Kripto Para Haberleri

Binance, FTX Türev Platformuna Yatırım Yaptı

Önde gelen küresel kripto para borsası Binance, likidite sağlayıcısı Alameda Research tarafından tasarlanan kripto para türev borsası FTX‘e olan stratejik yatırımını açıkladı. Yatırım tutarı açıklanmadı.

Ortaklık ile ilgili olarak, Malta merkezli kripto platformu ve FTX kripto para ekosistemini daha da geliştirmek için birlikte çalışacak. Resmi blog yazısına göre, Binance, FTX ekosisteminin, FTX’e yapılan yatırımın yanı sıra, sürdürülebilir bir şekilde büyümesine yardımcı olmak amacıyla FTX Token’de (FTT) uzun vadeli bir pozisyon aldı.

Gelişmenin ardından, Binance CEO’su Changpeng Zhao:

“FTX ekibi çarpıcı bir büyüme ile yenilikçi bir kripto alım satım platformu oluşturdu. Profesyonel tüccar geçmişleriyle, FTX ekibinde kendimizi biraz görüyor ve kripto türevleri pazarında önemli bir oyuncu olma potansiyellerine inanıyoruz. Binance ekosistemine katılan mükemmel bir ortağımız olmasından ve kripto pazarını birlikte büyütmeyi hedeflemekten mutluluk duyuyoruz.”

Bu ortaklık aynı zamanda FTX’in, Binance borsasını ve borsa dışı (OTC) alım satım masasını içeren Binance ekosistemindeki likidite ve kurumsal ürün tekliflerini oluşturma platformunu güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Analitik sağlayıcısı Skew’e göre, FTX günlük hacmi yaklaşık 500 milyon dolar olan dünyanın en büyük Bitcoin vadeli işlem borsalarından biri haline gelmiştir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance’ın CoinMarketCap'i Alacağı İddia Ediliyor

FTX’in kurucusu ve CEO’su olan Sam Bankman-Fried:

“Binance, türev platformları ile güçlü bir sinerjiye sahip bir pazar lideridir ve küresel endüstri liderliklerini, tutarlı uygulamalarını ve yeniliklerini takdir ediyoruz.”

Daha önce, Binance, Eylül ayında JEX adı verilen ve daha sonra Binance JEX’e yeniden markalaştırılan başka bir türev platformu almıştı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu