Anasayfa Sektörel Binance ile Ödeme Devi Arasındaki Ortaklık Sona Erdi!

Binance ile Ödeme Devi Arasındaki Ortaklık Sona Erdi!

Sektörel

Kripto para borsası Binance ile ödeme devi Mastercard arasındaki kripto kartı ortaklığı sonlandırıldı.

Binance ile Ödeme Devi Arasındaki Ortaklık Sona Erdi!

Mastercard ve kripto para borsası Binance'in; Arjantin, Brezilya, Kolombiya ve Bahreyn'deki kripto kartı ortaklıklarını durdurduğu bildiriliyor.

Reuters; ödeme şirketinin ve borsanın, seçilen ülkelerdeki dört kripto kart programını sonlandıracağını açıkladı. Bu haberin yazıldığı sırada, kripto kartı programının neden sona ereceğine ilişkin herhangi bir ayrıntı bulunmuyor.

Bu arada ABD düzenleyicileri, Haziran ayında Binance ve CEO'su Changpeng Zhao'ya dava açtı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Binance ve CZ'nin bir "aldatma şebekesi" işlettiğini iddia etti. Fakat kripto şirketi, kendisini “şiddetle” savunmaya hazır olduğunu açıkladı.

Mastercard, Binance ile Bağlarını Koparıyor

Mastercard'ın bir sözcüsü, fesih işleminin 22 Eylül'de başlayacağını ve yalnızca seçilen bölgelerle sınırlı olacağını söyledi. Yani Binance dışında diğer borsalarla ortaklaşa sunulan diğer kripto kart programları devam edecek.

Binance ve Mastercard, 2022'de Arjantin'de kripto ön ödemeli bir kart çıkarmak için iş birliği yaptı. O dönemde borsa, yeni kartın beta aşamasında olduğunu ve gerekli kimliğe sahip Arjantinli kullanıcıların ürüne erişebileceğini duyurmuştu.

Bu gelişme; Binance'in, hizmetleri ile küresel çapta genişleme vizyonunun bir parçası. Kart, sahiplerinin Mastercard'ın dünya çapındaki 90 milyondan fazla iş yerinde kripto ile ödeme yapmasına izin verecek şekilde tasarlandı.

Binance ile Ödeme Devi Arasındaki Ortaklık Sona Erdi!

Binance, ayrıca X üzerinden yaptığı açıklamada, Latin Amerika ve Orta Doğu'da kart kullanımını durduracağını belirtti.

Kullanıcılarımızın yalnızca küçük bir kısmı (bahsedilen pazarlardaki kullanıcıların yüzde 1'inden azı) bundan etkileniyor.

Bu ürünün kullanıcılarının, kartın artık kullanılamayacağı 21 Eylül 2023 tarihine kadar süreleri olacak. Şirket, dünya genelindeki Binance hesaplarının etkilenmediğini belirtti.

Binance, bu yılın başlarında Mastercard ile ortaklaşa olarak Brezilya'da yeni bir ön ödemeli kripto kartını piyasaya sürdü. Borsa, Brezilya'nın dünya çapındaki en büyük 10 pazardan biri olduğunu ve kartın, mevcut finansal hizmetler ile hareketli kripto endüstrisi arasındaki boşluğu doldurma çabasının bir parçası olduğunu belirtti.

"Brezilya'nın Binance için son derece önemli bir pazar" olduğunu belirttikten sonra Mastercard'ın şimdi kripto kartı bağlarını kesmesi şaşırtıcı.

Genellikle kullanıcılar, satın alma noktasında kriptoyu gerçek zamanlı olarak itibari para birimlerine dönüştüren bir kartla ödeme yaparlar. Mastercard'ın, Binance'in yanı sıra Gemini gibi diğer kripto borsalarıyla da ortaklıkları var.

Mastercard hisseleri şu anda 397,67 dolardan işlem görüyor ve yılbaşından bu yana rekorunu yüzde 14'ün üzerinde artırıyor.

Binance ile Ödeme Devi Arasındaki Ortaklık Sona Erdi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik