Anasayfa Sektörel Binance Krizi Sürüyor: Ciddi Bir Suçlama İle Karşı Karşıyalar...

Binance Krizi Sürüyor: Ciddi Bir Suçlama İle Karşı Karşıyalar...

Sektörel

ABD cephesinden gelen haberler ve yaşanan gelişmeler, Binance borsasını zorlamaya devam ediyor. İşte detaylar...

Binance Krizi Sürüyor: Ciddi Bir Suçlama İle Karşı Karşıyalar...

New York merkezli haber sitesi Semafor tarafından Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre, ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) yetkilileri dünyanın en büyük kripto borsa Binance'e yönelik dolandırıcılık suçlamalarını değerlendiriyor. Ancak konuya aşina olan kişiler, yetkililerin Binance kullanıcılarını ve daha geniş piyasa istikrarını olumsuz etkilemekten kaçınmak için dikkatli davrandıklarını söyledi.

DOJ yetkilileri, Binance'in kovuşturulmasının bir banka hücumunu tetikleyebileceğinden korkuyor (tıpkı 2022'nin sonlarında kripto borsa FTX'in çökmesinden sonra olduğu gibi). Semafor raporuna göre bu, Binance müşterileri için kayıplara neden olacak ve potansiyel olarak kripto ve daha geniş pazarlarda panik yaratacaktır.

ABD savcıları, Binance'te iddia edilen suç teşkil eden davranışlarla mücadele etmenin alternatif yollarını düşünüyor. Bu tür önlemler arasında para cezalarının yanı sıra Binance'in iddianameyi önlemek için belirli DOJ gerekliliklerini yerine getirmesini sağlayacak ertelenmiş veya takipsizlik anlaşmaları yer alır.

Semafor raporu, DOJ'nin Binance'e karşı dolandırıcılık suçlamalarında bulunabileceğini belirtirken, raporda daha fazla ayrıntı verilmedi.

Binance'ın Üstündeki Baskı Artıyor!

Binance Krizi Sürüyor: Ciddi Bir Suçlama İle Karşı Karşıyalar...

Rapor, Binance dünya çapında artan düzenleyici zorluklarla karşı karşıya kalırken geldi. ABD'de, kripto borsası, menkul kıymetler ve türev kurallarını ihlal ettiği iddiasıyla Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli işlem Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından suçlamalarla karşı karşıya. Binance tüm suçlamaları reddediyor.

Avrupa'da Binance, Fransa'da kara para aklamayı önleme soruşturmaları altında bulunuyor ve düzenleyicilerden lisans alamadığı için Haziran 2023'te Hollanda piyasa ayrıldı. Firmanın ayrıca Temmuz ayı sonlarında Almanya'daki bir kripto lisans başvurusunu geri çektiği bildirildi.

Başka yerlerde, Binance'in Çinli kullanıcılarının ülkenin kripto işlemleri üzerindeki yasağını aşmasına yardım ettiği bildiriliyor. Çinli kullanıcıların Mayıs 2023'te 90 milyar ABD Doları değerinde kripto para birimiyle ilgili varlık ticareti yaptığı ve bunun Çin'i Binance için en büyük piyasa haline getirdiği iddia ediliyor.

Tüm bunların yanı sıra, CoinMarketCap'in verilerine göre Binance'in BNB son 24 saatte %2,50 düşerek 239,95 ABD Doları oldu. Token, Semafor'un raporunun yayınlanmasının ardından perşembe sabahı erken saatlerde 236,89 dolarına kadar düştü diyebiliriz.

Kaynak: Forkast

Binance Krizi Sürüyor: Ciddi Bir Suçlama İle Karşı Karşıyalar... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik