Anasayfa Altcoin Binance Duyurdu: 31 Yüksek Riskli Altcoini Delist Edebilir!

Binance Duyurdu: 31 Yüksek Riskli Altcoini Delist Edebilir!

Altcoin

Kripto para borsası Binance, kümülatif olarak yaklaşık 2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan 31 yüksek riskli altcoini delist edebilir.

Binance Duyurdu: 31 Yüksek Riskli Altcoini Delist Edebilir!

Yakın zamanda yapılan bir açıklamada; en büyük ticaret platformu Binance, belirli dijital varlıklara verdiği risk etiketini birkaç ek tokeni kapsayacak şekilde genişletme planını duyurdu.

Borsa, 4 Ekim 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere İzleme Etiketi listesine eklenecek tokenler arasında Beta Finance (BETA), BarnBridge (BOND), Waltonchain (WTC) ve NEM (XEM) bulunduğunu belirtti.

Binance; İzleme Etiketi'nin genişletilmesinin, daha fazla tokeni gelişmiş incelemeye dâhil etme ihtiyacını belirleyen son değerlendirmelere yanıt olarak geldiğini belirtti. Bağlam açısından, izleme ya da risk etiketini taşıyan tokenler, platformda listelenen diğer tokenlere kıyasla yüksek volatiliteleri ve ilişkili tehlikeleriyle biliniyor.

Sonuç olarak Binance, tokenleri yakın izlemeye ve düzenli incelemelere tabi tuttu. Borsa, ayrıca bu tür dijital varlıkların artık listeleme kriterlerini karşılamama olasılığıyla karşı karşıya kalabileceğini belirtti. Bu bağlamda Binance, tokenlerin işlem platformundan çıkarılacağını belirtti.

Binance web sitesindeki bilgilere göre; 27 token, potansiyel delist riski ile gözetim altındaydı. Eklenen yeni tokenler, toplamı 31'e çıkarıyor. Söz konusu varlıklar arasında iflas eden ticaret platformları FTX'in FTX Token'i ve Voyager'ın VGX'i yer alıyor. Ayrıca, defalarca saldırıya uğrayan kripto firması Multichain'in MULTI tokeni de bulunuyor. 

Kümülatif olarak kripto para birimleri, yaklaşık 2 milyar dolarlık bir piyasa değerine ve 344 milyon doların üzerinde 24 saatlik işlem hacmine sahiptir.

Binance Duyurdu: 31 Yüksek Riskli Altcoini Delist Edebilir!

Bu Tokenlerin Ticaretini Yapmak İsteyenler Ne Yapacak?

Binance, İzleme Etiketi ile işaretlenmiş tokenlerin ticaretini yapmak isteyen kullanıcılar için bir gereklilik oluşturdu. Borsa; her 90 günde bir olmak üzere yatırımcıların, Binance Spot ve Marjin platformlarında ilgili sınavları geçmeleri ve "Kullanım Koşulları"nı kabul etmeleri gerektiğini belirtti.

Borsaya göre; bu sınavlar, kullanıcıların İzleme Etiketi taşıyan tokenlerin alım satım risklerini tam olarak anlamalarını sağlamak için tasarlandı.

Binance Duyurdu: 31 Yüksek Riskli Altcoini Delist Edebilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik