Anasayfa Sektörel Binance CEO'su CZ, Suçlamaları Kabul Ederek İstifa Etti!

Binance CEO'su CZ, Suçlamaları Kabul Ederek İstifa Etti!

Sektörel

Binance kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, hakkındaki kara para aklama suçlamalarını kabul ederek istifa etti.

Binance CEO'su CZ, Suçlamaları Kabul Ederek İstifa Etti!

Kripto para dünyasında hareketli günler yaşanıyor. Binance kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, hakkındaki kara para aklama ve banka dolandırıcılığı suçlamalarını kabul etti. Söz konusu isim, CEO'luk görevinden istifa etti. 

Zhao'nun Seattle'daki federal mahkemede suçunu kabul ettiği ve anlaşmanın bir parçası olarak 50 milyon dolar ceza ödemeyi kabul ettiği bildirildi. Bu ceza, Binance'in Adalet Bakanlığı (DOJ) ile yaptığı 4,3 milyar dolarlık soruşturma kararından ayrı.

DOJ bünyesindeki savcılar, Zhao için maksimum federal kurallar doğrultusunda 18 ay hapis cezası istediklerini söylediler.

Zhao, İstifasına Dair Paylaşımda Bulundu

Binance CEO'su CZ, Suçlamaları Kabul Ederek İstifa Etti!

Zhao'nun savunma anlaşması, Binance'deki liderlik pozisyonundan istifa etmesini de gerektiriyordu. X üzerinden paylaşımda bulunan Zhao, şu ifadeleri kullandı:

Bugün Binance CEO'luğundan istifa ettim. Kuşkusuz ki duygusal olarak bırakmak kolay değildi ancak yapılması gereken doğru şeyin bu olduğunu biliyorum. Hatalar yaptım ve sorumluluk almalıyım. Topluluğumuz, Binance ve kendim için en iyisi bu.

Zhao, blockchain de dâhil olmak üzere alanlarda özel ve pasif bir yatırımcı olmayı planladığını öne sürdü ancak Binance ile ilgilenmeye devam edeceğini ve gerektiğinde danışmanlık için hazır olacağını söyledi. Zhao, aynı zamanda Binance hissedarı olarak kalacağını da ima etti.

Fakat New York Times, şirkete bir gözlemci atanmasının ardından Zhao'nun üç yıl boyunca Binance'e katılmaktan men edildiğini öne sürüyor.

Şirketin Yeni CEO'su Richard Teng Oldu

Zhao, ayrıca Binance'in eski Bölgesel Pazarlar Küresel Başkanı Richard Teng'in şirketin CEO'su olacağını söyledi. Teng'in Binance'e katılmadan önce Dhabi Global Market (ADGM), Singapur Borsası (SGX) ve Singapur Para Otoritesi'nde yönetici rollerinde görev yaptığını belirten Zhao, söz konusu ismin geleneksel finans piyasalarındaki uzun yıllara dayanan deneyimini vurguladı.

Ayrı bir tweet ile CEO'luk görevini üstleneceğini doğrulayan Teng, bu görevi "onurla ve en derin alçakgönüllülükle" üstlendiğini dile getirdi.

Binance'in Adalet Bakanlığı (DOJ) ile yaptığı son anlaşma hakkında da yorum yapan Zhao, kararda Binance'in kullanıcı fonlarını zimmetine geçirdiği ya da herhangi bir piyasa manipülasyonuna karıştığı iddiasının yer almadığını belirtti.

Binance CEO'su CZ, Suçlamaları Kabul Ederek İstifa Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik