Anasayfa Sektörel Binance Krizi: Üst Düzey Yöneticiler Teker Teker Ayrılıyor...

Binance Krizi: Üst Düzey Yöneticiler Teker Teker Ayrılıyor...

Sektörel

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, artan düzenleyici baskılar karşısında darbe almaya devam ediyor. İşte yaşanan son gelişmeler...

Binance Krizi: Üst Düzey Yöneticiler Teker Teker Ayrılıyor...
Hızlı İçerik

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçen ay İngiltere ve Fransa'da iki üst düzey yöneticisini kaybetti ve bu durum, artan düzenleyici incelemeler nedeniyle küresel operasyonlarında bir dizi yöneticinin görevden ayrılmasına neden oldu.

Binance'in İngiltere operasyonlarını denetleyen ve daha sonra Binance'in bir yan kuruluşu olan Bitfinity'nin CEO'su olarak görev yapan Jonathan Farnell'in Eylül ayı sonlarında şirketten ayrıldığı ortaya çıktı.

Farnell'in uyumluluk geçmişi var ve Binance'in Birleşik Krallık'taki düzenleyici gereklilikleri karşılama çabalarında yer aldı. Bu ayrılma, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi'nin (FCA) 1 Eylül'den itibaren yürürlüğe giren ''Seyahat Kuralı''nın bir parçası olarak kripto varlık reklamlarına daha katı kurallar getirmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Felaket Devam Ediyor!

Binance Krizi: Üst Düzey Yöneticiler Teker Teker Ayrılıyor...

Binance, 16 Ekim'de yeni düzenlemeler uyarınca artık Birleşik Krallık'ta yeni müşteri kabul etmeyeceğini duyurdu. Bloomberg, geçen hafta Binance Fransa genel müdürü Stéphanie Cabossioras'ın da Fransa'da borsa ilişkin artan yasal sorunlar nedeniyle istifa ettiğini bildirdi.

Fransız yetkililer, Binance'in yasadışı dijital varlık hizmetleri sağlama ve kara para aklama faaliyetlerine karıştığını iddia ediyor.

Farnell ve Cabossioras'ın ayrılışları, Binance'te bu yıl gerçekleşen bir dizi yönetici çıkışının sonuncusu oldu.

Ayrılanlar arasında Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillmann, Uyumluluktan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Steven Christie ve çeşitli bölgelerden daha fazlası yer alıyor.

Kaynak: Forkast

Binance Krizi: Üst Düzey Yöneticiler Teker Teker Ayrılıyor... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan