Anasayfa Sektörel Billy Markus'tan Piyasa Yorumu: İşler Daha da Kötüye Gidebilir

Billy Markus'tan Piyasa Yorumu: İşler Daha da Kötüye Gidebilir

Sektörel

Dogecoin yaratıcısı Billy Markus, kripto para piyasası ile ilgili yaptığı bir yorumda, "İşler daha da kötüye gidebilir." ifadesini kullandı.

Billy Markus'tan Piyasa Yorumu: İşler Daha da Kötüye Gidebilir

Jackson Palmer ile 2013 yılında Bitcoin (BTC) bir parodi olarak orijinal meme kripto para Dogecoin'i (DOGE) kuran BT mühendisi Billy Markus, dünyadaki ve kripto endüstrisindeki son olayları özetlemek için Twitter'a gitti ve "İşler her zaman daha da kötüye gidebilir." yazıp alaycı bir şekilde bir başparmak emojisi koydu. Bu açıklamaya centibilyoner Elon Musk tarafından yanıt verildi. 

FED'in Faiz Artırımı Piyasayı Nasıl Etkiledi?

Çarşamba günü FED, Avrupa ihtilafının genişlemesiyle birlikte birçok piyasa uzmanının beklediği gibi faiz oranını 75 baz puan artırdı.

Bu haberin ardından önde gelen dijital para birimi Bitcoin (BTC), 19.000 dolar seviyesinin altına indi ve 18.293 dolara düştü. Şimdiye kadar, BTC toparlanmayı başardı ve bugün erken saatlerde 19.220 dolara ulaştıktan sonra 19.113 dolardan el değiştirdi.

Billy Markus'tan Piyasa Yorumu: İşler Daha da Kötüye Gidebilir

Çinli kripto gazetecisi ve blog yazarı Colin Wu, Federal Rezerv raporuna atıfta bulunarak, "Enflasyon; pandemi, daha yüksek gıda ve enerji fiyatları ve daha geniş fiyat baskılarıyla ilgili arz ve talep dengesizliklerini yansıtarak yüksek kalmaya devam ediyor." diye yazdı.

Fed, bu yıl Mayıs ayından bu yana düzenli faiz artırımları yapıyor ve Bitcoin (BTC) de dahil olmak üzere risk varlıkları üzerinde ekstra baskı oluşturuyor.

Bitcoin Ne Zaman Yükselmeye Başlayacak?

Galaxy Digital fonunun başkanı ve eski Goldman Sachs fon yöneticisi Mike Novogratz geçtiğimiz günlerde bir röportajda, Fed'in politikasını şahinlikten çıkarıp parasal genişlemeye geri döndüğünde Bitcoin (BTC) fiyatının nihayet yükselmeye başlayacağını belirtti.

Temmuz ayında aynı seviyelerde işlem gördükten sonra, Bitcoin (BTC) Ağustos ayında ve Eylül ayının ilk bölümünde 24.000 $ seviyesini yeniden yakalamayı başardı ve 24.588 $ 'a ulaştı.

Kaynak: U.Today

Billy Markus'tan Piyasa Yorumu: İşler Daha da Kötüye Gidebilir içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Yorumlar(0)
Koinbox Lounge
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi 2021
Rehber Aysel Başaran
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Ersin
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Ersin
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin'ler!
Rehber Aysel Başaran
Layer 1 / Layer 2 Nedir? - Koinbox.Net
Rehber Hakan Öksüz
Blockchain Teknolojisi Nedir?
Rehber Aysel Başaran