Anasayfa Bitcoin Beklenen Enflasyon Verileri Açıklandı: Bitcoin Nasıl Tepki Verdi?

Beklenen Enflasyon Verileri Açıklandı: Bitcoin Nasıl Tepki Verdi?

Bitcoin

ABD enflasyon verileri açıklandı. Bitcoin (BTC) fiyatı 27.000 doların altında seyretmeye devam ediyor.

Beklenen Enflasyon Verileri Açıklandı: Bitcoin Nasıl Tepki Verdi?

Çalışma İstatistikleri Bürosu (BLS) Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verileri, ABD'de yıllık enflasyonun yüzde 3,7'de sabit kaldığını gösterdi. Bu rakam, analistlerin öngördüğü yüzde 3,6'dan daha yüksek bir seviyede gerçekleşmiştir ve Ağustos ayı için bildirilen yüzde 3,7'lik enflasyon rakamının bir devamı niteliğindedir.

Enflasyon rakamları, potansiyel FED eylemi için son derece önemli olmaya devam ediyor. FED, endişe verici enflasyon verileriyle mücadele etmek amacıyla bir sıkılaştırma kampanyası başlatmıştır. Dolayısıyla FED'in atacağı adımlar, büyük ölçüde bu verilere bağlıdır.

ABD Enflasyonu Beklentilerin Üzerinde Kaldı

Beklenen Enflasyon Verileri Açıklandı: Bitcoin Nasıl Tepki Verdi?

Giderek küresel bir sorun haline gelen enflasyona ilişkin ekonomik kaygılar büyük boyutlara ulaştı. Bu rakam, ABD'de son derece önemli hale geldi çünkü ülke, enflasyonu düşürmek için daha fazla adım atmanın gerekli olup olmadığına karar veriyor.

Eylül ayı rakamları resmî olarak açıklandı ve ABD enflasyonunun yüzde 3,7'de kaldığını gösterdi. Üstelik bu rakam, bir ay boyunca değişmeyerek tahminlerin üzerinde gerçekleşti. Nitekim ülkedeki enflasyon rakamları geçen ay da yüzde 3,7 olarak gerçekleşmiştir.

Bitcoin Fiyatının Tepkisi Ne Oldu?

İlginç bir şekilde, genellikle ekonomik volatilitenin barometresi olarak görülen kripto para piyasası beklenmedik bir istikrar gösterdi. Önde gelen bir dijital varlık olan Bitcoin, TÜFE verilerinin hemen yayınlanmasının ardından çoğunlukla sabit kaldı ve 27.000 dolar seviyesinin altında seyretti.

Beklenen Enflasyon Verileri Açıklandı: Bitcoin Nasıl Tepki Verdi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar