Anasayfa Altcoin Binance, Düzenlemelere Uyuyor: Tek Tek Delist Etti!

Binance, Düzenlemelere Uyuyor: Tek Tek Delist Etti!

Altcoin

Bölgesel düzenlemelere uyan Binance, Belçika'da bazı gizlilik tabanlı coin'leri delist etti.

Binance, Düzenlemelere Uyuyor: Tek Tek Delist Etti!

Hızla gelişen kripto para dünyasında gizlilik arayışı, çoğu zaman yasal düzenlemelerle çatışıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Belçika'daki bazı gizlilik tabanlı coin'leri delist ederek bölgesel düzenlemelere uyma konusundaki kararlılığını bir kez daha gösterdi.

Geçtiğimiz hafta, Binance'in müşteri hizmetleri departmanından Belçikalı müşterilere gönderilen mesajın yer aldığı çevrim içi bir gönderi ortaya çıktı. Borsa, Belçikalı kullanıcıların "artık platformda belirli gizlilik tabanlı coin'leri satın alamayacaklarını veya takas edemeyeceklerini" aktardı.

Etkilenen coinler arasında Monero (XMR), MobileCoin (MOB), Firo (FIRO) ve Horizen (ZEN) yer alıyor. Bu hamleyle ilgili spekülasyonlara ve sorulara yanıt veren bir Binance sözcüsü, şu açıklamayı yaptı: "Mümkün olduğunca çok sayıda kaliteli projeyi desteklemeyi hedeflerken, gizlilik tabanlı coin'lerin alım satımıyla ilgili yerel yasa ve düzenlemelere uymamız gerekiyor."

21 Eylül'den itibaren geçerli olmak üzere, Belçika'da ikamet eden Binance kullanıcıları kısıtlamalarla karşılaşacak ve yukarıda belirtilen gizlilik tabanlı coin'leri satın alamayacak veya ticaretini yapamayacak.

Binance, Düzenlemelere Uyuyor: Tek Tek Delist Etti!

Binance Borsasının Avrupa'daki Hamleleri

Binance, Avrupa'da gizlilik tabanlı coin'leri delist ettiği için daha önce de manşetlere çıkmıştı. Haziran ayında borsa; Fransa, İtalya, Polonya ve İspanya gibi ülkelerde gizlilik tabanlı coin'leri sunmayı durdurmuştu. İlginç bir şekilde, Belçika'da bu coinlerin alım satımını durdurma kararı, Binance tarafından geçen hafta yapılan bir duyuruyu takip etti. Borsa, Belçikalı kullanıcılara Polonya'daki kuruluşu aracılığıyla hizmet verme niyetini açıkladı ve Polonya'da uygulanan kuralların Belçikalı kullanıcıları da etkileyeceğini ima etti.

Peki gizlilik tabanlı coin'lerin altında yatan sorun nedir? Bunlar, işlemlerde anonimlik sunmak için titizlikle tasarlanmış kripto para birimleridir. Sıfır bilgi kanıtları da dâhil olmak üzere gelişmiş teknolojilerden yararlanan bu coinler, işlem ayrıntılarını maskeleyerek göndericiyi, alıcıyı ve işlem tutarlarını izlemeyi neredeyse imkansız hale getirebilir.

Birçok kripto topluluğu bunu bir başarı olarak görürken, düzenleyiciler özellikle Avrupa Birliği'nde buna şüpheyle bakıyor. AB, genellikle anonim kripto işlemleriyle bağlantılı olan kara para aklama endişelerini hararetle ele alıyor. Sonuç olarak, gizlilik tabanlı coin'lerin ticaretini ve kullanımını yasaklayabilecek yeni düzenlemelerin yolda olduğuna dair söylentiler var.

Binance, Düzenlemelere Uyuyor: Tek Tek Delist Etti!

Binance'in İleriye Dönük Duruşu

Proaktif yaklaşımına bağlı kalan Binance, operasyonlarını gelecekteki olası düzenlemelere göre önceden ayarlıyor. Bir Binance sözcüsü, borsanın küresel operasyonlarındaki esnek duruşunun altını çizerek, "Gereken her piyasada gizlilik tabanlı coin'leri delist etmek için harekete geçiyoruz." dedi. Sözcü, "Düzenleyici yükümlülüklerimizi sürekli olarak izliyoruz ve gerektiğinde ürünlerimizde ve coin tekliflerimizde daha fazla güncelleme yapacağız." diye ekledi.

Binance, Düzenlemelere Uyuyor: Tek Tek Delist Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar