Anasayfa Sektörel Binance Cephesinden SEC Davasına İlişkin Dikkat Çeken Talep!

Binance Cephesinden SEC Davasına İlişkin Dikkat Çeken Talep!

Sektörel

Binance, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan bir davayı reddetmek için harekete geçti.

Binance Cephesinden SEC Davasına İlişkin Dikkat Çeken Talep!

Binance, Binance.US ve Changpeng Zhao, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan bir davayı reddetmek için ortaklaşa bir talepte bulundu.

Hukuk ekipleri; 21 Eylül'de sundukları 60 sayfalık dilekçede, SEC'in kendilerine karşı dava açarak düzenleyici yargı yetkisini aştığını iddia ediyor.

Sanıklar, SEC'in yasal işlem başlatmadan önce kripto para sektörü için net yönergeler sağlamadığını ve yetkisini geriye dönük olarak etkili bir şekilde dayattığını savunuyor.

SEC'in davası Binance, Zhao ve Binance.US'i "ABD'li yatırımcıların alım satım ve yatırımları için çeşitli kripto para birimleri şeklinde kayıt dışı menkul kıymetleri listelemekle" suçluyor. Bu yasal savaş, Binance.US müşteri fonlarının erişilebilirliği konusunda bir anlaşmazlığa yol açtı.

Binance, SEC'in "Yatırım Sözleşmesi" Tanımını Genişlettiğini Öne Sürüyor

Talepte sunulan temel argümanlardan biri, SEC'in "yatırım sözleşmesi" tanımını çok çeşitli kripto varlıklarını ve işlemlerini kapsayacak şekilde genişletmiş olmasıdır.

Binance ve Zhao'nun hukuk ekibi, SEC'in menkul kıymetler yasalarını yorumlamasının ve bunların kripto para birimlerine uygulanmasının temelde kusurlu olduğunu ileri sürüyor.

Dilekçede, SEC'in davasının Binance ve iştiraklerini, o dönemde kripto para birimleri konusunda açık bir düzenleyici kılavuz olmamasına rağmen, Temmuz 2017'ye kadar uzanan kripto varlık satışlarından sorumlu tutmayı amaçladığı vurgulanıyor.

Dilekçe, SEC'in davasının mevcut menkul kıymetler yasaları içinde sağlam bir temele sahip olmadığını öne sürüyor.

Binance Cephesinden SEC Davasına İlişkin Dikkat Çeken Talep!

SEC, Kriptoyu Düzenlemek İçin Aşırıya Kaçıyor

Hem Binance hem de Zhao, Kongre'nin 2019'dan bu yana kripto para birimleri ve ticaret platformları için kapsamlı bir çerçeve oluşturmak üzere çok sayıda öneriyi değerlendirdiğini iddia ediyor. Bu tekliflerin hiçbiri SEC'e kripto endüstrisi üzerinde münhasır düzenleme yetkisi vermeyecektir.

Sonuç olarak, SEC'in kripto sektörü üzerinde düzenleyici kontrol arayışında aşırıya kaçtığını savunuyorlar. Aynı gün 56 sayfalık ayrı bir dosyalamada, yasal olarak BAM Trading Services Inc. olarak bilinen Binance.US de aleyhindeki suçlamaların düşürülmesi için harekete geçti.

SEC tarafından Binance ve iştiraklerine karşı alınan yasal önlem, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından Binance'i ABD'de yasa dışı olarak faaliyet göstermek ve CFTC'ye kaydolmamakla suçlayan benzer bir davayı takip etti.

SEC davası da dâhil olmak üzere Binance'e karşı devam eden düzenleyici işlemler, Binance.US'deki alım satım faaliyetleri üzerinde önemli bir etkiye sahip oldu. Platformdaki günlük işlem hacimleri Eylül 2022'den bu yana yüzde 98'in üzerinde düşüş gösterdi. Bu zorluklara yanıt olarak Binance.US, kalan işgücünün yüzde 30'unu işten çıkardı ve başkanı ve CEO'su Brian Shroder'ın şirketten ayrıldığını gördü.

Kaynak: Cryptonews

Binance Cephesinden SEC Davasına İlişkin Dikkat Çeken Talep! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik