Kripto Para Borsaları

Binance Giriş

Binance dünya genelinde en çok kullanılan kripto para borsalarından biridir. Bu rehberimizde Binance nasıl girilir? Binance.com güvenilir mi? Binance Professional nedir? ve Binance hangi ülkenin? sorularına odaklanacağız. İlk olarak Binance giriş yapım işlemlerinden başlayalım.

Binance Nasıl Girilir?

Binance borsasına giriş yapmak için ilk adımda https://www.binance.com/en bağlantısına tıklamanız gerekiyor. Borsanın Türkçe versiyonuna ulaşmak içinde https://www.binance.com/tr bağlantısına tıklayabilirsiniz. Ana sayfaya geldikten sonra Binance hesabınız yoksa yeni bir hesap açın, hesabınız varsa e-mail ya da telefon numaranız ile Binance giriş yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak QR kod ile de Binance giriş işlemi yapabilirsiniz. Bu seçenek için Binance mobil uygulamasının QR kod tarama özelliğini kullanacak ve hızlı bir şekilde bilgisayarınızda Binance sitesine giriş yapacaksınız.

Binance’ın internet sitesine ek olarak borsanın Android, iOS ve masa üstü uygulamaları vardır. Binance’ın bu uygulamalarını indirmek için https://www.binance.com/tr/download bağlantısını takip edebilir ve daha sonra kullanmak istediğiniz uygulamayı borsanın sitesinden indirebilirsiniz.

Binance Giriş

İlgili içerik: Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance.com Güvenilir mi?

Binance rakip kripto para borsalarına karşın güvenilir bir kripto para olarak düşünülmektedir. Binance’ın güvenlik sistemleri arasında aşağıdaki özellikler bulunuyor:

  • 2 faktörlü doğrulama
  • Gelişmiş güvenlik
  • Aygıt kontrolü ve aktivite geçmişi

Binance Giriş

Yukarıdaki bu üç güvenlik özelliği kendi arasında birkaç kısma ayrılıyor. Sırasıyla Binance’da bulunan güvenlik seçeneklerine bakalım:

2 Faktörlü Doğrulama

Bu güvenlik kısmında Binance hesabınızın güvenliğini artırmak için hesabınıza bir güvenlik anahtarı bağlayabilirsiniz. Hesabınıza Google Authenticator bağlayabilirsiniz. Telefon numaranızı doğrulayabilirsiniz. Son olarak da e-mail adresinizi doğrulayabilirsiniz. Binance kullanan çoğu kişi bu güvenliklerin çoğunu kullanmalıdır.

Gelişmiş Güvenlik Ayarları

Bu güvenlik alanında para çekim beyaz listesi ve e-dolandırıcılık kodu seçenekleri yer alıyor. Para çekim beyaz liste güvenliğini açarsanız sadece belirttiğiniz cüzdan adresine para çekebilirsiniz. E-dolandırıcılık kod güvenlik seçeneğinde hesabınıza ve e-mail adresinize gelen bildirimlerin ve maillerin gerçek Binance borsasından geldiğinden emin olursunuz.

Aygıt Kontrolü ve Aktivite Geçmişi

Burada Binance hesabınıza giriş yaptığınız aygıtları görebilir, giriş yaptığınız tarihleri görebilir ve son olarak hesabınıza giriş yapabilen bu aygıtları silebilirsiniz. Aktivite geçmişinde ise hesabınızı kapatabilir, hesabınıza ne zaman ve hangi saatte giriş yaptığınız görebilirsiniz. Aktivite geçmişinin en önemli özelliği güvenlik aktivitesidir, burada hesabınızla ilgili güvenlik sorunlarının geçmişini görebilirsiniz.

Binance Professional Nedir?

Binance Professional ya da Binance Pro borsanın profesyonel kullanıcılarına sunduğu gelişmiş özelliklere sahip bir versiyonudur. Binance’ın normal versiyonu Binance Lite olarak adlandırılmaktadır. Binance Lite’ın kullanımı çok basittir ama kripto para alanına girmek ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız Binance Professional kullanmanız tavsiye edilir. Binance Professional’ın herhangi bir kullanım ücreti ya da abonelik ücreti yoktur. Bu yüzden Herkes Binance Professional kullanabilir.

Binance Hangi Ülkenin?

2017’de Changpeng Zhao tarafından kurulan Binance borsası ilk olarak Çin merkezli olarak ortaya çıktı. Daha sonra borsanın ülkede sorunlar yaşaması ile Binance Cayman Adalarına taşındı ve şu anda hala oradan hizmet vermektedir. Binance dünya genelinde toplamda 180 ülkeye hizmet vermektedir. Binance kullanamayan ülkeler arasında Malezya, İtalya, Tayland, Hong Kong, Almanya, Japonya yer alıyor. Bu ülkeler Binance kripto para birimlerinin çok değişken bir doğaya sahip olmasından dolayı yatırımcıları korumak adına yasaklanmıştır.

İlgili içerik: Binance Nedir? Nasıl Kullanılır? Detaylı Binance Rehberi

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 40 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün