Kripto Para Haberleri

Binance DEX Yakında Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar İçin FTX Kaldıraçlı Tokenlerini Listeleyebilir

Binance’ın platformu Binance DEX yakında kaldıraçlı ticarete izin verebilir.

DEX’i destekleyen borsadaki yerel ortak blockchain’in grafik kullanıcı arayüzü Binance Chain Explorer, FTX’den 8 tane “BULL” ve “BEAR” kaldıraçlı tokenleri listeledi. Bu tokenler Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP ve EOS’a bağlı.

FTX’in BULL ve BEAR kaldıraçlı tokenleri, tüccarların 3 kaldıraç sınırı ile kısa veya uzun pozisyon oynamasını sağlar.

Basitçe söylemek gerekirse eğer bir tüccar uzun bir pozisyon oynarsa, örneğin ETHBULL’da, ETH günlük %1 değer kazanırsa ETHBULL’da %3’lük bir kazanç verir ya da ETH %1 düşerse, ETHBULL da %3 düşer.

FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman Fried, bazı kaldıraçlı tokenlerin BEP2’de ve ERC20’de çift olarak listelendiğini ancak Binance DEX’te hiçbirinin listelendiğini belirtti.

Binance DEX’in yakında bu tokenlerin listelemek üzere ayarlanıp ayarlanmadığı sorulduğunda, Bankman Fried bundan emin olmadığını açıkladı.

FTX, internet sitesine göre 25’ten fazla kaldıraçlı token sunuyor. Ancak, Binance Chain Explorer şu anda sadece bu tür 8 tokenin listesini gösteriyor.

Bu tokenlerin Binance Chain Explorer’daki mevcut tedariki 1 olarak gösteriliyor, bu da Binance DEX’in yakında bu FTX kaldıraçlı tokenlerde ticarete izin verebileceği anlamına geliyor. Binance geçen ay FTX’e yatırım yaptı.

Binance’in merkezi veya saklama borsası aynı zamanda vadeli işlem platformu aracılığıyla 125 kata kadar kaldıraçla kaldıraç ticareti de sunuyor.

Binance Vadeli İşlemleri platformu geçtiğimiz Eylül ayında açıldı ve şu anda BitMEX, OKEx ve Huobi’nin hakim olduğu alanda pazar payı kazanmayı hedefliyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu