Anasayfa Altcoin Binance Duyurdu: 10 Büyük İşlem Çiftini Delist Edecek!

Binance Duyurdu: 10 Büyük İşlem Çiftini Delist Edecek!

Altcoin

Kripto para borsası Binance, Changpeng Zhao'nun istifası ve 4,3 milyar dolarlık cezanın ortasında delist haberini duyurdu.

Binance Duyurdu: 10 Büyük İşlem Çiftini Delist Edecek!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance; Aptos (APT), Axie Infinity (AXS), BakerySwap (BAKE), Conflux (CFX), Chiliz (CHZ), Ethereum Classic (ETH), Filecoin (FIL), Polkadot (DOT), Gas (GAS), Tellor (TRB) ve TerraClassicUSD (USTC) kripto para birimlerine ait 10 büyük işlem çiftinin delist edileceğini bildirdi. 

Etkilenen çiftler, özellikle Binance'in stablecoin'i olan BUSD'ye bağlı. Borsa tarafından yapılan açıklamaya göre; APT/BUSD, AXS/BUSD, BAKE/BUSD, CFX/BUSD, CHZ/BUSD, ETC/BUSD, FIL/BUSD, GAS/BUSD, TRB/BUSD ve USTC/BUSD işlem çiftleri, 24 Kasım 2023 tarihinde TSİ 06.00 itibariyle spot işlemlerden kaldırılacak ve alım satım durdurulacak.

Bununla birlikte son duyuru, Changpeng Zhao'nun Binance CEO'luğu görevinden istifa etmesiyle aynı zamana denk geldiği için özellikle dikkat çekicidir. Bu hamle, ABD Adalet Bakanlığı ile yapılan ve Binance'e yönelik cezai suçlamaları çözen kapsamlı bir anlaşmanın parçasıdır. 

Binance Duyurdu: 10 Büyük İşlem Çiftini Delist Edecek!

Binance Cephesinde Neler Yaşanıyor?

CZ, lisanssız para transferi işi yürütmek, komplo kurmak ve kısıtlamaları ihlâl etmek ile ilgili suçlamalardan suçlu bulundu. Bu da borsa için 4,3 milyar dolarlık önemli bir para cezasıyla sonuçlandı. Zhao, artık Binance'in yönetiminde yer almayacak olsa da şirketteki kontrol hissesini elinde tutmaya devam ediyor. Ayrıca, şahsen 50 milyon dolarlık bir para cezasıyla da karşı karşıya.

Mali Suçları Uygulama Ağı ile yapılan anlaşmanın bir parçası olarak Binance, ABD'den "tam çıkış" yapacak ve kısıtlamalara uyumu denetlemek üzere beş yıllık bir gözlemci atanacak.

Bu süre zarfında ABD Hazine Bakanlığı, Binance'in veri ve sistemlerine sınırsız erişime sahip olacak. CZ'nin cezasının 23 Şubat'ta verilmesi planlanıyor ancak ertelemeler bekleniyor. CZ, suçlu bulunması halinde 18 aya kadar hapis cezasına çarptırılabilir. Gelişmeleri değerlendiren Zhao, "sorumluluk alma ve hayatındaki bu bölümü kapatma" arzusunu dile getirdi.

Kaynak: U.Today

Binance Duyurdu: 10 Büyük İşlem Çiftini Delist Edecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik