Anasayfa Bitcoin Binance CEO'su Açıkladı: Bitcoin için Birden Çok ATH Yolda mı?

Binance CEO'su Açıkladı: Bitcoin için Birden Çok ATH Yolda mı?

Bitcoin

Binance CEO'su Changpeng Zhao, halving'i takip eden yılda Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyelerini görebileceğini ima etti.

Binance CEO'su Açıkladı: Bitcoin için Birden Çok ATH Yolda mı?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, ana sayfasına bir Bitcoin halving geri sayımı ekledi.

Binance CEO'su Changpeng Zhao, önceki fiyat döngülerini tekrarlaması halinde Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyelerini görebileceğini ima etti.  

Yeni ATH'ler mi?

CZ, son üç Bitcoin halving'i ile ilgili deneyimlerinden yola çıkarak potansiyel bir olaylar dizisini ortaya koyuyor.

İlk olarak halving'e giden aylarda Bitcoin'in fiyatı ile ilgili konuşmalar, haberler, endişeler ve beklentiler artacaktır. Halving'in ardından fiyatların bir gecede fırlaması gerekmeyecek ve muhtemelen topluluktan "neden ani bir fiyat artışının gerçekleşmediğine" dair sorular gelecektir. 

Fakat halving'i takip eden yıl içinde Bitcoin fiyatı, potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabilir. 

Binance CEO'su Açıkladı: Bitcoin için Birden Çok ATH Yolda mı?

Halving Daha Erken Olabilir mi?

CZ, temkinli davranıyor ve bir model varmış gibi görünse de "tarihin geleceği öngörmediğini" belirtiyor. Ayrıca, halving ile fiyat artışları arasında doğrudan bir nedenselliğin kesin olarak kanıtlanmadığını vurguluyor.

Öte yandan, halving'in beklenenden daha erken gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda da spekülasyonlar yapıldı. Bu spekülasyon, kısmen Bitcoin'in artan hash oranı ya da ağın güvenliğini sağlamak için kullanılan hesaplama çabası tarafından körüklendi.  

Topluluktaki bazı kişiler, bunun hızlandırılmış bir halving programı anlamına gelebileceğini öne sürüyor. Fakat Bitcoin algoritması, madencilik zorluğunu çeşitli dış faktörlere göre ayarlayarak halving zaman çizelgesinde önemli kaymaları önleyecek ve blokların kabaca her 10 dakikada bir çıkarılmaya devam etmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Kaynak: U.Today

Binance CEO'su Açıkladı: Bitcoin için Birden Çok ATH Yolda mı? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar