Anasayfa Sektörel Binance Bir İlke İmza Attı: Bu Şehirde İlk Lisansı Aldı!

Binance Bir İlke İmza Attı: Bu Şehirde İlk Lisansı Aldı!

Sektörel

Binance, bu şehirdeki Operasyonel Minimum Uygulanabilir Ürün lisansını alan ilk kripto borsası oldu. İşte tüm detaylar...

Binance Bir İlke İmza Attı: Bu Şehirde İlk Lisansı Aldı!

Dünyanın en büyük kripto para borsa Binance'in yan kuruluşu, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentinde Operasyonel Minimum Uygulanabilir Ürün lisansını alan ilk borsa oldu. Kullanıcılar artık Dubai'nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA) yatırımcı koruma ve piyasa güvencesi standartları kapsamında itibari on-ramp ve off-ramp hizmetler gibi borsadaki düzenlenmiş dijital varlık hizmetlerine erişebilir.

Dubai'nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA), 31 Temmuz'da yapılan bir duyuruya göre, Binance'in sanal varlık borsa hizmetlerini işletmek için Operasyonel Minimum Uygulanabilir Ürün (MVP) lisansı ile onayladı.

Binance Dubai Genel Müdürü Alexander Chehade şunları söyledi:

"Son birkaç yıl, Dubai'yi küresel bir sanal varlık merkezi haline getirdi ve piyasa ve yatırımcı güvenliğine olan bağlılığımızla buradaki operasyonlarımızı geliştirirken bu büyümeye tanık olmaktan heyecan duyuyoruz."

Binance'in Dubai yan kuruluşu Binance FZE artık sanal varlık takası ve broker-bayi hizmetleri dahil olmak üzere VARA tarafından onaylanan hizmetler sunabilir. Başlangıçta, kripto para borsası kurumsal ve nitelikli bireysel yatırımcılara hizmet verecek.

Binance Bir İlke İmza Attı: Bu Şehirde İlk Lisansı Aldı!

Binance FZE, Mart 2022'de geçici bir MVP lisansı ve Eylül 2022'de bir hazırlık MVP lisansı aldı. İlk Operasyonel MVP lisansının onaylanması, yerel düzenleyiciler ve Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları (VASP'ler) için düzenleyici çerçeve ile uyumluluğu gösteriyor.

Lisans, Binance kullanıcılarının Finansal Eylem Görev Gücü (FATF) kurallarına uygun olarak VARA standartları kapsamında sanal varlıkları güvenli bir şekilde itibari dönüştürmesine olanak tanıyacak.

Binance Dubai'yi Küresel Kripto Merkezi Olarak Görüyor!

Binance, kripto dostu düzenlemeler ve muhtemelen şehirde yaşayan CEO Changpeng "CZ" Zhao nedeniyle Dubai'yi küresel kripto merkezi olarak görüyor. Aslında BAE, gelişen bir endüstri yaratmak için blockchain teknolojisini, Web3'ü ve sanal varlıkları benimsedi. Diğer ülkelerdeki düzenleyici zorluklar ve yoğun incelemeler arasında Binance, şehri kurumlar, perakende yatırımcılar ve küresel sanal varlık topluluğu için evi ve ölçek hizmetleri olarak görüyor.

Kaynak: CoinGape

Binance Bir İlke İmza Attı: Bu Şehirde İlk Lisansı Aldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik