Anasayfa Kimdir Benjamin Wenger Kimdir?

Benjamin Wenger Kimdir?

Geliştiriciler

Benjamin Wenger Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve xx network hakkında bilinmesi gerekenler...

Benjamin Wenger Kimdir?
Hızlı İçerik

Benjamin Wenger, xx network'ün baş mühendisidir.

Hayatı

Ben Wenger, şu anda ABD'nin Kaliforniya eyaletine bağlı Los Angeles şehrinde yaşamaktadır.

Eğitimi

Ben Wenger, Cal Poly Pomona'da Elektrik Mühendisliği üzerine eğitim almıştır.

Kariyeri

Ben Wenger, xx cMix'i tasarlamıştır. cMix yazılım geliştirmesine öncülük eden Wenger, aynı zamanda xx düğümlerinin toplanmasından ve xx network'ün başlatılmasından sorumludur. Söz konusu isim, Dr. David Chaum tarafından Artırılmış Gerçeklik çözümlerine odaklanan hızlı prototiplendirme ekibinin kilit bir üyesi olarak işe alınmıştır. Gömülü yazılımlar geliştiren Wenger, elektrik sistemleri ve optik sistemler tasarlamış ve bilimsel hesaplamadan sorumlu olmuştur.

2017 yılında Chaum'un gizli blockchain projesine mimariden sorumlu başkan yardımcısı olarak katılan Wenger, devrim niteliğinde ölçeklendirme ve performans sunmak için cMix ön hesaplama ve düğüm ekibi yönlendirme dâhil olmak üzere kriptografinin gerçek dünya uygulamalarını tasarlamaya odaklanmıştır. Wenger, teknik sorumlulukların yanı sıra yönetişim ve token ekonomisi aracılığıyla uzun vadeli istikrar ve büyüme hükümleri de dâhil olmak üzere xx platformunun sistem tasarımıyla yakından ilgilenmektedir.

xx network

xx network, geleceğin güvenli ve etkili merkeziyetsiz ekosistemi olarak nitelendirilmektedir. Ağ; xx konsensüs protokolünü, gizliliği koruyan xx cMix teknolojisiyle birleştirerek eksiksiz bir gelişmiş teknoloji paketini güçlendirmektedir. Sonuç, meta verilerinizin güvenliğini riske atmadan akıllı telefonunuzda hızlı ve güvenli bir şekilde iletişim kurmanıza ve dijital para alışverişi yapmanıza imkân tanıyan ilk etkili çevrim içi platformdur.

xx network, gerçekten özel ve merkeziyetsiz bir mesajlaşma ve ödeme platformu sunmak için meta verileri gizleyen bir şifreleme ve blockchain teknolojisi uygulamaktadır. xx network teknolojisi sayesinde hükûmetler, teknoloji şirketleri ve hatta ağın kendisi de dâhil olmak üzere herhangi bir üçüncü tarafın, iletişim veya ödemelerin göndericileri/alıcıları hakkındaki bilgileri görmesinin hiçbir yolu yoktur. Ayrıca xx network, kullanıcıların herhangi bir geleneksel ağda olduğu kadar hızlı bir şekilde mesaj ve ödeme gönderebilmeleri için sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. 

Benjamin Wenger Kimdir?
Benjamin Wenger Kimdir? Benjamin Wenger Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve xx network hakkında bilinmesi gerekenler...