Kripto Para Haberleri

Binance Borsaya Ait Kaldıraçlı Token Yaptığını Açıkladı

Son derece popüler kripto para borsası Binance kısa süre önce borsaya ait kaldıraçlı tokenleri listeleyeceğini duyurdu. Tokenler 2 gün sonra saat 13.00’da listelere katılacak.

Binance, Daha Önce FTX Kaldıraçlı Tokenlerini Listeledi

Binance, 2019’un başlarında FTX borsası tarafından yayınlanan çeşitli kaldıraçlı tokenlerini listelediğinden, borsanın kullanıcıları kaldıraçlı tokenlere yabancı değil. Buna ek olarak borsa mart ortasında, birçok kullanıcının kaldıraçlı tokenlerin nasıl çalıştığını anlamadığı için listelerden kaldırdı.

Binance’ın BLVT Tokenleri

Kaldıraçlı tokenler tüccarlar arasında oldukça popüler ve Binance artık kullanıcıların karşılaştığı sorunların bazılarını ele almayı amaçlayarak kendine ait kaldıraçlı tokenler yaptı.

Binance:

“Binance kaldıraçlı tokenleri (BLVT), kullanıcı istekleri dikkatlice değerlendirildikten ve mevcut kaldıraç ürünlerinin değerlendirilmesinden sonra Binance tarafından tasarlanmıştır. Binance kaldıraçlı tokenleri, türevlere ve diğer geleneksel kaldıraçlı tokenlere (Binance tarafından sunulmayan) kıyasla daha düşük risk ve ücretler sunarak kullanıcılara daha iyi korunma sağlar.”

FTX’in kaldıraçlı tokenleri karşılaştırıldığında, BLVT sabit bir kaldıraç sağlamak için tasarlanmamıştır. BLVT 1,5 kat ve 3 kat arasında bir kaldıraç sağlamak üzere tasarlanmıştır. Tokenler ayrıca kayıpları sınırlamak için özel bir akıllı yeniden dengeleme mekanizmasını kullacak.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitfinex yatırımcıları 7 saatlik ''bakım'' süresinden endişeli

Yayınlanacak ilk BLVT tokenleri BTCUP ve BTCDOWN olacak ve BTC’de kaldıraçlı ticarette kullanılabilecek. Tokenler USDT’ye karşı işlem çiftlerine sahip olacak ve saat 13.00’da listelere katılacak.

Binance ayrıca, daha önce borsada kaldıraçlı tokenlerin ticaretini yapan kullanıcıların, 14 Mayıs ile 13 Haziran arasında BLVT tokenlerinin ticaretinden doğan ticaret ücretlerinin tam bir geri ödemesini vereceğini belirtti.

Değişikliklere rağmen, Binance’ın kaldıraçlı tokenleri genel olarak kaldıraçlı token ticaretinin sahip olduğu birçok riskle birlikte geliyor, bu yüzden bu tokenler dikkatli bir şekilde alınıp satılmalıdır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu