Anasayfa Sektörel Binance için Beklenen Belge Yayınlandı! Felaket Uyarısı Geldi...

Binance için Beklenen Belge Yayınlandı! Felaket Uyarısı Geldi...

Sektörel

ABD Adalet Bakanlığı, Binance üzerindeki denetim ayrıntılarını paylaştı. Bakanlığın gerekliliklerinin, borsa için "felaket" anlamına gelebileceği düşünülüyor.

Binance için Beklenen Belge Yayınlandı! Felaket Uyarısı Geldi...
Hızlı İçerik

ABD Adalet Bakanlığının, kripto para borsası Binance üzerindeki denetim ayrıntılarını paylaştığı görüldü. Belge, 10 Aralık 2023'te bakanlığın web sitesinde yayınlandı.

Anlaşmaya göre; denetim makamı, şirketin çalışmaları ve ticari faaliyetleri üzerinde çeşitli önemli noktalarda hükümet denetimi uygulayacak.

Buna Binance tarafından kabul edilen "Gerçekler Beyanı", "Uyumluluk Taahhüdü" ve bakanlığın "Uyumluluk Gözetimi" açıklaması da dahildir.

Binance için Beklenen Belge Yayınlandı! Felaket Uyarısı Geldi...

"Uyum Tsunamisi"

Eski ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) çalışanı John Reed Stark; bakanlığın gerekliliklerinin, zor durumdaki kripto para borsası için felaket anlamına gelebileceğine inanıyor.

Stark, Binance'in bu düzenleyici sorunlara vereceği tepkinin önemini vurguladı ve şirketin bu karmaşık ve gelişen ortamda gezinmeye yönelik yaklaşımının, sonuçta rekabetçi kripto para piyasasında kaderini belirleyeceğini belirtti.

Yaptırım eylemi, Stark tarafından "uyum tsunamisi" olarak adlandırıldı. Bunun, diğer kripto para borsalarının işletim modelleri üzerinde de derin etkileri olabilir.

Binance, 2018 yılında borsanın İran'dan işlem yaptığından ilk kez şüphelenildiği zaman bakanlığın radarına girmişti. Kasım 2023'te kripto para borsası ve düzenleyici, milyarlarca dolarlık bir para cezasının yanı sıra ticaret platformunun CEO'sunun değiştirilmesi konusunda da anlaştı.

Bu anlaşmanın bir parçası olarak Binance; banka gizliliği yasalarını, uluslararası acil ekonomik yetki yasalarını ihlal ettiği ve para aktarıcı olarak kaydolmadığı için ABD yetkililerine 4,3 milyar dolar ödeyecek.

Binance için Beklenen Belge Yayınlandı! Felaket Uyarısı Geldi... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik