Kripto Para Borsaları

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? rehberimize hoş geldiniz. Bu rehberde Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Binance Para Yatırma, Binance Para Çekme, Binance Hesap Doğrulama gibi çok merak edilen konulara odaklanacağız. İlk olarak Binance’ın ne olduğuna bakalım:

Binance Nedir?

Binance şu anda dünya genelinde en yüksek hacimli ve en çok tercih edilen bir kripto para birimi borsasıdır. Güncel olarak Binance’da Bitcoin’e ek olarak 1000’den fazla altcoin bulunmaktadır. Bu yüksek çeşitlilik sayesinde Binance kripto para piyasasının en çok tercih edilen borsası olmuştur.

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi - Koinbox.Net

Binance Güvenilir mi?

Binance kripto para birimi borsasının güvenlik derecesi hat safhadadır. Buna ek olarak borsa SAFU adı verilen bir sigorta tarzı güvenlik sistemi ile kullanıcılarının fonlarını korur. Binance SAFU hizmetini 2017 Temmuz ayında başlatmıştır ve bu tarihten itibaren borsa tüm ticari işlem ücretlerinin %10’unu bu fona koymaktadır. Binance hacklenirse borsa bu fonu açacak ve kullanıcılarının kaybettiği paraları anında kendi hesabından karşılayacaktır.

Binance Ne Zaman Açıldı?

Kripto para birimi borsası Binance 2017 Temmuz ayında Changpeng Zhao tarafından açıldı. Türkiye ayağı olan https://www.trbinance.com ise “Merhaba Turkey” adlı bir blog postu ile resmi olarak 9 Eylül 2020’de Türk kripto para piyasalarına katıldı.

Binance’ın Sahibi Kim?

Binance’ın sahibi şirketin CEO’su Changpeng Zhao’dur.

Binance Hesabı Nasıl Açılır?

Rehberimizin odak noktası olan Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? konusuna geldik. Binance’da ya da TRBinance’da hesap açmak ve hesabınızı kullanılabilir hale getirmek sadece 2 adımdır. Aşağıdaki resimler TRBinance web sitesinden özel olarak alınmıştır.

Yeni bir TRBinance hesabı açmak için ilk olarak https://www.trbinance.com adresine gidin ve buradan Hesap Oluştur’a tıklayın. Karşınıza çıkacak ekranda 1 numaralı yeri seçerek küresel Binance borsa hesabınızı TRBinance hesabınıza bağlayabilirsiniz. 2 numaralı bölge de ise yeni bir hesap açabilirsiniz.

Binance, Bitcoin Satın Alma 1. Adım

İlk adımı tamamladıysanız Binance sizden hesabınızı doğrulamanızı isteyecektir. Yeni bir kullanıcı iseniz bu adım kontrol gerektirdiğinden dolayı 1 ve 3 iş günü sürebilir.

Binance Para Yatırma

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? adımını öğrendik,şimdideBinance’a para yatırmak konusuna odaklanacağız ki hemen ticarete başlayabilin. Binance’a para yatırmak için üst menüde bulunan “Yatırma” ya da “Cüzdan” menüsünden bulunan “Yatırma” seçeneğini seçin.

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi - Koinbox.Net

Karşınıza aşağıdaki bir sayfa gelecektir. Buradan Ziraat Bankası ve VakıfBank kullanarak TRBinance hesabınıza havale yaparak para yatırabilirsiniz. Başka bir banka kullanıyorsanız TRBinance hesabınıza EFT ile para gönderebilirsiniz. TRBinance hesabınıza para yatırma işlemi yaparken her türlü bilgiyi doğru girdiğinizden emin olun.

Binance, Bitcoin Satın Alma 3. Adım

Binance Para Çekme

Binance’dan para çekme işlemi de para yatırma işlemi kadar kolaydır. Binance para çekme adımını tamamlamak için ilk olarak ana menüden “Çekme” ya da “Cüzdan” menüsünden “Çekme” sekmesine tıklayın.

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi - Koinbox.Net
Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi - Koinbox.net

Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacaktır. Buraya gerekli bilgileri eksiksizce girin ve hızlı bir şekilde banka hesabınıza para çekebilirsiniz.

Binance’dan Türk Lirası Nasıl Çekilir?

Binance Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

Şu anda TRBinance müşteri hizmetleri iletişim numarası yoktur. Yine de destek@trbinance.com adresi aracılığıyla yardım alabilirsiniz.

Binance Canlı Destek Hattı

TRBinance’da güncel olarak canlı destek uygulaması yoktur. Genel sorunlarınız için borsanın resmi destek forumunu https://www.binance.com/tr/support ziyaret edebilirsiniz.

Binance Hesap Silme – Kapatma İşlemi

Binance hesap silme/kapatma işlemi hesap dondurma işlemi olarak geçer. Binance hesabınızı ilerleyen bir tarihe kadar kapatmak için kullanıcı adınızın üzerine gelin ve daha sonra “Güvenlik” sekmesine tıklayın. Hesap güvenliği sayfasına gelin ve buradan “Hesap Hareketleri” kısmında bulunan “Hesabı devre dışı bırak” seçeneğini seçin.

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi - Koinbox.Net

Binance hesabınızı devre dışı bırakarak hesabınızın tüm alım ve satım yetkileri ve hesabınıza giriş devre dışı kalacaktır. Hesabınızda bulunan tüm API anahtarları silinecektir. Hesabınızın aşina olduğu cihaz bilgileri silinecektir. Hesabında bulunan tüm çekme işlemleri ve açık emirler iptal olacaktır.

Binance hesabınızı sildikten sonra açmak istiyorsanız destek@trbinance.com adresine mail atmanız gerekmektedir.

Binance Hesap Doğrulama

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? adımını tamamladıktan sonra ticarete başlamanız için yapmanız gereken en önemli adım Binance hesabınızı doğrulamaktır. TRBinance hesabınızı doğrulamak için kullanıcı adınınız üzerine gelin ve açılan menüden “Doğrulama, Ödemeler ve Limitler” sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkacak ekrandan Seviye 1 doğrulama aşamasını tamamlayın.

Binance, Bitcoin Satın Alma 2. Adım

Seviye 1 doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra Seviye 2 doğrulama işlemlerini tamamlayın. Seviye 2 doğrulama işlemleri bir kimlik belgesi ve Binance Turkey ve doğrulama işlemini başlattığınız günün tarihi yazan bir kâğıdı tutarak çektiğiniz bir selfie gerektirmektedir. Örneğin bu makalenin yazımı sırasında TRBinance hesabınızı doğrulamak istiyorsanız bir kağıda Binance Turkey 20.03.2021 yazarak selfie çekilmeniz ve bu dosyayı doğrulama ekranından Binance’a yüklemeniz gerekiyor.

Ayrıca TRBinance’dan banka hesabınıza para çekme yapabilmek için hesabınızın 2 faktörlü doğrulamaya sahip olması gerekmektedir.

Binance Telefon Numarası Değişikliği

Binance telefon numaranızı değiştirmek istiyorsanız ilk olarak hesabınızda bulunan “SMS Doğrulama” güvenliğini kapatmanız gerekiyor. Bu işlemi doğru bir şekilde tamamladıktan sonra Binance’da kayıtlı olan mail adresinize 6 haneli bir şifre gelecektir. Bu şifreyi kullanarak yeni telefon numaranızı Binance’a girebilirsiniz.

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? rehberimizde görmek istediğiniz daha fazla detay varsa bize yorumlar ya da resmi Telegram kanalımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu