Anasayfa Sektörel Binance Baskı Altında: Yeni Bir Yasal İşlem için Çağrısı Geldi!

Binance Baskı Altında: Yeni Bir Yasal İşlem için Çağrısı Geldi!

Sektörel

Brezilya'da Binance CEO'suna ve diğer üç borsa yöneticisine karşı yasal işlem başlatılması için çağrıda bulunuldu.

Binance Baskı Altında: Yeni Bir Yasal İşlem için Çağrısı Geldi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kapsamlı düzenleyici incelemelerin damgasını vurduğu zorlu bir yıl geçirdi. Brezilya'daki bir kongre komitesinin, yerel kolluk kuvvetlerini Binance CEO'su Changpeng Zhao'ya ve diğer üç Binance yöneticisine karşı yasal işlem başlatmaya çağırmasıyla birlikte bu trend devam edecek gibi görünüyor. 

Bu çağrı, Brezilya'daki finansal piramit planlarına yönelik bir soruşturmanın sonucu olarak geldi. Kolluk kuvvetlerinin piramit şemalarına adanmış 508 sayfalık kapsamlı bir rapora sahip olduğunu belirtmek gerekir.

Bununla birlikte komite, iddianameler için tavsiyelerde bulunabilse de devam etme kararının Brezilya polisine ait olduğunu anlamak önemlidir. Polisin yasal işlem başlatmayı tercih etmesi halinde yöneticiler potansiyel olarak suçlanabilir.

Bu suçlar arasında "hileli yönetim" ve "uygun yetki olmaksızın bir finans kurumunu işletmek" de yer alıyor. Buna ek olarak "ulusal mali sisteme karşı işlenen bir suç" olarak lanse edilecektir.

Raporda Suçlanan Taraflar

Kapsamlı raporda CZ'nin yanı sıra yerel Binance yöneticileri Daniel Mangabeira, Guilherme Haddad Nazar ve Thiago Carvalho da yer alıyor. Brezilyalı yetkililer, CZ ile birlikte bu üçlünün hileli yönetimle ilgili uygulamalarda bulunduklarını iddia ediyor. Ayrıca, söz konusu kişilerin uygun yetki olmadan faaliyet gösterdikleri ve yetkisiz menkul kıymet alım satım hizmetleri sağladıkları öne sürülüyor. Raporda, şu ifadeler de yer alıyor:

(CZ ve diğerleri) hepsi doğrudan veya dolaylı olarak Zhao tarafından kontrol edilen, tanımlanmış bir iş amacı olmayan ve yasalara uymaktan kaçınmaktan başka bir amacı olmayan opak bir tüzel kişilikler ağı kurdular.

Binance Baskı Altında: Yeni Bir Yasal İşlem için Çağrısı Geldi!

Binance'in Brezilya'daki bölümü, şu anda türev satışlarıyla bağlantılı olarak CVM tarafından soruşturma altında. Ağustos ayında menkul kıymetler düzenleyicisi, 2 milyon real ya da 3.95.835,80 dolar değerinde bir uzlaşma teklifini geri çevirdi. Bu teklif, Binance'in yerel yöneticileri tarafından sunulmuştu.

Raporda, 45 kişinin daha iddianamesi önerildi. Bu kişilerin, diğerlerinin yanı sıra seyahat şirketi 123milhas ve kripto planı 18K Ronaldinho dâhil olmak üzere çeşitli kripto şirketleriyle bağlantıları var. Raporda, bu kişilerin suç planlarına dâhil olduklarına dair önemli kanıtlar olduğu vurgulandı.

Binance İddialara Karşı Çıkıyor

Binance, bu asılsız iddiaları şiddetle reddediyor. Firma, sektörde sorumlu ve lider bir kuruluş olarak konumunu koruduğunu vurguluyor. CZ liderliğindeki borsa, dünya genelindeki kolluk kuvvetleriyle aktif iş birliğinin de altını çiziyor. Bir sözcü, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Binance, kullanıcıların ve genel olarak toplumun yararına olacak şekilde sektörün karşılaştığı zorluklara ilişkin yapıcı tartışmalar yürütmek amacıyla komisyonla iş birliği yapmaya devam etmiştir. Kullanıcılarımızın ya da çalışanlarımızın kötü uygulamalarla ilgili temelsiz suçlamalara maruz bırakılmasını ve Binance'i hedef haline getirme girişimlerini şiddetle reddediyoruz.

Binance Baskı Altında: Yeni Bir Yasal İşlem için Çağrısı Geldi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik