Kripto Para Borsaları

Binance Güvenilir mi?

Ticaret hacmi ile lider kripto para borsası Binance güvenilir mi? Binance hangi ülkenin? Binance uygulaması hangi ülkeye ait? Binance Global kimin? Binance güvenliği hakkında bilmeniz gereken her şey aşağıdaki gibidir.

Binance Nedir?

Binance kripto para birimlerinin işlem gördüğü küresel bir kripto para borsasıdır. Binance 2017’de Changpeng Zhao tarafından Çin merkezli olarak kuruldu ve bundan birkaç yıl sonra merkezini başka bir ülkeye taşıdı. İlk zamanlarından altcoin borsası olarak tanınan Binance 2017’den beri yüzlerce altcoini listeledi. Borsanın amacı kripto paraları ve blok zincir teknolojisini ana akım haline getirmektir. Binance bu amacı doğrultusunda 2017’den beri çalışmaktadır ve son 1-2 yıl içinde popüler bir borsa haline gelmiştir. Şu anda borsa kripto para ticaret hacminde lider konumdadır.

İlgili içerik: Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance Güvenilir mi?

Binance 4 yıllık geçmişi ile kripto para tüccarları arasında güvenilir bir borsa olmuştur. Borsa bu güvenilirliğinin en büyük kısmını kurucu Changpeng Zhao’nun aktif olarak tweet atmasından, kripto para etkinliklerine katılmasından, SAFU güvenlik fonundan ve son olarak kullanıcı güvenlik ayarlarından almaktadır.

Changpeng Zhao Twitter hesabı: https://twitter.com/cz_binance

Binance Twitter hesabı: https://twitter.com/binance

Binance SAFU

Binance’ın SAFU fonu yani Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu olarak adlandırılmaktadır. Bu fon 3 Temmuz 2018’de kurulmuştur ve tamamen Binance kullanıcılarının güvenliğini korumak adına detaylandırılmıştır. Borsa SAFU fonuna 14 Temmuz 2018’den beri borsada gerçekleşen tüm ticari işlem ücretlerinin %10’unu atıyor. Bu şekilde borsa, hacklenme ya da dolandırıcılık gibi büyük paraların kaybedildiği konularda kullanıcılarını korumuş oluyor. SAFU fonu ayrı bir soğuk cüzdanda saklanıyor. Şimdiye kadar bu fon hiç açılmamıştır ve içinde ne kadar para olduğu bilinmeketedir.

Binance Güvenilir mi?

Binance 2 Faktörlü Doğrulama

Tüm Binance kullanıcıları hesaplarında bulunan güvenlik ayarlarında 2 faktörlü doğrulama özelliğini etkinleştirebiliyor. Bu özellikle Google Authenticator kullanarak borsa hesabınızı güvence altına alabiliyorsunuz. 2 faktörlü doğrulamada yeni bir cihazdan Binance hesabınıza giriş yaparken telefonunuzda bulunan Google Authenticator’dan kod alıyor ve bu kod ile Binance hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Bu kod olmadan ne siz ne de başka biri Binance hesabınıza giriş yapamaz.

Gelişmiş Güvenlik

Binance gelişmiş güvenlik ayarları kullanan bir borsadır. Bu özellikte para çekmek için whitelist denilen beyaz liste adresleri belirliyor ve daha sonra sadece bu listede bulunan adreslere para çekebiliyorsunuz. Bu, başka birinin hesabınıza girmesi durumunda paralarınızı izin vermediğiniz bir adrese çekmesini engelliyor. Ayrıca gelişmiş güvenlik ayarlarında phishing olarak bilinen e-dolandırıcılık türünden korunmak içinde bir güvenlik önlemi mevcut. Bu güvenlik ayarında sizin aldığınız her türlü Binance bildiriminin ve e-mailinin gerçek Binance sitesinde geldiği teyit ediliyor.

Aygıt Kontrolü ve Geçmiş

Borsanın sahip olduğu bir diğer güvenlik özelliği de aygıt kontrolüdür. Bu özellikte hesabınıza giriş yapabilecek aygıtları görebilir ve kötü aygıtları, eski bilgisayarları ya da eski telefonlarınızı kaldırabilirsiniz. Aktivite geçmişi olarak da adlandırılan Binance güvenlik sisteminde hesabınıza giriş yapan aygıtları görebilir ve hesabınızın şimdiye kadar yaşadığı sorunlara göz atabilirsiniz.

Binance Hangi Ülkenin?

Kripto para borsası Binance hangi ülkenin? Binance işlemlerine ilk olarak 2017’de Çin’de başladı. Daha sonra Çin’de artan kripto para düzenlemelerinden dolayı borsa merkezi Cayman Adalarına taşıdı. Borsa halen Cayman Adalarında faaliyet göstermektedir.

Binance Uygulaması Hangi Ülkeye Ait?

Binance uygulaması hangi ülkeye ait? Binance borsası gibi Binance uygulaması da Cayman Adalarına ait olarak gözükmektedir. Binance uygulamasını indirmek için: https://www.binance.com/en/download

Binance Güvenilir mi?

Binance Global Kimin?

Binance Global, küresel bir kripto para borsasıdır. Borsanın kurucusu Changpeng Zhao adlı bir girişimcidir. Böylece Binance Global sahibi Changpeng Zhao’dur. Changpeng Zhao Çinli-Kanadalı bir girişimcidir. Binance’ı kurmadan önce Zhao Blockchain.info geliştirici takımında ve OKCoin adlı kripto para borsasında CTO olarak çalışmıştır. 6 Nisan 2021 Changpeng Zhao tüm likit parasının kripto paralarda olduğunu söyledi.

İlgili içerik: Binance Nedir? Nasıl Kullanılır? Detaylı Binance Rehberi

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 20 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün