Coin Fiyatı

Binance Coin (BNB) Fiyati ve Grafiği – 1 Binance Coin Kaç TL Kaç Dolar?

1 Binance Coin (BNB) Kaç TL? Binance Coin (BNB) Coin Güncel Fiyatı, Grafiği ve Analizleri

Dünyanın en büyük ticaret hacmini elinde bulunduran Binance kripto para borsası, kendisine ait olan Binance Coin ile de dikkat çekiyor. Oldukça popüler olan Binance Coin’e ait bilinmesi gereken bütün bilgilerin yanı sıra güncel fiyat ve grafik analizlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz…

1 Binance Coin (BNB) Kaç TL
1 Binance Coin (BNB) Kaç Dolar
1 Binance Coin (BNB) Kaç Euro
Binance Coin 24 Saatlik Yüzdelik Değişimi $
Binance Coin 24 Saatlik En Düşük TL
Binance Coin 24 Saatlik En Yüksek TL
Binance Coin 24 Saatlik Piyasa İşlem Hacmi $
Binance Coin Piyasa Değeri $
Piyasadaki Toplam Binance Coin Miktarı

 

 

 

Binance Coin (BNB) Nedir?

Binance Coin ya da kısa adıyla BNB, en büyük kripto para borsası olan Binance’ın kendisine ait dijital varlığıdır. ERC-20 tabanlı olarak geliştirilen ancak daha sonra Binance’ın kendi zincirini kurması ile beraber BEP2 tabanına geçen bir kripto para birimidir. Hali hazırda bulunan ERC20 tabanlı BNB’ler yakılarak, BEP2 coinleri haline getiriliyor.

Binance Coin (BNB) Ne İşe Yarar?

Binance Coin, kendi borsası olan ve birçok yatırımcının tercih ettiği Binance borsası üzerinde birçok avantaj sağlıyor. Binance üzerinden yapılan işlemlerde Binance Coin kullananlar, çok düşük komisyon oranları ödüyorlar. Binance kullanıcıları, Binance Coin ile yapacakları işlemlerdeki komisyon oranlarında ilk yıl yüzde 50 indirim kazanırken, ikinci yıl yüzde 25, üçüncü yıl yüzde 12,5 ve dördüncü yıl yüzde 6,75 şeklinde yarılanarak indirim kazanmaya devam ediyorlar.

Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır?

Binance Coin, kripto parası olduğu Binance borsası üzerinden kolaylıkla alınabilir. Binance üyeliği bulunan herkes Binance Coin alım işlemi gerçekleştirebilir. Binance üzerinden BNB almak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Hesaba giriş yaptıktan sonra, ana sayfadaki üst menüde yer alan ‘Kripto Para Satın Al’ seçeneğine gelerek, açılan menüden ‘Kredi/Banka Kartı’ seçeneğini seçmelisiniz.
  • Buradaki ekranda BNB/TRY çiftini seçeceğiniz için, kullanmayı istediğiniz TRY miktarını girmeniz gerekiyor.
  • Daha sonra bir altta yer alan coin türü kısmından BNB seçeneğini seçmeli ve en altta bulunan ‘Al BNB’ butonuna basmalısınız.

Binance üzerinden BNB almak için bu adımları izlemeniz yeterli olacaktır. İşlemleri tamamlamanızın ardından, kısa bir süre içerisinde almış olduğunuz Binance Coin’leriniz hesabına geçecektir.

1 Binance Coin (BNB) Kaç TL Yapar?

1 Binance Coin (BNB) şu sıralarda TL’den işlem görüyor.

1 Binance Coin (BNB) Kaç Dolar Yapar?

1 Binance Coin’in Amerikan Doları cinsinden değerinin USD olduğunu görüyoruz.

1 Binance Coin (BNB) Kaç Bitcoin Yapar?

Binance Coin (BNB), Bitcoin karşısında BTC’den işlem görüyor.

Binance Coin (BNB) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Binance Coin (BNB), hiçbir şekilde madenciliği yapılması mümkün olmayan bir kripto para birimidir. Bütün Binance Coinler, Binance borsasınca ilk gün üretilmiş olup, bunların yarısının halka satışı gerçekleştirilmiştir. 200 milyon toplam arzı olan Binance Coin’in yüzde 40’lık kesimi ise Binance ekibinde bulunurken, kalan yüzde 10’luk miktar melek yatırımcıların elindedir.

Binance Coin (BNB) Neye Göre Düşer?

Binance Coin, her kripto para biriminde olduğu gibi az talep ile karşılaştığı durumlarda fiyat düşüşü yaşayabilir. Ayrıca, bağlı olduğu Binance borsası veya kendisi hakkında çıkan negatif haberlerden veya yorumlardan da olumsuz olarak etkilenebilir ve fiyatı düşüş eğilimine yönelebilir.

Binance Coin (BNB) Fiyatı

Binance Coin (BNB) fiyatının TL olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda bu fiyatı Amerikan Doları olarak da belirtebiliriz.

Binance Coin (BNB) Grafiği

Binance Coin’e ait tüm zamanlar grafiğine baktığımızda, büyük yükselişler yaşadığını, ancak aynı keskinlikte düşüşler yaşamadığını görebiliyoruz. Özellikle 2019 yılının Haziran ayında en yüksek seviyesine ulaşmayı başaran BNB, son dönemde ise yine ufak da olsa bir artış eğiliminde olarak karşımıza çıkıyor. Binance Coin’in piyasa değeri grafiği de fiyatı ile doğru orantılı olarak görülüyor. 24 saatlik işlem hacmi bakımından ise ilk büyük yükselişini 2019 Mayıs ayında yaşayan Binance Coin, şu sıralarda dengeli bir şekilde işlem görmeye devam ediyor.

Binance Coin (BNB) Piyasa Değeri

Binance Coin (BNB) piyasa değerinin, TL ya da bir başka deyişle USD olduğunu söyleyebiliriz.

Binance Coin (BNB) Analizleri

Binance Coin’in son dönemlerde yükselmesini altında yatan bir takım gelişmeler olduğu görülüyor. Özellikle yatırımcıların Binance Coin stake etmesi ile beraber BEL gibi tokenleri kazanabilmelerini sağlayan Launchpool projesi, yükselişindeki en önemli nedenlerden birisi olarak gösteriliyor. Bunun yanı sıra Binance’ın DeFi projelerine 100 milyon dolar değerinde kurmuş olduğu kuluçka fonu ve DeFi tokenlerini devamlı bir şekilde listelemesi de yakaladığı yükseliş ivmesini kanıtlar nitelikte.

Binance Coin (BNB) Yükselir mi?

Binance Coin, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’a ait olması nedeniyle, yükselişi en kolay olabilecek kripto paralar arasında yer alıyor. Binance’ın getirdiği yeniliklerden doğrudan etkilenebilen Binance Coin, bu yeniliklerin olumlu bir etki yaratması durumunda kolaylıkla yükselişe geçebilir.

Binance Coin (BNB) Nasıl Çalışır?

Binance Coin şu an için 144.406.560 miktarında dolaşan arza sahiptir. Binance borsası ise elde ettiği yıllık karın yüzde 20’lik dilimi ile BNB alıp, bunları yakıyor. Bu işlemi de dolaşan arzın 100 milyona düşmesine kadar sürdürecek. Bundaki amaç ise Binance Coin piyasası içerisindeki enflasyonun önüne geçmektir. Binance Coin kullanıcıları, Binance borsası üzerinden kripto para birimleri alım satımı gerçekleştirebilirler. İşlemlerden alınan komisyonlarda ise kullanıcılara ilk sene yüzde 50 indirim sağlanırken, her sene yarılanarak dördüncü sene yüzde 6,75’e gerileyerek indirim verilmeye devam edilir.

Binance Coin (BNB) Nereden Alınır?

Binance Coin, sahibi olan Binance kripto para borsası üzerinden kolaylıkla alınabilen bir dijital varlıktır. Bütün Binance kullanıcıları, hesaplarına yatırdıkları paralar ile Binance Coin alabilirler. Türk Lirası işlem çifti ile de alınabilen BNB, ülkemizde de popüler olarak kullanılıyor.

Binance Coin (BNB) Güvenilir mi?

Binance Coin, kripto para sektöründeki en büyük borsa olan Binance’a ait bir varlık olması nedeniyle oldukça güvenilirdir.

Binance Coin (BNB) Neye Göre Artar?

Binance Coin, dolaşan arzına olan talebinin artması sonucunda artış gösterebileceği gibi Binance borsasında yaşanan gelişmeler, yenilikler veya ortaklıklar sonucunda artabilir.

Binance Coin (BNB) Haberleri

Binance Coin (BNB) hakkındaki haberlerden bazılarını sizler için şöyle derledik:

Binance Coin’in Yükselişinin Altında Yatan Nedenler

En büyük kripto para borsası Binance tarafından geliştirilmiş olan Binance Coin, geçtiğimiz 1 hafta içerisinde %20’lik bir artış yaşadı. Geçtiğimiz hafta 23 dolardan işlem gören BNB, şu sıralarda ise 28 dolar seviyelerine çıkmış ve 30 dolar seviyelerini zorlar durumda. Binance Coin’in bu yükselişinin altında ise yaşanan bazı gelişmeler yatıyor. Bunlardan ilki de Binance’ın, Alpha Finance Lab adı verilen projeyi Binance Launchpad üzerinde kuracağını açıklaması olarak görülüyor. Bu sayede kullanıcılar farming yoluyla ALPHA coin kazanma şansı yakalayacaklar. Bu yükselişin bir diğer nedeni olarak da Binance tarafından geliştirilen Smart Chain projesi gösteriliyor. Ethereum ile uyumlu olmasının yanı sıra ona rakip olarak da gösterilen Binance Smart Chain projesi, gelişimini hızla devam ettirirken, Binance Coin de bu durumdan olumlu olarak etkilenmişe benziyor.

Binance’ın Rekor Sayıda BNB Yakması Fiyatları Yükseltti

Binance tarafından 11. kez gerçekleştirilen token yakma işlemi, fiyatlara yukarı yönde bir etki sağladı. Her sene yıllık kazancından elde ettiği karın yüzde 20’si ile yakma işlemi gerçekleştiren Binance, bu sene yaptığı toplamda 11. token yakımı ile rekor kırdı. 52,5 milyon dolar değerinde Binance Coin yakılması ile beraber, toplam arzın da yüzde 10’luk kesimi yakıldı. Bir yandan kripto para sektörünün içerisinde bulunduğu durum bir yandan da yakım işlemi sonucunda Binance Coin de değerini önemli derecede arttırmayı başardı.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu