Anasayfa Sektörel Binance, Bu Bölgelerde Kripto Kartı Hizmetlerine Son Veriyor!

Binance, Bu Bölgelerde Kripto Kartı Hizmetlerine Son Veriyor!

Sektörel

Kripto para borsası Binance, iki farklı bölgede kripto banka kartı hizmetlerine son vereceğini duyurdu.

Binance, Bu Bölgelerde Kripto Kartı Hizmetlerine Son Veriyor!

İşlem hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance, 25 Ağustos'tan itibaren Latin Amerika ve Orta Doğu'da kripto banka kartı hizmetleri olan Binance Card'ı sonlandırıyor. 

Kullanıcıların dijital varlıklarını diğer banka kartlarına benzer şekilde günlük işlemlerde kullanabilmelerini sağlayan Binance Card, yerel token BNB, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Solana (SOL), Shiba Inu (SHIB), XRP gibi başlıca kriptoları ve stablecoin'leri destekliyor.

Binance, müşterilerinin Binance Card Uygulaması aracılığıyla kartlarına para yüklemelerine ve ardından saniyeler içerisinde kripto varlıklarını dünya çapında 90 milyon Mastercard satıcısında harcanabilecek itibari paraya dönüştürmelerine imkân tanıyor.

Kolombiyalı bir kullanıcının paylaşımına yanıt veren Binance, kart hizmetlerinin "artık Latin Amerika ve Orta Doğu'daki kullanıcılar tarafından kullanılamayacağını" bildirdi.

Binance Card kullanıcılarının, 21 Eylül 2023 tarihine kadar süreleri olacak. Bu tarihten itibaren ise artık kullanılamayacak. Dünyanın her yerindeki Binance hesapları etkilenmeyecek.

Binance, Bu Bölgelerde Kripto Kartı Hizmetlerine Son Veriyor!

Kullanıcıların Yüzde 1'inden Azı Etkilenecek

Binance, bu bölgelerdeki hizmetlerin askıya alınmasının kesin nedenlerini belirtmedi ancak kullanıcıların yalnızca yüzde 1'inden azının bu hamleden etkileneceğini ileri sürdü. 

Kullanıcılarımızın yalnızca küçük bir kısmı (bahsedilen pazarlardaki kullanıcıların yüzde 1'inden azı) bundan etkileniyor.

Fakat yakın tarihli bir raporda, Brezilya'da ve bazı Latin Amerika ülkelerinde kripto kartı kullanımının önemli bir büyüme gösterdiği belirtildi.

Binance Brezilya Başkanı Guilherme Nazar, Brezilya vatandaşlarının artık "fırından ekmek satın almak, arkadaşlarıyla akşam yemeğini ödemek ve taksi ücretlerini ödemek" gibi günlük alışverişler için Binance Card gibi kripto kartlarını kullandığını vurguladı.

Nazar, Haziran ayında yaptığı bir açıklamada, Binance Card'ın benimsenmesinin, şirketin "yerel kullanıcılarının taleplerini karşılamasına" yardımcı olduğunu söyledi.

Livecoins'e göre; Binance Card kullanımındaki artış yalnızca Brezilya ile sınırlı değil. Arjantin'de çoğu kullanıcı, Binance Card'ı genel perakende mağazalarında, kafelerde ve restoranlarda kullanıyor. Raporda, ayrıca ülkede çevrim içi alımlar ve dijital ödemeler için kripto kartı kullanımının yüksek olduğu da belirtildi.

Bu arada Kolombiya'da Binance Card, büyük perakende mağazalarında ve hatta bilet satın alma gibi ulaşım hizmetlerinde kullanılıyor.

Latin Amerika bölgesinde kriptoların benimsenmesi ve kripto tabanlı banka kartlarının kullanımının artmasıyla birlikte, Binance Card hizmetlerinin askıya alınmasından kullanıcıların yalnızca yüzde 1'inin etkileneceği yönündeki iddialar çelişkili olmaya devam ediyor.

Kaynak: Cryptonews

Binance, Bu Bölgelerde Kripto Kartı Hizmetlerine Son Veriyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar