigitalmoney: Freedigitalmoney de kolaylıkla kripto para kazanılabilecek sitelerin başında geliyor. Belirli sitelerin sunduğu kaydolma veya oyun indirme gibi şartları yerine getirerek bedava kripto para elde edebiliyorsunuz.

CoinWorker: CoinWorker da belirli görevleri tamamlamaya dayalı olarak bedava kripto para veren bir site olarak karşımıza çıkıyor. Siteye kaydınızı oluşturduktan sonra cüzdan hesabınızı tanımlamanız gerekiyor. Ardından sitenin size vermiş olduğu bazı analitik görevleri bitirerek puanlar elde edebiliyor ve bunları kripto paraya çevirerek hesabınıza aktarabiliyorsunuz.

FaucetBTC: FaucetBTC de musluk olarak dilimize geçen yöntem ile çalışan bir sisteme sahip. Çeşitli web sayfalarını ziyaret etmek veya reklamları tıklamak gibi aksiyonlarda bulunarak bedava Bitcoin kazanabiliyorsunuz. Fakat kazanç sağlamanız için ziyaret ettiğiniz web sitesini 30 dakika boyuna açık tutmanız gerekiyor.

Bitcoin Kazanma Oyunu

Bitcoin kazanma oyunları da birçok kişi tarafından büyük ilgi görüyor. Hem keyifli zaman geçirmek hem de kazanç elde etmek isteyenler, Bitcoin kazanma oyunlarına sıkça başvuruyorlar. Madencilik gibi zahmetli kazanç sağlama yöntemlerinden uzak durmak isteyen kişiler, mobil cihazlarından veya bilgisayarlarından çeşitli oyunlar oynayarak hem Bitcoin kazanmış hem de keyifli vakit geçirmiş oluyorlar.

Bitcoin Kazanma Siteleri 2022

Türlü görevleri gerçekleştirme karşılığında Bitcoin veren siteler, 2022 yılında da büyük ilgi ile karşılanmaya devam ediyor. Sizlere 2020 yılında Bitcoin kazanabileceğiniz bazı siteleri şöyle sıraladık:

Cointply: Cointply, Faucet sistemi ile çalışan en popüler sitelerin başında geliyor. Sadece video izleyerek, oyun oynayarak veya reklamlara tıklayarak Bitcoin kazanabileceğiniz Cointply sitesi, üyelik istememesi ile de dikkat çekiyor.

BonusBitcoin.co: Bir diğer Faucet sistemli site de BonusBitcoin.co olarak karşımıza çıkıyor. BonusBitcoin.co’yu öne çıkaran en önemli özelliği ise ödülleri çok kısa süre içerisinde dağıtması. Ayrıca siteyi düzenli olarak ziyaret edenlerin hesaplarına da yüzde 5 değerinde bir bonus tanımlanıyor.

Moonbit.co.in: Moonbit.co.in de bir Faucet sitesidir. Ancak diğerlerinden farklı olarak muslukları 5 dakika aralıklar ile açıyor. Bu da alanındaki diğer rakiplerine oranla daha çok tercih edilmesine neden oluyor. Gün aşırı siteyi ziyaret eden bütün kullanıcılar, önemli derecede kazanç elde edebiliyorlar.

Daily Free Bits: Daily Free Bits ise birçok Faucet sitesi gibi saat başı musluk açıyor. Yalnızca cüzdan adresi bilgisi ile üye olunabilen Daily Free Bits, en kullanışlı Bitcoin kazanma siteleri arasında gösteriliyor.

Bedava Bitcoin Kazanmanın 10 Yöntemi

Bitcoin Kazanma Programı 2022

Bitcoin kazandıran programların gördüğü ilgi 2022 yılında da artarak devam ediyor. Sizlere 2022 yılında Bitcoin kazanabileceğiniz bazı programları şu şekilde sıraladık:

CryptoTab Browser: Tıpkı Google Chrome gibi bir tarayıcı olan CryptoTab Browser, hiçbir emek sarf etmeden Bitcoin kazanmanızı sağlıyor. Hem ayrı bir tarayıcı olarak indirilebilen hem de Google Chrome tarayıcısına eklenti olarak kurulabilen CryptoTab Browser, arka planda bile çalışarak madencilik yapıyor ve size bedava Bitcoin kazandırıyor.

Nicehash: Bilgisayar ile Bitcoin madencilik yapma alanındaki en güçlü programlardan birisinin Nicehash olduğunu söyleyebiliriz. Programı indirmenizin ardından, sisteminizi taramaya başlayan Nicehash, kazanç olarak coinleri değerlendiriyor ve en kazançlı olanı kazmaya başlıyor. Daha sonra ise ödeme olarak Bitcoin veriyor.

Computta: Computta da Bilgisayar ile BTC madenciliği yapan bir programdır. Oldukça kolay bir kuruluma sahip olan Computta, çalıştığı andan itibaren bilgisayarınızı CPU ve GPU kapasitelerine göre optimize eder. Bunun ardından ise günlük, aylık ve yıllık olarak sizlere ne kadar kazanç elde edebileceğinizi gösterir ve tercihinize göre madenciliğe başlar.

Minergate: Bir diğer Bilgisayar ile Bitcoin madenciliği yapma programı da Minergate’dir. Programı indirmenizin ardından kolaylıkla sisteme üye olabilir ve madenciliğe başlayarak kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca Minergate ile GPU Mining yani ekran kartı ile madencilik de yapabiliyorsunuz.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliği, en çok merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Bitcoin madenciliğinin üç ayrı şekilde yapılabildiğini söyleyebiliriz. Bu madencilik yöntemlerini şöyle açıklayabiliriz:

Donanım ile BTC Madenciliği: Bitcoin madenciliği türleri arasında, en fazla kar sağladığı bilinen yöntem, donanım ile yapılandır. Özel olarak geliştirilmiş olan ASIC cihazlar tarafından gerçekleştirilen madencilik, elektrik faturalarında ise beklenmeyen rakamlar ortaya çıkmasına neden olabilir.

Bedava Bitcoin Kazanmanın 10 Yöntemi

Bulut Madencilik: Donanım ile yapılan Bitcoin madenciliğinin, gerektirdiği yüksek maliyetler ile karşılaşmak istemeyenler, bulut madenciliğini tercih edebilirler. Cloud Mining olarak da bilinen bulut madencilik, çok sayıda cihazın yer aldığı web servislerine kaydolduktan sonra, online hash gücü kiralamaya dayalı bir şekilde çalışıyor.

Bilgisayar ile BTC Madenciliği: Bilgisayar ile Bitcoin madenciliği ise eskiden en çok kazandıran yöntem olarak bilinse de ödüllerin azalması ve katılımcıların artması nedeniyle en zor yöntem haline gelmiştir. İşlemci gücü ve ekran kartına bağlı olarak yapılan bilgisayar madenciliği, günümüzde ise artık daha çok GPU, yani ekran kartı ile yapılıyor.

Bitcoin Kazandıran Oyunlar 2022

Kolay yoldan Bitcoin elde etmek isteyenlerin en çok araştırdıkları konuların başında Bitcoin kazandıran oyunlar geliyor. 2022 yılı içerisinde gördüğü ilgiyi arttıran Bitcoin kazandıran oyunlardan bazılarını şu şekilde sıraladık:

Whimscial War: Japonya merkezli bir teknoloji şirket olan GMO tarafından geliştirilmiş olan Whimscial War, hem Android hem iOS kullanıcılarının huzuruna sunulmuş durumda. Oyun içerisindeki görevlere ve sıralamalara göre oyuncular, Bitcoin kazanabiliyorlar.

Montecrypto – The Bitcoin Enigma: Ünlü oyun platformu Steam tarafından yayınlanan Montecrypto: The Bitcoin Enigma da oyunculara Bitcoin dağıtıyor. Oyunu oynayanlar, çeşitli şifreleri çözmeleri karşılığında 1’er Bitcoin kazanma şansı yakalıyorlar.

Bedava Bitcoin Kazanmanın 10 Yöntemi içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)