Anasayfa Kripto Para Borsaları Binance Bot Kullanımı Nasıl Olur?

Binance Bot Kullanımı Nasıl Olur?

Kripto Para Borsaları

Binance Bot Kullanımı Nasıl Olur? Binance Borsasında Bot Kullanmak Mümkün mü? En İyi Bitcoin Bot Programları:

Binance Bot Kullanımı Nasıl Olur?

Kripto para piyasasında ticaret yapan kişilerin, en çok canlarını sıkan durumların başında alım satım emirlerinin kaçırılmış olması veya verilen emirlere sıra gelmemesi gelir. Tüm kullanıcıların en büyük hayali hızlı alım satım işlemleri gerçekleştirmektir. Bu soruna çözüm olmak amacıyla üretilen ticaret botları ise oldukça popüler hale gelmiştir. Bu yazımızda sizlere ticaret botları hakkında bilmeniz gerekenleri hazırladık…

Binance Bot Kullanımı Nedir?

Binance bot kullanımı, otomatik olarak alım satım yapabilmek ve verilen emirleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmek amacıyla başvurulan uygulamalardır. Binance hesabının botlar ile bağlanması sonrasında, kolaylıkla alım satım işlemleri otomatik olarak gerçekleştirilebilir ve hızlı alım satımlar yapılabilir.

Binance Bot Nasıl Kullanılır?

Binance botlarından biri olan TradeSanta’yı ele alacak olursak, izlemeniz gereken adımları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Öncelikle Binance hesabınıza giderek API bilgisi oluşturun. E-posta adresinize tıkladıktan sonra, kontrol paneline geçiş yapın.
  • Bu panel içerisinde bulunan ayarlar bölümünden API yönetimi yazan kısma tıklayın ve oluşturmak istediğiniz API bilgisi için belirlediğiniz ismi girerek ‘Oluştur’ butonuna basın.
  • Daha sonra karşınıza çıkan işlem onay sayfasına e-posta adresinize gelen kodu ve 2fa doğrulamasından aldığınız kodu girin.
  • Buradan aldığınız API anahtarı ve API gizli anahtarı aracılığıyla TradeSanta hesabına giriş yapılabilir. Belirtmemiz gerekir ki, Binance tarafından bu API bilgileri tek bir kez gösterilir. Bu nedenle unutulmaması çok önemlidir.
  • API bilgileri ile giriş yaptıktan sonra, kripto para birimi seçimi ve strateji tercihi yapmalısınız. Karşıt birimi belirledikten sonra, temel birimi girerek işlem yapmak istediğiniz coini belirleyin.
  • Bir sonraki adımda ise ‘Kar Al Hedefi’ ve ‘Ek Emir Adımı’ yüzdelerini belirlemeniz gerekir. Ayrıca ‘Maksimum Ek Emir’ kısmında da düzenlemeye gidebilirsiniz.
  • Son olarak ise zarar ve sinyal belirledikten sonra botunuzu oluşturmuş olursunuz.

Bitcoin ve Kripto Para Alım Satımı için Trading Botları

Bitcoin ve kripto para alım satımı için yaratılmış en iyi trading botları şu şekilde sıralanabilir:

Bitsgap

Kripto para alım satımlarında başvurulan botlardan birisi Bitsgap’tir. Bitsgap ile bütün kripto para biri exchange hesapları tek bir merkezde toplanabilir. Arayüzünün birleşik olması nedeniyle kolay bir kullanım sunan Bitsgap, kendisine has araçları sayesinde mükemmeliyetçi bir hizmet sunar.

Cap.Club

Cap.Club ise hem yeni hem de eski traderlara uygun olan bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkıyor. Yeni olanlar, kolaylıkla belirtilen stratejileri uygulayabiliyor. Eskiler ise deneyimleri doğrultusunda kendilerine ait stratejiler belirleyebiliyor. Tamamen ücretsiz olsa da bazı özellikleri aktifleştirmek için 30 dolar değerinde bir üyelik almak gerekebiliyor.

CryptoTrader

CrypoTrader da traderların kendilerine ait bot oluşturmasına imkan veren bulut tabanlı bir platformdur. Yazılım yükleme zorunluluğunun bulunmaması en büyük avantajı olarak dikkat çekiyor. Aynı zamanda avantajlarından birisi de stratejilerden hangi zaman ve şartlarda ne gibi sonuçlar alınabileceğinin test edilebilmesi olarak gösteriliyor.

LiveTrader

LiveTrader da birçok stratejinin takibini yapan Bitcoin ve kripto para botu olarak karşımıza çıkıyor. 150 adet güvenilir borsadan topladığı veriler doğrultusunda kullanıcıların en iyi bilgiye ulaşmasını amaçlayan LiveTrader, 7/24 ticaret yapma imkanı veriyor.

Binance Botu ile Günde Kaç Kez İşlem Yapılabilir?

Binance botlarından olan TradeSanta üzerinden örneklemek gerekirse, ücretsiz deneme sürümünün bitmesinden itibaren, aylık 3000 dolar limit ile dilenilen miktarda işlem gerçekleştirilebilir.

Trading Bot Nedir?

Trading bot ya da bilinen adıyla ticaret botları, otomatik bir şekilde Bitcoin ve altcoin alım satımı yapılmasını sağlayan yazılımlar olarak tanımlanabilir. Kripto para ticaretiyle uğraşanların birçoğu grafiklere bakacak zamanı kendisinde bulamayabilir. Bu da onları trading bot kullanımına yönlendirir. Kullanıcılar, bu botlar sayesinde kısa vadenin yanı sıra orta ve uzun vadeli kazançlar da elde edebilir.

Crypto Bot Nedir?

Crypto Bot, kripto para ticareti yapılan borsalar içerisindeki alım satımları otomatik olarak gerçekleştirmek için yaratılmış bir yapay zeka ürünüdür. Belirtilen miktarlar doğrultusunda alım satım yapabilir ve kullanıcıların zamanlarını harcamadan kazanç elde edebilmelerine imkan tanır.

Grid Bot Nedir?

Grid bot, Grid trading adı verilen, yöntemi belli olmayan ve durağan işleyen piyasalarda kullanılan bir yazılımdır. Bu piyasaları iyi okuyacak olan Grid botlar sayesinde, kullanıcılar verecekleri emirlere göre kazanç elde edebilirler.

Binance Borsasında Bot Kullanmak Mümkün mü?

Binance, üçüncü taraflara API bilgilerinin verilmemesini tavsiye etse de bazı kullanıcılar, bot kullanmak adına bu bilgilerini paylaşıyorlar. Binance üzerinden bot kullanımı için bir engelleme bulunmuyor. Ancak, bilgilerin verilmesinden dolayı karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmek için iyi bir bot seçimi yapmak gerekiyor. Bu botları ise Blackbird, Algobot ve CCXT olarak sayabiliriz. Bu üç bottan birini tercih ederek, Binance üzerinden güvenli bir şekilde bot kullanımı sağlayabilirsiniz.

En İyi Bitcoin Bot Programı

Bitcoin alım satımı için özel olarak hazırlanmış bot programları şunlardır:

3Commas

Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan 3Commas ile belirli işlem çiftleri ile otomatik alım satımlar yapılabilir. Ayrıca, kendinize ait botu, yazılım bilgisine gerek kalmadan tasarlamanız mümkün. En iyi botlar arasında gösterilen 3Commas sayesinde, günlük raporlar alabilir ve strateji belirleyebilirsiniz.

TradeSanta

TradeSanta ise 2018 senesinde kurulmuş olan bir yazılımdır ve 7/24 işlem imkanı vermesiyle bilinir. Trend alım satım stratejilerini test etme şansı tanıyan TradeSanta, 20 binden fazla kripto para ticareti yapan kişi tarafından tercih edildi ve 700 binden fazla işlem gördü.

CryptoHopper

CryptoHopper da tıpkı TradeSanta gibi her gün ve her saat işlem yapılabilen bir bottur. İnsani duygularla anlık kararlar alınmasının önüne geçen CryptoHopper, güçlü bir karar mekanizmasına sahiptir.

Binance Bot Kullanımı Nasıl Olur? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)