Anasayfa Sektörel Binance CEO'su, SEC'in İddialarını Reddetti: Böyle Bir Bağ Yok!

Binance CEO'su, SEC'in İddialarını Reddetti: Böyle Bir Bağ Yok!

Sektörel

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Binance.US'in Ceffu ile bağını kesin bir dille reddetti.

Binance CEO'su, SEC'in İddialarını Reddetti: Böyle Bir Bağ Yok!

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal savaşın ortasında, Binance.US ve kripto emanetçisi Ceffu arasındaki iddia edilen bağlantıları çürütmek için X üzerinden paylaşımda bulundu. Bu, ABD mahkemesinin SEC'in Binance'e karşı açtığı davada inceleme kararı talebini reddetmesinden kısa bir süre sonra geldi.

Yaygın olarak "CZ" olarak bilinen Zhao, Binance.US'in Ceffu ile bağlantısına ilişkin iddiaları bir tweet aracılığıyla ele aldı. CZ, açıklamasında Binance.US'in daha önce Binance Custody olarak bilinen Ceffu hizmetlerinden faydalandığına dair iddiaları kesin bir dille reddetti. 

Binance.US ile Ceffu arasındaki bağa ilişkin bu iddialar, SEC'in Binance'in müşteri fonlarının kötüye kullanılması ve diğer menkul kıymet ihlâlleri de dâhil olmak üzere iddia edilen suistimallerine ilişkin soruşturması kapsamında inceleme altına alındı.

SEC, 18 Eylül'de yaptığı bir başvuruda Binance.US'in, Ceffu ile olan ilişkisini nasıl tanımladığına dair tutarsızlıklara dikkat çekmişti. Düzenleyici, ayrıca şirketin Ceffu ile olan bağlantısının doğasını gerçekten anlayıp anlamadığına dair şüphelerini de dile getirmişti. İlişkilerinin niteliğine ilişkin bu anlaşmazlık, Binance ile SEC arasında devam eden hukuki mücadeleye bir karmaşıklık katmanı daha ekliyor.

İlginç bir şekilde Ceffu, yalnızca bir hafta önce SEC'in Binance.US ile bağları olduğu yönündeki iddialarına karşı çıkan bir açıklama yayınlamıştı.

Ceffu'nun açıklamasına göre, saklama hizmetleri sağlıyor ancak bunu yalnızca belirli yetki alanlarında yapıyor ve ABD'yi açıkça faaliyetlerinin dışında tutuyor. Ceffu'nun bu açıklaması, Binance.US ile olan ilişkisine ilişkin kendi tutumunu netleştirmeyi ve devam eden kafa karışıklığı ve soruşturmaya daha da katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Binance Hakkındaki İddialar

Binance CEO'su, SEC'in İddialarını Reddetti: Böyle Bir Bağ Yok!

SEC tarafından yapılan son başvurularda; Zhao'nun, bağlı kuruluşu BAM Management US Holdings'ten 250 milyon dolarlık kredi aldığı iddia ediliyor. Zhao'nun, bu fonları aldıktan sonra bunları BAM Trading'e aktardığı iddia ediliyor. Bu iddialar, önde gelen bir kripto hesabının daha önce yaptığı suçlamaları yansıtıyor ve Zhao'nun müşteri fonlarını kullanarak kendisine borç verdiğini öne sürüyor.

SEC, ayrıca Binance.US'in soruşturması sırasında şirketin gerekli belge ve bilgileri sağlamadığını iddia ederek iş birliği yapmadığını iddia etti. Öte yandan; Binance.US, SEC'in belge taleplerini "zarf atma" ve "aşırıya kaçma" olarak nitelendirerek taleplerinde kısıtlama olmadığını ima etti.

Binance ve SEC çevresinde gelişen olaylar, FTX ve Alameda tarafından gerçekleştirilen eylemlerle karşılaştırmalar yapılmasına neden oldu. Bu, kripto para topluluğu içinde endişelere yol açarak potansiyel bir çöküş korkusuna yol açtı. Bu paralellikler, kripto para birimi endüstrisinin daha yoğun bir incelemeye tabi tutulduğunu ve düzenleyicilerin borsaları ve ilgili kuruluşları giderek daha fazla eylemlerinden sorumlu tutmaya çalıştıklarını gösteriyor.

Binance CEO'su, SEC'in İddialarını Reddetti: Böyle Bir Bağ Yok! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik