Anasayfa Sektörel Binance Bir Hizmetini Daha Sonlandırdı: Neler Oluyor?

Binance Bir Hizmetini Daha Sonlandırdı: Neler Oluyor?

Sektörel

Dünyanın en yüksek hacimli kripto borsası Binance, Visa banka kartı hizmetlerinin faaliyetine son vereceğini açıkladı. Borsa cephesinde neler oluyor?

Binance Bir Hizmetini Daha Sonlandırdı: Neler Oluyor?

Yüksek hacimli kripto borsası Binance, Visa banka kartı hizmetlerinin Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) dahilinde faaliyet göstermeye son vereceğini açıkladı. Binance'in kart sağlayıcısı Contis Financial Services, 20 Aralık'tan itibaren banka kartı vermeyi durduracak. Contis şu anda 30 Avrupa ülkesinde faaliyet göstermektedir.

Binance Visa banka kartı, Eylül 2020'de AEA'da tanıtıldı. Banka kartı, kullanıcıların kripto para birimlerini yerel para birimlerine dönüştürmesine olanak tanıdı. Mağaza içi ve çevrim içi satın alma işlemlerinin sorunsuz bir şekilde yapılmasına olanak sağladı. AEA, İzlanda, Lihtenştayn ve Norveç'in yanı sıra tüm Avrupa Birliği üye devletlerini kapsar.

"Dünyanın dört bir yanındaki Binance kullanıcıları, kripto varlıklarla günlük ödemeler yapmak için Binance Visa banka kartını kullanmaktan memnun olsa da, kullanıcılarımızın yalnızca %1'i bu değişiklikten etkileniyor."

Binance Cephesinde Neler Oluyor?

Bu gelişme, ödeme işlemcisi Paysafe ile yaşanan bir anlaşmazlık nedeniyle euro yatırma ve çekme konusunda aylarca süren çekişmenin ardından Binance için bir başka aksaklığa işaret ediyor. Binance ayrıca üçüncü taraf bir hizmet sağlayıcının kaybı nedeniyle Birleşik Krallık'ta yeni kullanıcı kabul etmiyor.

Binance.US, ABD doları cinsinden mevduatları askıya aldı ve yaklaşan para çekme işlemlerine ilişkin uyarıda bulundu. Daha sonra ABD kullanıcılarının Tether (USDT) satın almasına izin vermek için MoonPay ile ortaklık kurdu ve yakın zamanda ABD müşterilerinin para çekmek için itibari stablecoin dönüştürmesine izin verdi.

Binance Bir Hizmetini Daha Sonlandırdı: Neler Oluyor?

Bu, Binance'in kaybettiği ilk ortaklık değil. Eylül ayında Mastercard, Arjantin, Brezilya, Kolombiya ve Bahreyn'de Binance ile olan ortaklığını sonlandırdı. Hareketin arkasında olası bir faktör olduğu düşünülen düzenleyici incelemeyi belirledi.

SEC'in platformdaki çoğu kripto para biriminin menkul kıymet olarak sınıflandırılması gerektiği iddiası da endişe edilmesi gereken bir başka hukuki tartışmaydı. Binance'in küresel yolculuğu, düzenleyici engeller nedeniyle engellenmeye devam ediyor. Kripto para birimi endüstrisinin gelişen manzarasını vurguluyor.

Binance Bir Hizmetini Daha Sonlandırdı: Neler Oluyor? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik