Binance CEO: Bizim için pahalı bir ders oldu!

1 Dakikada Okunabilir


Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, bugün açıklanan siber saldırı olayından hemen sonra tepkiler dinmek bilmiyor. CZ’nin yaptığı açıklamalar sonrasında kripto para borsasının birçok kullanıcısı yaşanan sorun nedeniyle Bitcoin’lerini satmaya ve farklı borsalara aktarmaya başladı. Bitcoin sahipleri yaşanan siber saldırıdan sonra piyasadaki değer kaybının ardından milyonlarca dolarlık Bitcoin çekti.

Bitcoin %1 değer kaybı yaşarken, bazı kripto para borsalarında değer kaybının biraz daha yüksek olduğu, en büyük değer kaybının ise gelecek saatlerde Binance’in kendisine ait olan kripto para birimi BNB’de olabileceği iddia edildi.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, bu siber saldırının kendileri için pahalı bir ‘ders’ olduğunu açıkladı. Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, daha önceki güvenlik ile ilgili çok fazla sorun olmadığı ve en önemli konunun bu olmadığını açıkladığı günden bugüne kadar geçen sürede son yaşanan siber saldırı olayı ile nasıl büyük ve önemli bir konu olduğunu bu siber saldırıda anladığı yorumları yapıldı.

Binance borsasının siber saldırıya uğramasının ardından kısa açıklama yapan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun bu açıklamaları da Binance’de hesabı olan kripto para yatırımcılarının tepkisini çekti. Binance’in 1 hafta boyunca denetime girebilecek olduğu ve güvenlik ile ilgili olan tüm sorunları çözmeyi test edebilecek olduğu ve güvenlik önlemlerini en üst düzeye artırmaya çalışacak olduğu açıklandı. Güvenlik konusunda birçok kripto para borsası geçmişte sorun yaşadı ve tarihin tozlu sayfalarına karıştı.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
242
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
242
Şaşkın
Lol Lol
363
Lol
Harika Harika
242
Harika
Korkunç Korkunç
202
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!