Anasayfa Sektörel Beklenen Karşılık Geldi: SEC, Coinbase'in Talebine İtiraz Etti!

Beklenen Karşılık Geldi: SEC, Coinbase'in Talebine İtiraz Etti!

Sektörel

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Coinbase'in davayı düşürme talebinin reddedilmesini istedi.

Beklenen Karşılık Geldi: SEC, Coinbase'in Talebine İtiraz Etti!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), tahmin edilebilir bir hareketle Coinbase'in davayı düşürme talebine karşı çıkmak için bir dilekçe sundu. 

SEC, Binance'in peşine düştükten bir gün sonra Haziran ayında Coinbase borsasına dava açtı. Düzenleyici kurum, Coinbase'i kayıt dışı menkul kıymetler satmak ve kayıt dışı bir staking hizmeti sağlamakla suçladı.

Borsanın baş hukuk sorumlusu Paul Grewal, kripto varlıkların Kongre tarafından menkul kıymet olarak kabul edilmemesi dolayısıyla SEC'in bu iddialar için hiçbir dayanağı olmadığını söyledi.

SEC tekrar tekrar, herhangi bir yasal atıfta bulunmadan yasanın ne olduğu/olması gerektiği konusunda kapsamlı iddialarda bulunuyor.

SEC'den Tahmin Edilebilir Bir Yanıt Geldi

Beklenen Karşılık Geldi: SEC, Coinbase'in Talebine İtiraz Etti!

Coinbase, Komisyon'un yasal süreci ihlâl ettiğini ve takdir yetkisini kötüye kullandığını savunarak 4 Ağustos'ta şikâyeti reddetmek için bir dilekçe verdi.

SEC'in yanıtı, kripto varlıkların şirket hisse senetlerine benzer menkul kıymetler olduğuna dair aynı eski argümanları yinelediği için tahmin edilebilirdi. Grewal, şunları söyledi:

Platformumuzda listelediğimiz varlıklar menkul kıymet değildir ve SEC'in yargı yetkisi dahilinde değildir. Geçtiğimiz birkaç ay içinde alınan mahkeme kararları bunu açıkça ortaya koymuştur.

Grewal, SEC'in iddialarına göre "Pokemon kartlarından pullara ve Swiftie bilekliklerine kadar her şeyin de menkul kıymet olduğunu" ancak yasanın bu olmadığını da sözlerine ekledi.

Eylül ayı sonlarında SEC Başkanı Gary Gensler, ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi toplantısı sırasında New York Temsilcisi Ritchie Torres tarafından sorgulandı.

Fiziksel bir Pokémon kartı sorulduğunda Gensler, bunun bir menkul kıymet olarak nitelendirilemeyeceğini söyledi. Fakat Torres, NFT tokenize Pokémon kartlarını gündeme getirdiğinde cevabı karıştı.

Kripto avukatı John E. Deaton, şunları söyledi:

SEC İtirazını okuduktan sonra olasılıklar Coinbase'in lehine gelişti ve en azından yüzde 50'ye ulaştı.

Grewal, SEC'in sektörü agresif bir şekilde denetlemesinin, kriptoya yatırım yapan ve sektöre karşı açılan davalar nedeniyle para kaybedebilecek büyük bir kesimi göz ardı ettiğini söyledi.

Söz konusu isim, "SEC'in yaptırım yaklaşımıyla devam eden düzenlemesi, ABD'de bu yenilikçi teknoloji için kurallar ve düzenlemeler isteyen 52 milyonluk güçlü kripto seçmeninin sesini de görmezden geliyor." dedi. 

Coinbase, SEC'e yanıtını 24 Ekim'de sunacak.

Beklenen Karşılık Geldi: SEC, Coinbase'in Talebine İtiraz Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar