Coin Rehberi

Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

ABONE OL:

Binance Coin (BNB) Nedir?

Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır? rehberimize başlamadan önce BNB’nin ne olduğuna kısa bir şekilde değinelim: Adından da anlaşılacağı gibi Binance Coin (BNB) kripto para birimi borsası Binance’ın kripto parasıdır. Binance borsası resmi olarak açıldıktan 11 gün sonra ICO yoluyla çıkmıştır. Binance Coin (BNB) şu anda piyasa değeri ile en büyük 3. kripto para birimidir.

Binance Coin (BNB) ilk olarak ERC-20 tokeni olarak 200 milyon koin arzı ile Ethereum ağında çıkmıştır. Daha sonra Binance Coin (BNB) Ethereum ağından Binance Smart Chain’e geçerek BEP2’ya geçmiştir. Şu anda BNB’nin toplam arzı 170 milyon BNB koin civarındadır. Binance Coin’in arzında görülen bu düşüş BNB yakımı ile gerçekleştirilmiştir. Binance Coin (BNB) yakımının hedefi toplamda 100 milyon BNB yakmaktır.

Peki Binance Coin (BNB) yakımı nedir? Kripto para borsası Binance her 3 aylık dönemde borsada gerçekleştirilen ticaret miktarına göre BNB yakar.

Binance Coin (BNB) Ne İşe Yarar?

Binance Coin (BNB) bir ödeme aracı, Binance’da ticari işlem ücretlerini ödemek için kullanılan bir fayda tokeni ve Binance Launchpad uygulamasında token satışlarına katılmak için kullanılır. Bunlara ek olarak Binance Coin (BNB) Binance DEX’in yapı taşıdır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance Chain, Heisenberg Güncellemesi

Binance Coin (BNB) Nereden Alınır?

Binance Coin (BNB) şu anda Binance, FTX, KuCoin, Poloniex, Gate.io gibi borsalardan satın alınabilir. Yine de BNB’nin sahibi Binance olduğundan dolayı en iyi seçenek Binance’dır.

Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır?

Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır? Bu rehberimizde TRBinance üzerinden Binance Coin (BNB) satın almayı detaylarıyla açıklayacağız. Aynı adımlar küresel Binance borsasında da kullanılabilir. Binance hesabınız yoksa buradan bir Binance hesabı açmanın detaylarını öğrenebilirsiniz.

Binance Borsası Üzerinden Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır?

Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır? rehberimizin odak noktası olan yere geldik. Burada Binance üzerinden nasıl BNB alınacağına bakacağız:

  1. TRBinance ya da Binance hesabınıza girin.
  2. Ana menüden “Piyasalar” sekmesine tıklayın.
  3. Kripto para listesinden BNB/TRY ya da BN/USDT çiftini bulun ve tıklayın.
  4. Karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa gelecektir, buradan Binance Coin (BNB) satın alma işleminizi yapabilirsiniz.
https://www.trbinance.com/trade/BNB_TRY

Binance üzerinden BNB satın almak bu kadar kolaydır. İsterseniz Binance Coin (BNB) satın alırken Limit, Piyasa, Stop-Limit ve OCO emirlerini kullanabilirsiniz. Binance Coin (BNB) satın almak için tekrardan aynı adımları tamamlayarak “BNB Sat” kısmından kripto para birimlerini satabilirsiniz.

Kripto para birimi grafikleri ile ilgileniyorsanız aynı sayfadan Binance Coin (BNB) grafiğini inceleyebilirsiniz. Buna ek olarak güncel olarak Binance Coin (BNB) alım ve satımlarınızı sol taraftaki menüden görebilirsiniz. TRBinance üzerinde TRY karşılığında işlem gören diğer kripto para birimlerinin güncel fiyatlarını da ekranın sol üst kısmında listeden öğrenebilirsiniz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance, Kaydi Para Kripto Para Ticareti Başladı

Binance Coin (BNB) Nasıl Saklanır?

Satın aldığın Binance Coin’leri (BNB) bir donanım cüzdanında, bir soğuk cüzdanda ya da bir sıcak cüzdanda saklayabilirsiniz. Binance Coin (BNB) ticareti yapmaya devam ediyorsanız en güvenli seçeneğiniz Binance borsa cüzdan hesabınızdır.

Binance Coin (BNB) Nasıl Çalışır?

Binance Coin (BNB) diğer kripto para birimleri karşılığında alınıp satılabilir, ayrıca BNB Binance borsasında ticari işlem ücretlerini ödemek için kullanılır. BNB ile işlem ücreti ödeyen kullanıcılar indirim alır.

Binance’ın kurucusu Changpen Zhao’nun Binance Coin (BNB) için hedefi diğer kripto para birimi borsalarının çözemediği sayısızca sorunu BNB aracılığıyla çözmektir.

Binance Coin (BNB) Endermint Byzantine Fault Tolerant (BFT) denilen bir ortak fikir mekanizması ile çalışır. Bu sistem çeşitli doğrulayıcı düğümlerden oluşur. Validator düğümleri seçilmiş topluluk üyeleri tarafından yönetilir, Witness düğümleri ortak fikir sürecini takip eder ve ticari işlemleri diğer düğümleri yayınlar, Accelerator düğümleri kurumlar tarafından çalıştırılır ve ticari işlemlerin doğrulama süreçlerini hızlandırırlar.

1 Binance Coin (BNB) Kaç TL?

1 Binance Coin (BNB) fiyatı şu anda Türk lirasına denk gelmektir. BNB fiyatı sürekli olarak değiştiğinden dolayı aşağıdaki grafik ile istediğiniz zaman BNB fiyatını kontrol edebilirsiniz.

Binance Coin (BNB) Hemen Satıp Paraya Çevrilir mi?

Binance Coin (BNB) yüksek ticaret hacmine sahip olduğundan ve özellikle Binance üzerinde çeşitli faydaları olduğundan dolayı istediğiniz dakika BNB’lerinizi satıp paraya çevirebilirsiniz.

Binance Coin (BNB) Aldıktan Sonra Nasıl Saklayabilirim?

En iyi 5 Binance Coin (BNB) cüzdanı aşağıdaki gibidir:

  1. Ledger Nano S (Donanım cüzdanı)
  2. Trezor Model T (Donanım cüzdanı)
  3. Trust Wallet (Telefon cüzdanı)
  4. Binance Chain Wallet (Web cüzdanı)
  5. Atomic Wallet (Masaüstü ve Telefon cüzdanı)
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Zilliqa (Zil) Yorum ve Tahminleri 2021

Kredi Kartı ile Binance Coin (BNB) Alabilir miyim?

Binance kripto para borsası üzerinden kredi kartınız ile Binance Coin (BNB) satın alabilirsiniz.

Binance Coin (BNB) Cüzdanı Nasıl Açılır?

Binance Coin (BNB) cüzdanı açmak için yukarıda listelediğimiz bir BNB cüzdanının internet sitesine giderek yeni bir hesap açmanız gerekiyor. Bir donanım cüzdanı almak istemiyorsanız en iyi ve en güvenilir BNB saklama cüzdanı Turst Wallet’dır. Trust Wallet geçtiğimiz aylardan BNB’nin sahibi Binance tarafından satın alınmıştır.

Binance Coin (BNB) Geleceği

Binance Coin (BNB) şu anda yaratılış amacı olan toplamda 100 milyon adet BNB’nin yakımına doğru ilerliyor. Binance Coin (BNB) genel olarak Binance platformları boyunca yaygın olarak kullanılıyor. Bu açından BNB’nin geleceği parlak duruyor. Yine de Binance merkezi bir platform olduğundan ve BNB’nin de yaratıcısı olduğundan dolayı ilerleyen zamanlardan gelecek herhangi bir kripto para birimi yasası BNB’nin geleceğine gölge düşürebilir.

Binance Coin (BNB) Satın Al İşlemi Güvenilir mi?

Binance Coin (BNB) satın al işlemi güvenlidir. Binance şu anda dünya genelinde en yüksek hacimli ve en çok tercih edilen bir kripto para birimi borsasıdır. Binance, Binance Coin’in arkasından olduğu sürece BNB satın al işlemleri güvenli olacaktır.

Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır? rehberimizin sonuna geldik, umarız merak ettiğiniz her şeyi bu rehberden öğrenmişsinizdir. Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır? rehberimizde görmek istediğiniz başka bilgiler varsa bize yorumlardan ya da Telegram kanalımızdan ulaşabilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu