Coin Rehberi

Binance Coin (BNB) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para borsalarının ticaret hacmi sıralamasında açık ara liderliğini sürdüren Binance borsasının, kendi varlığı olan Binance Coin, büyük ilgi görmeye devam ediyor. Bu yazımızda sizlere Binance Coin hakkında bilinmesi gereken bütün detayları hazırladık…

Binance Coin (BNB) Nedir?

Binance Coin, adından da anlaşılacağı üzere dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance tarafından çıkarılmış bir kripto para birimidir. İlk olarak ERC-20 tokeni olarak geliştirilen Binance Coin, daha sonrasında ise Binance borsasının kurduğu BEP2 tabanına geçiş yapmıştır. Daha önceden ERC-20 tokenine sahip olanların BNB’leri ise yakılıp BEP2 tabanlı tokenlere dönüştürülüyor.

Binance Coin (BNB) Nereden Alınır?

Binance Coin, tahmin edildiği üzere kendi borsası Binance üzerinden kolaylıkla alınabilir. Bunun yanı sıra BNB almak için Bilaxy, P2PB2B, Hoo, BitForex gibi borsalardan da yararlanabilirsiniz.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır?

Binance Coin’in, Binance üzerinden alınabileceğini belirtmiştik. Bu işlem için Binance tarafından getirilen kredi kartı ile alış yapma özelliğini kullanabilirsiniz. Oldukça kolay olan bu yönteme, üst menüdeki ‘Kripto Al’ kısmında yer alan ödeme seçeneklerinden ‘Kredi/Banka Kartı’ seçeneğini seçerek ulaşabilirsiniz.

Bu bölümdeki ilgili alanlara, kendinize ait olan VISA ya da Mastercard kredi veya banka kartınıza ait bilgileri girerek ve almak istediğiniz coin türünü BNB olarak belirleyerek, Binance Coin alımınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance, Avustralya Yangın Bağışlarına 1 Milyon Dolar Değerinde BNB Bağışlayacak

Binance Coin (BNB) Ne İşe Yarar?

Binance Coin, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinde, kullanıcıların birçok avantajdan faydalanmasına yarıyor. Özellikle borsa üzerinde BNB kullanılarak yapılan işlemler, bir hayli düşük komisyon ücretleri ile gerçekleştirilebiliyor. Bunun yanı sıra borsa kullanıcıları, BNB ile yapacakları işlemlerden ilk sene yüzde 50 indirim kazanabiliyor. Bunu takiben de komisyon oranlarındaki indirim ikinci sene yüzde 25, üçüncü sene yüzde 12,5 ve dördüncü sene yüzde 6,75 olarak devam ediyor.

Binance Coin (BNB) Neden Artıyor?

Binance Coin, artış göstermeye devam ederken, analistler de bu artışın arkasında yatan nedenlere dair yorumlarda bulunuyorlar. Yorumların genelinde ise BNB’nin staking yapmaya uygun hale gelmesinin, artışın yaşanmasının altında yatan en önemli neden olarak gösteriliyor. Bunun yanı sıra Binance borsasının gelişimini sürdürmesi de Binance Coin’in artış göstermesini sağlıyor. Ayrıca Binance tarafından gerçekleştirilen son token yakımı da Binance Coin’de gözle görülür bir artış sağlamış durumda.

Binance Coin (BNB) Kurucusu Kim?

Binance Coin’in kurucusu, bir kişi değil bir kurumdur. Binance Coin, kendisi ile aynı adı taşıyan ve alanının en büyüğü olan Binance kripto para borsası tarafından yaratılmıştır.

Binance

Binance Coin (BNB) Hangi Ülkenin?

Binance Coin’in bağlı olduğu bir ülke bulunmasa da Binance borsasının Çin merkezli oluşu ve Malta’da merkezinin bulunması, BNB’nin de bu ülkelere ait bir varlık olduğu görüşünü ortaya çıkarıyor.

Binance Coin (BNB) Son Dakika Haberleri

Binance Coin hakkında çıkan son dakika haberlerinden bazılarını şu şekilde sıraladık:

Rekor Değerde Binance Coin Yakıldı

Binance tarafından yapılan açıklamada, yeni bir Binance Coin yakımı gerçekleştirildiği duyuruldu.

Yapılan duyuruda yakılmış olan Binance Coin miktarının 2,2 milyon olduğu belirtilirken, bu miktarın 68 milyon doların üzerinde bir değere sahip olduğu söylendi. Aynı zamanda bu değerin, her çeyrek gerçekleşen token yakma işlemlerinin en büyüğü olarak kayıtlara geçtiği de söylendi. Bir önceki token yakımı sırasında 3,4 milyon BNB yakılmış, fakat yakılan BNB’lerin toplam değeri 60,5 milyon dolar olarak belirtilmişti. Bu token yakımı ise 2,2 milyon adetinde olmasına rağmen, toplam değer bakımından tarihin en yüksek token yakımı olarak kayıtlara geçti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance Coin (BNB) fiyatı ne kadar oldu? 28 Ağustos 2020

Binance Coin ve Polkadot, İlk 10’a Damga Vurdu

Kripto para birimlerinin piyasa değerlerine göre sıralandığı listenin ilk 10 sırasında gözle görülür bir değişim yaşandı.

Binance borsasına ait olan BNB ve Polkadot’a ait olan DOT, göstermiş oldukları yükselişler ile beraber, Chainlink ve Bitcoin Cash gibi güçlü varlıkları geçmeyi başardılar. Geride kalan 24 saat içerisinde yüzde 16’lık bir artış gösteren BNB, kendisini listenin 5. sırasına yükseltmeyi başardı. DOT ise durgun geçen dönemin ardından yüzde 14’ün üzerinde bir artış ile 6. sıraya konumlandı.

Binance Coin (BNB) Fiyatı

Binance Coin fiyatının şu sıralarda, 28,41 USD olduğunu görüyoruz. Bitcoin karşısında ise 0,00186443 BTC değerine sahip olan Binance Coin, aynı zamanda 242,19 Türk Lirasına denk geliyor.

Binance Coin (BNB) Grafiği

binance-coin-all-time-charts

Coinmarketcap BNBTRY: https://coinmarketcap.com/currencies/binance-coin/

Binance Coin grafiğini incelediğimizde, oldukça hareketli bir piyasa hayatının olduğunu söyleyebiliriz. Birçok defa ciddi yükselişler yaşadığını gördüğümüz Binance Coin, yükselişlerin ardından yaşadığı düşüşleri ise keskin bir şekilde yaşamayarak yatırımcısını anlık zararlara uğratmamış olarak karşımıza çıkıyor. Son dönemde de yükseliş yaşayan Binance Coin’in şu sıralarda da ufak bir artış ile piyasalarda yer aldığını söyleyebiliriz.

Binance Coin (BNB) Piyasa Değeri

Binance Coin piyasa değerinin, 4.102.464.472 USD ya da 34.973.509.621 TL olduğunu söyleyebiliriz.

1 Binance Coin (BNB) Kaç TL?

1 Binance Coin’in Türk Lirası karşısındaki değerinin 242,19 TL olduğunu görüyoruz.

Binance Coin (BNB) Yükselir mi?

Binance Coin, yükseliş göstermesi en muhtemelen varlıklar arasında yer alıyor. Bunun nedeni ise en büyük borsa olarak nitelendirilen Binance borsasının varlığı olması olarak biliniyor. Binance borsasının gelişime açık olması, Binance Coin’i de doğrudan etkileyeceğinden dolayı, birçok uzman tarafından BNB’nin yükseliş yaşaması güçlü bir ihtimal olarak gösteriliyor.

Binance Coin (BNB) Neden Düşüyor?

Binance Coin’in yakın zamanda büyük bir düşüşe sahne olmadığını söyleyebiliriz. Özellikle dönemlik olarak token yakma işlemlerinin bunda etkisi büyük olurken, Binance borsasının yeni projelerini duyurması da bu durumda büyük bir rol oynuyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance Coin Fiyatı Ne Kadar? Binance Coin Nedir? 1 Binance Coin Kaç TL Kaç Dolar?

Binance Coin (BNB) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Binance Coin, madenciliği yapılamayan kripto para birimlerinden birisidir. Dolaşımda bulunan tüm BNB’ler, Binance borsası tarafından çıkarıldığı zaman üretilmiş ve üretilen miktarın yarısı halka satılmıştır. Toplam arzı 200 milyon olan BNB’nin, yüzde 40 oranındaki bölümü Binance ekibinde, yüzde 10’luk bölümü ise melek yatırımcılarda bulunuyor.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB) Analist Yorumları

Binance Coin hakkında bazı analistlerin yapmış oldukları yorumları şu şekilde sıraladık:

Michael van de Poppe (CryptoMichael): Son yaptığım analizlerde Binance Coin’i 23,5 dolarlık bir direnç bölgesinin beklediğini belirtmiştim. Şu sıralarda Binance Coin’in bu desteği başarıyla temizlediğini rahatlıkla belirtebilirim. Yaklaşmakta olan en yakın direnç noktasının ise 30 dolar olduğunu söyleyebilirim. Bu direnci de temizleyebilirse, daha güçlü bir yükseliş gösterebilir.

Kelvin Koh: Son duyurulan staking’in ardından, BNB’de ciddi bir yükseliş yaşanacağını tahmin ediyorum. DeFi’nin sektörde çılgınlık seviyelerine gelmesi sonrasında, staking yapılabilen kripto paralar büyük bir yükseliş yaşamıştı. BNB ile staking yapılabileceğinin duyurulması da kısa sürede bir yükselişin yaşanacağına işaret olabilir.

Binance Coin (BNB) Geleceği

Binance Coin’in geleceği hakkında yapılan yorumlarda, Binance borsasının etkilerine dikkat çekiliyor. Borsanın son derece gelişime açık bir yapıda olması ve bu gelişimi gösterebilecek büyüklükte olması, kendisine ait varlığı Binance Coin’i de doğrudan etkileyecek olarak belirtiliyor. Bu durum da Binance Coin’in en parlak geleceğe sahip varlıklar arasında yer almasını sağlıyor.

Binance Coin (BNB) Twitter Adresi

Binance Coin’in kendisine ait bir Twitter adresi bulunmasa da Binance borsasının Twitter hesabını takipte kalarak, BNB hakkındaki gelişmeleri takip edebilirsiniz. Binance Twitter hesabına ulaşmak istiyorsanız burayı tıklayabilirsiniz.

Binance Coin (BNB) Ne Demek?

Binance Coin, kripto para borsalarının en büyüğü olarak bilinen Binance borsasına ait bir dijital varlıktır.

“Tezos Coin (XTZ) Nedir? Nasıl Alınır?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/tezos-coin-xtz-nedir-nasil-alinir/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu