Anasayfa Altcoin Binance, Bu Haberle Gündeme Oturdu: BNB Nasıl Tepki Verdi?

Binance, Bu Haberle Gündeme Oturdu: BNB Nasıl Tepki Verdi?

Altcoin

BNB fiyatı, Binance'in artık Dubai'de yasal olarak sanal para hizmeti sunacağı haberine nasıl tepki verdi? İşte detaylar...

Binance, Bu Haberle Gündeme Oturdu: BNB Nasıl Tepki Verdi?

BNB fiyatı, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'in BAE'nin en büyük şehri Dubai'de bir kripto para borsası işletmek için lisans aldığı haberinin ardından yatırımcı ilgisinin yenilenmesiyle yeşile döndü.

243$ değerinde ve 37,5 milyar dolarlık piyasa değerine sahip dördüncü en büyük kripto para birimi BNB, kısa vadeli bir yükseliş dalgasını dört gözle bekliyor. Bu analizle, tüccarlar ve yatırımcılar 252$'a kadar olası kısa bir ralliye hazırlanabilirler.

4 Saatlik Grafikte BNB: Altcoin Fiyatı H&S Formasyon Kırılmasını Besliyor!

Dört saatlik grafiğe göre, BNB fiyatı ters baş ve omuzlar (H&S) modelinden yeni çıktı. Bu, bir kripto para biriminin fiyatındaki uzun süreli bir düşüş trendinden sonra ortaya çıkan bir yükseliş tersine çevirme sinyalidir. BNB satıcılarının ivme kaybettiğini ve alıcıların devralmaya hazır olduğunu gösteriyor.

Ters H&S, dört saatlik grafikte gösterildiği gibi, ortadaki en düşük ve diğer ikisi daha yüksek ve kabaca eşit olmak üzere birbirini izleyen üç dipten oluşur. Yatırımcılara, onaylandıktan sonra H&S ticareti yapmaları tavsiye edilir. Örneğin, fiyat iki omuzun en yüksek noktalarını birleştirerek çizilen bir direnç çizgisi olan boyun çizgisinin üzerine çıktığında - BNB için 242$.

Tüccarlar, bu modeli, piyasa duyarlılığındaki olası bir değişikliği belirlemek için kullanır ve bu, kırılım meydana geldiğinde uzun pozisyonlara girmelerine olanak tanır. BNB fiyat hareketi için beklenen hedef, modelin yüksekliği kırılım noktasına eklenerek hesaplanır, örneğin grafikte gösterildiği gibi %4'lük hareket.

Binance, Bu Haberle Gündeme Oturdu: BNB Nasıl Tepki Verdi?

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapma (MACD) göstergesi, bir satın alma sinyali ile yükseliş görünümüne güven katıyor. Tüccarlar, beklenen yükseliş dalgasını doğrulamak için genellikle bu momentum endeksine güvenirler. Genel bir kural olarak, mavi MACD çizgisi yükseliş trendini doğrulamak için sinyal çizgisinin üzerine dönmelidir.

Özellikle H&S paterni, tacirlerin genellikle 242$'lık boyun çizgisi desteğinin yeniden test edilmesini beklemeleri tavsiye edildiğinden çok fazla sabır gerektiriyor. BNB fiyatı bu destekten toparlanırken, 252 dolara doğru bir kırılım ivme kazanmaya başlayacak.

H&S modelinin boyun çizgisi desteği devam ederse, tüccarlar 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama'da (EMA) olası gecikmelere dikkat etmek isteyebilir. Bununla birlikte, BNB fiyatı 245$'daki olası satış baskısı tarafından caydırılmadan yükseliş trendiyle devam ederse, 252$'a kazançlar, ne zaman olacağı değil, bir mesele olacaktır.

Binance Dubai'de Lisans Aldı

Binance, Dubai'deki kurumsal ve onaylı perakende yatırımcılara özel kripto para borsası hizmetleri sunmak için Operasyonel Minimum Uygulanabilir Ürün lisansı aldı. Duyuruya göre lider borsa, hizmetlerini Dubai'deki iştiraki Binance FZE altında sunacak.

Binance, Bu Haberle Gündeme Oturdu: BNB Nasıl Tepki Verdi?

Gelişme, Binance'in Mart 2022'de geçici bir MVP lisansı ve aynı yılın Eylül ayında bir hazırlık MVP lisansı almak için gösterdiği ilgi ve çabaların ardından geldi. Binance, yeni platformda işlem yapmaya hak kazanan kullanıcıların bunu "yatırımcı koruması ve sanal varlık sektörü için özel olarak hazırlanmış piyasa güvencesi standartları altında olduklarını bilerek" yapacaklarını söyledi.

Kaynak: CoinGape

Binance, Bu Haberle Gündeme Oturdu: BNB Nasıl Tepki Verdi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik