Anasayfa Sektörel Binance Hakkında Flaş Haber: Kritik Ortaklığı Sonlandırıyor!

Binance Hakkında Flaş Haber: Kritik Ortaklığı Sonlandırıyor!

Sektörel

Binance, ödeme sağlayıcısı Advcash ile ortaklığını sona erdirmeyi planlıyor.

Binance Hakkında Flaş Haber: Kritik Ortaklığı Sonlandırıyor!

Wall Street Journal'a göre; Binance, ödeme sağlayıcısı Advcash ile ortaklığını sona erdirerek ruble tabanlı işlemlere son vermeyi planlıyor. Bu hamle, kripto para borsasının Rusya pazarından çıkmaya yönelik devam eden stratejisiyle uyumlu.

Binance'in Advcash ile iş birliği 2019 yılında başladı. Binance, müşterilerinin ruble yatırmalarına ve çekmelerine imkân tanıyarak, hizmetini kullanan Rus traderlar için işlemleri kolaylaştırdı.

Advcash aracılığıyla müşteriler, yaptırım uygulanan Rus bankalarındaki fonlarını Binance'e taşıyabiliyordu. Advcash'in sitesi, müşterilerin Rus bankalarındaki hesaplarından platforma transferleri gerçekleştirebilecek "bağımsız borsa sağlayıcılarına" bağlantılar sağladı. Kullanıcılar, daha sonra fonlarını Advcash ve Binance hesapları arasında taşıyabiliyordu.

Bir Advcash sözcüsü, Binance'den ortaklığın sona erdirilmesine ilişkin herhangi bir güncelleme almadıklarını belirtti. Yine de ortaya çıkan senaryo, Binance'in Rusya'daki operasyonel stratejisindeki değişimi yansıtıyor.

Binance Borsasının Rusya'dan Çıkışı

Binance Hakkında Flaş Haber: Kritik Ortaklığı Sonlandırıyor!

Eylül ayında Binance, Rusya'daki operasyonlarını kripto para borsası CommEX'e sattığını duyurdu. Bu, Binance'in özellikle kripto para birimlerini yöneten yasal ortamın ortasında küresel düzenleyici standartlara uyma çabasında önemli bir adım oldu.

Binance'in Baş Uyumluluk Sorumlusu Noah Perlman, çıkışın arkasındaki uyumluluk merkezli nedeni vurguladı. Perlman, 27 Eylül'de yaptığı açıklamada, "Rusya'da faaliyet göstermenin, Binance'in uyumluluk stratejisine uygun olmadığının farkındayız." dedi.

Bu operasyonel yeniden düzenleme, Binance'in düzenleyici normlara uyma konusundaki kararlılığını gösterdi. Advcash ile ruble ödeme ortaklığından vazgeçerek Binance, dünyadaki daha geniş şirket stratejisinde önemli bir dönüm noktası olan uyumluluk odaklı bir iş ahlâkına bağlılığının sinyalini veriyor.

Kaynak: Cryptonews

Binance Hakkında Flaş Haber: Kritik Ortaklığı Sonlandırıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik