Anasayfa Altcoin Binance Destekli Coin BNB, Ethereum'u Geçebilir mi?

Binance Destekli Coin BNB, Ethereum'u Geçebilir mi?

Altcoin

BNB, 300 doları geçtikten sonra aşağı yönde düzeltme yapıyor. Uzmanlar, en büyük kripto borsası Binance'ın coini BNB'nin ETH'yi geçme olasılığını değerlendir

Binance Destekli Coin BNB, Ethereum'u Geçebilir mi?

BNB , 300$ sınırını geçtikten sonra yaptığı fiyat düzeltmesinin ardından tekrardan harekete geçti. Piyasa katılımcıları, piyasa toparlanırken BNB'nin daha iyi performans sergilemesini bekliyor. Performansına bağlı olarak, gelecekte Ethereum (ETH) piyasa değerini geçerek ikinci sıraya oturabilir.

1 Günlük BNB/ETH Grafiği

1 Günlük BNB/ETH Grafiği

Kripto kışı, kripto endüstrisi üzerinde büyük bir etki yaratıyor ve bazı kripto para birimleri diğerlerinden daha büyük darbeler yedi. Bu çöküşte BNB ile Ethereum (ETH) arasında yapılan hızlı bir performans karşılaştırması, BNB'nin daha dayanıklı olduğunu gösteriyor. Yukarıdaki grafik, BNB ile Ethereum (ETH) fiyatının (BNB/ETH) yıldan bugüne kadar olan performansını gösteriyor. Yüksek volatiliteye rağmen, BNB nispeten pozitif bir fiyat artışı elde etti.

Ethereum (ETH) bu yıl 3.683$'lık açılış fiyatından yaklaşık %65 değer kaybederken, BNB 512$'lık tepesinden sadece %40 değer kaybetti. BNB'nin Ethereum (ETH) piyasa değerini geçmesi için şu anda 3 kat değer kazanması gerekiyor. Ayrıca aynı zamanda Ethereum (ETH) aynı kalması gerekiyor. Kısaca böyle bir şeyin olması için BNB'nin yaklaşık 900$'lık bir fiyata ulaşması gereklidir.

Analistler, kripto piyasa bir sonraki boğa piyasasında çok yüksek fiyat artışları yaşayacağını öne sürüyorlar. O zaman, BNB muhtemelen yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi kaydedebilir ve Bitcoin'den (BTC) sonra 2. sırayı alarak Ethereum'u (ETH) geçebilir. Ayrıca BNB ve ETH fiyat hareketi çeşitli haberler, ağ benimsemesi ve piyasa çökmeleri gibi dinamikler tarafından etkilenecektir.

BNB mi Yoksa Ethereum (ETH) mu?

BNB ve Ethereum (ETH) altında yatan protokoller de bu kripto paraların gelecekteki fiyat performanslarında hayati bir rol oynayacak. Merkezi olmayan blockchain protokollerinin üstünlük elde etmek için endüstride adeta bir savaş var. Hangi zincirin başarılı olacağına karar verecek ölçümler, saniye başına işlem, işlem başına ortalama ücret (gas), ölçeklendirme çözümleri ve geliştiriciler ile kullanıcılar tarafından benimsenme oranı gibidir. Şu anda piyasada giderek daha fazla rekabetçi hale gelen 25'in üzerinde büyük blockchain platformu var.

Rakipleri, Ethereum (ETH) üzerindeki baskının artmasıyla platform, kullanıcılarını Solana (SOL), Cardano (ADA), Tezos (XTZ), Algorand (ALGO) ve Polkadot (DOT) gibi daha iyi performans gösteren protokollere doğru yavaş yavaş kaybediyor. Birleşme güncellemesinin Ethereum (ETH) ağı Hisse Kanıtları (PoS) madenciliğine geçti ve böylece madencilerini kaybetti. Hatta o zamandan beri Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC) ve Dogecoin (DOGE) gibi diğer madencilik havuzlarına geçiş yapan madencilik topluluğunun önemli bir grubu Ethereum (ETH) ağını tamamen bıraktı. Birleşme güncellemesinin savunucuları, yüksek oranlarda enerji tüketen Bitcoin (BTC) madenciliği ve diğer PoW ağlarına karşı Ethereum (ETH) ağını övdü.

BNB mi Yoksa Ethereum (ETH) mu?

Binance yerel blockchain ağını piyasaya sürmeden önce, akıllı sözleşme piyasasına Ethereum (ETH) hakimdi. Geçmişte Binance Smart Chain olarak bilinen ancak kısa zaman önce BNB Chain olarak markalaşan BNB'nin ağı Ethereum'un (ETH) büyük bir rakibi olarak ortaya çıkıyor.

İlk bakışta BNB Chain ve Ethereum (ETH) blockchain ağı birbirine benzer görünüyor. Ancak BNB Chain üzerine inşa edilen akıllı sözleşmeler, geliştiricilerin iki blok zinciri arasında geçiş yapmasını kolaylaştıran Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumludur. Uyumluluk ve benzerliklere rağmen, ikisi arasında gözle görülür farklılıklar vardır.

BNB Chain için ortalama blok süresi 3 saniyedir, Ethereum (ETH) blok süresi ise 30 saniye ile 16 dakika arasında değişir. Her ikisi de her işlem için bir gas (işlem ücreti) ücreti modeli kullanır ve BNB Chain daha ucuz bir sisteme sahiptir. DeFi kullanımı açısından, Ethereum (ETH) piyasaya hakimdir. DefiLlama'ya göre, Ethereum (ETH) ağında toplam kilitli değer (TVL) 23,51 milyar $'dır ve bu, 5,39 milyar $'lık BNB Chain ağına kıyasla etkileyicidir.

BNB, Ethereum'u Geçebilir mi?

BNB çok umut vaat ediyor ve uzun vadede bu üstünlük savaşını tartışmalı bir şekilde kazanabilir. Binance CEO'su Changpeng Zhao, kripto para endüstrisinde şeffaflığı savunmanın ön saflarındadır ve Binance borsası şimdiye kadar ticaret hacmi bakımından en büyük borsası olmuştur ve borsa genel olarak kripto para piyasası için önde gelen isimlerden biridir. 

BNB , Ethereum (ETH) geçebilir mi? BNB iyi bir durum sunuyor ama kimse kesin olarak bu soruyu cevaplayamaz. Bu sorunun doğru cevabı, kullanıcıların blockchain özellikleri, fayda ve performans açısından ne aradığına bağlı olarak öznel olabilir.

Binance Destekli Coin BNB, Ethereum'u Geçebilir mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
Yorumlar(0)
Koinbox Lounge
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
MyDexPay Coin (XMD) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik