Anasayfa Sektörel Binance Krizinde Şok Gelişme: Bu Şirketle Yollarını Ayırıyor!

Binance Krizinde Şok Gelişme: Bu Şirketle Yollarını Ayırıyor!

Sektörel

Yakın tarihte alınan bilgilere göre, Birleşik Krallık merkezli şirket kripto para borsası Binance ile yollarını ayırdı. İşte tüm detaylar...

Binance Krizinde Şok Gelişme: Bu Şirketle Yollarını Ayırıyor!

Birleşik Krallık merkezli kredi kartı işleme şirketi Checkout.com'un dünyanın en büyük kripto para borsası Binance için büyük bir aksilik yaşamasının ardından borsayla yollarını ayırdığı öğrenildi. Forbes'tan bir rapora göre, dünyanın en büyük kripto para borsası, şirket tarafından düzenleyici kaygılar nedeniyle sözleşmeyi feshetme niyeti hakkında bilgilendirildi. 

Checkout.com'un Birleşik Krallık'ta kripto para ödemeleri gerçekleştirmede milyonlarca kişiye hizmet verdiği düşünülürse, bu borsa devi Binance'in pek çok düzenleyici kaygısında yeni bir sayfa açmış olabilir.

Sektörün Binance Endişeleri Sürüyor!

Rapora göre kripto para borsası, kredi kartı işleme şirketinden 9 ve 11 Ağustos 2023 tarihlerinde iki mektup aldı. Şirketin CEO'su Guillaume Pousaz, hizmetin durdurulmasının nedeni olarak Binance'in kara para aklamayla mücadele, yaptırımlar ve uyum denetimiyle ilgili sorunları aktardı. Sözleşmenin 17 Ağustos 2023'te sona ereceğinden bahseden mektuplar, çeşitli yargı bölgelerindeki düzenleme sorunlarına ilişkin endişeleri detaylandırıyor.

Binance Krizinde Şok Gelişme: Bu Şirketle Yollarını Ayırıyor!

Buna yanıt olarak, Binance'in sözleşme feshinin ardındaki gerekçeyle ilgili olarak şirkete karşı yasal işlem başlatmaya yöneldiği bildiriliyor. Son zamanlarda, borsanın CEO'su Changpeng "CZ" Zhao, platformun çeşitli yargı alanlarındaki yasal çerçeve içinde dikkatli bir şekilde hareket etmek istediğini söyledi. Kripto para piyasasının kapsamını daha yeni kitlelere genişletmeye yönelik büyük plan bağlamında, borsa, son aylara ait verilere dayanarak, en azından geçici olarak yaklaşık 400 milyon dolar değerindeki işlemleri etkili bir şekilde kaybetti.

Kaynak: CoinGape

Binance Krizinde Şok Gelişme: Bu Şirketle Yollarını Ayırıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar