Bitcoin RehberiCoin Rehberi

Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

Bitcoin ticareti hakkında bilgisiz olan biri, BTC ticaretinin artıları ve eksileri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. BTC ticaret botlarının çoğu, Bitcoin ticaretinin kusurlarını ortaya çıkarmaz. BTC’nin değeri giderek artıyor, ancak Bitcoin ticaretinden sadece ticaretin içinde olan %90 kişi karlı çıkıyor.

Ticaret hakkında fazla bir fikri olmayan yeni başlayanlar en azından BTC altından dolandırıcılıklar olduğunu bilmelidir. Kesin olan bir şey, BTC’nin  piyasada çok sayıda kullanıcıyı son derece çeken bir artış kaydetmesidir. Birçok acemi BTC dolandırıcılıklarının kurbanı olabilir, çünkü bunlardan çoğu kripto paralara kaydi para harcamanın mantıklı olmadığına inanıyor.

Bitcoin Dolandırıcılığı Kötü Sonuçlanabilir

BTC bir kripto paradır ve kullanımı çok kolaydır, ancak sisteme gerçek para dahil edilir edilmez güvenliği tehlikeye girer. Bitcoin dolandırıcılıklarının kurbanı olursanız her şeyinizi kaybedebilirsiniz. BTC karları hakkında bilgi edinmeden önce, harcamalarınızı geri tutabilecek dolandırıcılıkların farkında olmalısınızdır.

Bitcoin Ticaretinde Sahte Borsalar

Üzerinde tek bir kuruş harcamadan önce bir uygulamanın özgünlüğünü bulmak çok önemlidir. BTC almaya karar verir vermez, uygulamanın veya yazılımın yatırım yapmak için iyi olup olmadığı konusunda dikkatli olmanız gerekir. Bu, kripto para ticareti dünyasında bir dolandırıcılık olarak çok yaygındır.

Ponzi Dolandırıcılıkları

Ponzi dolandırıcılıkları da çok yaygındır ve bu dolandırıcılık türü son derece bilinir. Bir ponzi dolandırıcılığında, ticaret botları yeni yatırımcılardan para alır ve eski yatırımcılara kar şeklinde geri verir, fakat bu elde edilen para kar değildir.

Bu tür ticaret piyasada çok yaygındır, bu yüzden Ponzi dolandırıcılığının kurbanı olmadığınızdan emin olmalısınız.

Sahte Bitcoinler

Dünyada toplamda 21 milyon BTC olduğunu bilsek de gerçek olmayan ve piyasada dolaşan çok daha fazlası olduğundan emin olabilirsiniz. Böyle bir para birimine kaydi para harcarken çok dikkatli olmalısınız. Herhangi bir dikkatsizlik kayıplar yol açabilir. BTC almadan önce dikkat edin.

Kötü Amaçlı Yazılımlar

Kötü amaçlı yazılımlar, yazılım olarak dolandırıcılık içerek en yaygın türdür. Kullanacağınız bot hakkında daha fazla bilgi edinin. BTC en önemli kripto para olduğundan kaybedilmesi geleneksel yatırımlarınızı etkileyebilir.

Yukarıda belirtilenler, BTC ticareti yapan botlarda en çok karşılaşan konulardır. Eğer ticarete yeni başlıyorsanız piyasanın nasıl çalıştığını öğrenmeli ve daha sonra kripto para piyasasına girmelisiniz.

Sonuç

Kağıt para söz konusu olduğunda paranızı kaybetmek çok da kötü olmaz, ancak zar zor kazanılmış paranızı kaybederseniz bu gerçekten çok kötü olabilir. Zor kazanılan paradan tek bir kuruş bile kaybederseniz bunun sonuçları psikolojik olarak çok kötü olabilir. Herhangi bir adım atmadan önce her zaman iyi araştırma yapmanız çok önemlidir. Para kolayca gelip gidebilir, ancak oluşan sadece strese neden olur.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün