Anasayfa Altcoin Binance, Bu Coin'e Desteğini Bırakıyor! 8 Çift Delist Edilecek...

Binance, Bu Coin'e Desteğini Bırakıyor! 8 Çift Delist Edilecek...

Altcoin

Kripto para borsası Binance, 2024 yılına kadar Binance USD'ye olan desteğini sonlandıracak.

Binance, Bu Coin'e Desteğini Bırakıyor! 8 Çift Delist Edilecek...

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, 2024 yılına kadar Binance USD stablecoin'e olan tam desteğini çekmeye yönelik geniş bir planın parçası olarak 8 adet BUSD işlem çiftini delist etme niyetini açıkladı.

Çarşamba günü yayınlanan bir blog yazısında şirket; Binance Margin'in, AMB/BUSD, DASH/BUSD, FIDA/BUSD, HARD/BUSD, HOT/BUSD, IOST/BTC, NULS/BUSD, PORTO/BUSD ve REQ/BUSD izole marj borçlanmasını Eylül ayı başında askıya alacağını açıkladı. Bu çiftler, 7 Eylül saat 06:00'da (UTC) Binance'in hem izole marjin piyasasından hem de çapraz marjin piyasasından kaldırılacak.

Borsa, 9 Eylül'e kadar kullanıcıların pozisyonlarını kapatacağını, otomatik bir uzlaşma gerçekleştireceğini ve bu işlem çiftlerinde bekleyen tüm emirleri iptal edeceğini de ekledi. Delist etme prosedürü sırasında Binance, kullanıcılara tüm açık pozisyonlarını kapatmalarını ve olası kayıpları önlemek için varlıklarını marjin cüzdanlarından spot cüzdanlara aktarmalarını tavsiye etti. 

Borsa, 8 adet BUSD çiftini aynı anda delist etmek için belirli bir neden sunmadı. Fakat raporlar; kararın, Binance tarafından 2024 yılına kadar stablecoin'e olan desteğini tamamen bırakmaya yönelik daha büyük bir planın parçası olduğunu gösteriyor. 

X'te önde gelen bir kripto influencerı olan Nu Brave, yakın tarihli bir paylaşımda, Binance'in kullanıcılarına "borsanın 2024 yılına kadar BUSD'yi desteklemeyi kademeli olarak durduracağını" iddia eden bir açılır bildirim gönderdiğini paylaştı. Brave, "Kripto para borsası Binance'in uygulamasındaki resmî bir duyuruya göre; borsa ,kullanıcılara 2024 yılında BUSD'yi desteklemeyi bırakacaklarına dair bir bildirim gönderiyor." ifadelerini kullandı.

Paxos, 2024'e Kadar BUSD Desteğini Sonlandıracak

Şubat ayında New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), stablecoin çıkaran bir kripto şirketi olan Paxos'a BUSD tokenlerini basmayı durdurmasını emretti. Bir tüketici uyarısında NYDFS, "Paxos'un Binance ile olan ilişkisinin gözetimi ile ilgili çözülmemiş birkaç sorunun bir sonucu olarak" emri verdiğini söyledi.

Daha sonra SEC'in, Paxos'a bir Wells Bildirimi gönderdiği ve BUSD ihracı nedeniyle şirkete dava açmayı planladığı ortaya çıktı. Kurum, BUSD'nin kayıt dışı bir menkul kıymet olarak kabul edildiğini savundu.

Düzenleyici kıskacın ardından Paxos, "Binance ile ilişkisini sonlandıracağını" ve 21 Şubat'tan itibaren yeni BUSD tokenlerini ihraç etmeyi durduracağını açıkladı. Bununla birlikte şirket, tokenleri en az Şubat 2024'e kadar desteklemeye ve kullanmaya devam edecektir.

Düzenleyici kıskacın ardından BUSD'nin piyasa değerinin sert bir darbe aldığını belirtmek gerekir. Yılın başından bu yana BUSD'nin piyasa değeri, yüzde 80'in üzerinde düşerek 9 Şubat'taki 16,13 milyar dolar değerinden 3,1 milyar dolar değerine geriledi.

Öte yandan, piyasadaki en büyük stablecoin olan Tether (USDT), piyasa değerinin 83,2 milyar doları aşarak yeni bir rekor seviyeye ulaştığını gördü. Stablecoin, geçen yıl rakip stablecoin TerraUSD'nin çöküşünün ardından kaybettiği 20 milyar dolarlık piyasa değerini geri kazanmayı başardı.

Kaynak: Cryptonews

Binance, Bu Coin'e Desteğini Bırakıyor! 8 Çift Delist Edilecek... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik