Anasayfa Sektörel Binance Bağlantılı Cüzdandan 27 Milyon Dolarlık Kripto Çalındı!

Binance Bağlantılı Cüzdandan 27 Milyon Dolarlık Kripto Çalındı!

Sektörel

Kripto para borsası Binance ile ilişkili bir cüzdandan 27 milyon dolar değerinde kripto para çalındı.

Binance Bağlantılı Cüzdandan 27 Milyon Dolarlık USDT Çalındı!

Binance ile ilişkili bir kripto cüzdanı, sofistike bir hırsızlığın kurbanı oldu. Toplam 27 milyon dolarlık hırsızlık, öncelikle Tether (USDT) stablecoin'lerinde gerçekleşti. Hırsızlık, ünlü blockchain dedektifi ZachXBT tarafından ortaya çıkarıldı.

Çalınan fonlar, başlangıçta Fixed Float da dâhil olmak üzere birden fazla protokol aracılığıyla Ethereum'a (ETH) dönüştürüldü. Daha sonra bunlar, THORChain ağı üzerinden Bitcoin'e aktarıldı.

ZachXBT'nin titiz analizine göre; cüzdan, bu fonları sadece bir hafta önce bir Binance para çekme işleminden aldı. Mayıs 2019'da aynı cüzdanın, Etherscan tarafından Binance akıllı sözleşme dağıtıcısı olarak işaretlenen bir adresten işlem aldığı bildirildi. Bu ayrıntı, devam eden soruşturmaya yeni bir katman daha ekliyor.

İddia edilen saldırı dün gerçekleşti ve kripto topluluğunu hazırlıksız yakaladı. Cüzdandaki önemli miktarda USDT'nin boşaltılmasına neden olan saldırı, güvenlik önlemleriyle ilgili endişeleri de beraberinde getirdi.

Kripto Para Sektöründe Siber Saldırılar

Binance Bağlantılı Cüzdandan 27 Milyon Dolarlık Kripto Çalındı!

Bu olay, dijital varlıkların güvenliğine ilişkin önemli endişelere yol açıyor. Fonların çeşitli kanallar aracılığıyla yönlendirilmesinin ve aklanmasının kolaylığı, kripto alanındaki mevcut güvenlik önlemlerinin yeniden değerlendirilmesini gerektiriyor. Binance, şu an itibariyle bu fonlarla ilgili bir güncelleme yapmadı.

Kripto endüstrisi bu tür ihlâllere yabancı değil. Bilgisayar korsanlarının, Ethereum'un sözleşme adreslerini önceden belirlemeye yönelik CREATE2 kodunu dolandırıcılık ve diğer yasa dışı faaliyetler için kullandıkları ortaya çıktı. Bu durum, bir kullanıcının 927.000 dolar değerinde GMX tokenini kaybetmesiyle önemli mali kayıplara yol açtı.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu olan Raft, yaklaşık 3,3 milyon dolar değerinde ETH kaybıyla sonuçlanan bir saldırının hedefi oldu. Bununla birlikte saldırganın fonları çalma girişimi, Raft'tan yaklaşık 1.577 ETH'lik beklenmedik bir net kayba yol açtı.

Certik, 2023 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin Web3 Security Quarterly raporunda, 184 olayda toplam 699 milyon doların üzerinde bir kayıpla bu çeyreğin, güvenlik olayları açısından en hareketli çeyrek olduğunu vurguladı. Bu miktar, ilk çeyrekte 320 milyon dolar ve ikinci çeyrekte 313 milyon dolar olan önceki iki çeyreğin toplam kayıplarından önemli ölçüde daha yüksektir.

Binance Bağlantılı Cüzdandan 27 Milyon Dolarlık Kripto Çalındı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar