Anasayfa Rehber Benzersiz Ön Satış Katılım Platformu SuiPad Nedir?

Benzersiz Ön Satış Katılım Platformu SuiPad Nedir?

Rehber

İnsanların blockchain tabanlı platformlar hakkındaki düşüncelerini tamamen değiştirecek olan SuiPad projesi nedir? İşte SuiPad hakkında tüm merak edilenler...

Benzersiz Ön Satış Katılım Platformu SuiPad Nedir?

Kripto para sektörü, Bitcoin’in doğuşu olan 2009 yılından beri gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Dolayısıyla yatırımcılar her gün katkıda bulunacak sağlam bir proje arıyor ve yatırım için yepyeni tokenler ortaya çıkıyor.

Şimdi bahsedeceğim SuiPad de yatırımcıları heyecanlandıracağını düşündüğüm projelerden bir tanesi. Eğer siz de SuiPad’in ne olduğunu merak ediyor ve kripto para dünyasındaki yenilik kervanına katılmak istiyorsanız, bu yazıyı okumaya devam edin.

Adından Sıkça Bahsettirecek Olan SuiPad Nedir?

SuiPad, Sui Network tarafından geliştirilen ve kullanıcıların çeşitli etkinliklere katılmasına ve SUI coin şeklinde ödüller kazanmasına olanak tanıyan blockchain tabanlı bir platformdur. SuiPad için, Sui Network’deki yenilikçi blockchain girişimleri için birinci sınıf bir launchpad desek yanlış olmaz.

Daha ayrıntılı bahsetmek gerekirse; SuiPad, onu diğer blockchain tabanlı platformlardan ayıracak şekilde kullanıcı dostu, etkileşimi bol ve eğlenceli olacak şekilde tasarlanmıştır. Yalnızca Sui Network tarafından oluşturulan bir kripto para birimi olan SUI coin tarafından desteklenmektedir. Topluluğun incelenmiş Tier-1 projeleri için erken aşamadaki token satışlarına katılmasını sağlayan bir IDO Launchpad olan SuiPad’de, gelecek vadeden ve ilginizi çeken projelere öncelikli erişmek için SUIP tokenlerini stake edebilirsiniz. Şunu da belirtmekte fayda var; SuiPad, projeyi geliştirmeye devam etmek amacıyla 1 milyon doların üzerinde para topladı.

Sui Network

Sui Network, kripto para birimi satın almanın hızlı, güvenli ve herkes için erişilebilir olduğu bir Katman 1 blok zinciridir. Hisse Kanıtı (PoS) destekli ağ, çok çeşitli yeni nesil merkeziyetsiz uygulamalara (dApps) olanak tanırken anında yerleşim ve yüksek verim sağlamayı amaçlar. Sui Network, tamamen sıfırdan tasarlanmış dünyanın ilk izinsiz Katman 1 blok zinciridir.

Benzersiz Ön Satış Katılım Platformu SuiPad Nedir?

SuiPad Platformunu Benzersiz Kılan Özellikler ve Ele Alınması Gereken Sorunlar

Her blockchain platformunda olduğu gibi, SuiPad'in de bazı artıları ve eksileri var. Kullanıcılar, bir platformdan ne beklediğini detaylı bir şekilde tespit etmeli ve ona göre hareket etmelidir. 

Artıları

 • Sosyal topluluk: SuiPad sosyal bir topluluk oluşturmaya odaklanır. Platform, kullanıcıların birbirleriyle bağlantı kurmasına, ipuçlarını ve stratejilerini paylaşmasına, hatta yeni arkadaşlar edinmesine olanak tanıyan yerleşik bir sohbet sistemine sahiptir. Bu platformu benzersiz kılar ve diğer birçok blockchain tabanlı platformda eksik olan topluluk duygusunu yaratır.
 • Çok faktörlü kimlik doğrulama: SuiPad’in en önemli özelliklerinden bir tanesi, güvenliğe güçlü bir şekilde odaklanmasıdır. Platform, kullanıcı verilerini korumak ve yetkisiz erişimi önlemek için gelişmiş şifreleme teknikleri kullanır. SuiPad, yalnızca yetkili kullanıcıların platforma erişebilmesini sağlamak için çok faktörlü bir kimlik doğrulama sistemi kullanır.
 • Merkeziyetsiz: SuiPad'in bir başka benzersiz özelliği de etkinlik yönetimi için merkeziyetsiz sistemidir. Bu, platform katılımcılarının güvenilir olmasını sağlamak amacıyla bir itibar sistemi ile etkinliklerin şeffaf ve adil olmasını sağlar.
 • SuiPad Shark Tank (SuiTank): Platformun, topluluğun deneyimli VC'lerden bir projeyi nasıl analiz edeceklerini öğrenmesi için bir eğitim programı ve kurucuların ürünlerini sergileyerek fon toplamaları için bir platform olması amacıyla kurgulanmış SuiTank isimli bir reality şovu bulunur.
 • SuiPad Shield: Platformun benzersiz özelliklerinden bir tanesi de katılımcıların ana sermayesini koruyan, herkesin risk alma seviyesine göre uyarlanan yenilikçi bir sigorta özelliği bulunmasıdır.

Eksileri

 • Bireysel yatırımcılar arasındaki bilgi eksikliği: Çevrim içi gösterilen çoğu AMA ve proje bilgisi, genellikle proje sahiplerinin lehinedir. IDO katılımcıları, bir projeyi farklı açılardan ve metriklerden doğru bir şekilde analiz etme konusunda sınırlı bilgiye sahipler.
 • Token fiyatı IDO fiyatının altında: Birçok IDO Katılımcısı, özellikle ayı piyasasında TGE'den hemen sonra token dumpingden muzdariptir.

Benzersiz Ön Satış Katılım Platformu SuiPad Nedir?

SuiPad’in IDO LaunchPad İçin Faydaları Nelerdir?

SuiPad, IDO launchpad kullanıcıları için çeşitli avantajlar sunar:

 1. SuiPad, topluluğun incelenmiş Tier-1 projeleri için erken aşamadaki token satışlarına katılmasına izin verir. Kullanıcılar, gelecek vadeden projelere öncelikli erişim elde etmek için SUIP tokenlerini stake edebilir.
 2. SuiPad, kullanıcıların IDO'lara katılmasını kolaylaştırmak için kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Platform, entegre cüzdan, merkeziyetsiz borsa (DEX) ve işlem yönetimi gibi çeşitli araçları da beraberinde sunar.
 3. SuiPad hem proje sahipleri hem de katılımcılar için IDO deneyimini geliştirmek için çeşitli katma değerli hizmetler sunar. SuiPad, full-stack yazılımı kapsayan ve SuiMove'u çekirdek olarak içeren eksiksiz bir danışmanlık platformudur.

SUIP Tokenleri Nereden Satın Alınır?

Daha önce de bahsettiğim gibi, SuiPad’de gelecek vadeden projelere öncelikli erişim elde etmek için SUIP tokenleri satın almanız ve stake etmeniz gerekiyor. Peki bu işlemi nasıl yapacağız? SUIP tokenlerini satın almak için “https://daomaker.com/company/suipad” web sitesini ziyaret edebilir ve oradaki adımları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

SUIP tokenlerini stake edenlerde 6 katman vardır:

 • Ruby: 2.500 SUIP stake eden
 • Sapphire: 5.000 SUIP stake eden
 • Emerald: 10.000 SUIP stake eden
 • Diamond: 30.000 SUIP stake eden
 • Crown: 50.000 SUIP stake eden
 • Sui: 100.000 SUIP stake eden

Ne kadar çok SUIP stake ederseniz, o kadar yüksek seviye kazanırsınız ve IDO projesi için o kadar büyük tahsisat alırsınız.

Benzersiz Ön Satış Katılım Platformu SuiPad Nedir?

Sui ve Aptos Arasındaki Temel Farklar Nelerdir?

Sui ve Aptos, her ikisi de Katman 1 blok zinciridir, fakat ikisini birbirinden ayıran bazı önemli farklılıklar vardır:

 1. Aptos, paralel yürütmeler için HotStuff protokolünün bir türevi olan BlockSTM'yi kullanırken; Sui, yürütme katmanında paralelleştirme için kullanılan DAG tabanlı bir mempool olan Narwhal ve Tusk'ı kullanır.
 2. Aptos, adres merkezli bir model kullanırken; Sui, nesne merkezli bir model kullanır.
 3. Aptos, defterini kaydetmek için bir blok zinciri kullanırken; Sui'nin dağıtılmış defteri, yönlendirilmiş asiklik bir grafiktir.
 4. Hem Sui hem de Aptos, Move adlı Rust tabanlı bir programlama dili kullanır, fakat Sui'nin Move sürümü, Aptos'a kıyasla biraz değiştirilir.

Günümüzde, hem Aptos hem de Sui, kapsamlı teknik ve ürün bilgisine sahip yetenekli ekipler tarafından geliştirilen iki farklı Katman 1 projesidir.

Sonuç olarak SuiPad, insanların blockchain tabanlı platformlar hakkındaki düşüncelerinde devrim yaratma potansiyeline sahip benzersiz bir projedir. Platformun, özellikle güvenlik ve topluluğa odaklanması dikkat çekicidir, çünkü bu diğer birçok blockchain tabanlı platformun yetersiz kaldığı bir alandır. SuiPad'in benzersiz özellikleriyle birlikte eğlenceli ve etkileşimli bir kullanıcı deneyimi yaratmaya odaklanması, onu keşfedilmeye değer bir platform haline getiriyor.

Benzersiz Ön Satış Katılım Platformu SuiPad Nedir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)