Kripto Para Haberleri

Belçika’da 9 kripto para sitesi erişime engellendi!

Açıklamaya göre kripto para birimi yatırımcı veya yatırımcılarını hedef alan 9 kripto para dolandırıcı web sitesinin Belçika’nın Finansal Hizmetler ve Piyasalar Kurumu (FSMA) tarafından erişime engellendiği duyuruldu. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili internet sitelerine yayın hakkı veren Belçika, bugüne kadar kripto para ile dolandırıcılık yaptığı veya yapacağı iddiası ile 131 internet sitesine erişim engeli kararı uyguladı.

Türkiye’nin aksine AB üyesi ülkeler internet sitelerinin engellenmesi konusunda sitelere daha açık ve daha özgür davranıyorlar. Örneğin Türkiye’de cinsel içerikli sitelere erişim 18 yaş altı çocukların bunlara erişmemesi için engellendiği iddia edilse de yetişkinlerinde hakkı gasp edilmiş oluyor ve bu konuda herhangi bir çözüm bulunmuş değil. AB’de ise cinsel içerikli internet sitelerine girişte yaş doğrulaması yapılmadan girişe izin verilmeyerek en doğru çözüm bulunmuş durumda ve eğer ki yaş doğrulaması yoksa bu internet sitesi yaş doğrulaması ekleyene kadar engelleniyor.

Belçika’da kripto para sitelerine erişim engeli uygulanması halkın alışkın olmadığı bir durum olsa da yatırımcılar Belçika’nın Finansal Hizmetler ve Piyasalar Kurumu (FSMA) tarafından alınan tüm kararları destekliyor ve bu internet sitelerini zaten kendilerinin şikayet ettiklerini belirtiyorlar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Paytomat ve CoinLoan ortaklığı riskleri sıfıra indirecek

Maalesef Türkiye’de ve diğer bazı ülkelerde engellenmesi gereken internet siteleri engellenmemekle birlikte bazı sorunlar yaşanmakta.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu