Anasayfa Altcoin Binance, Kullanıcılara Seslendi: Bakiyenizi USDT'ye Dönüştürün!

Binance, Kullanıcılara Seslendi: Bakiyenizi USDT'ye Dönüştürün!

Altcoin

Binance, Paysafe kullanıcılarından Ekim ayının sonuna kadar EUR bakiyelerini USDT'ye dönüştürmelerini istedi.

Binance, Kullanıcılara Seslendi: Bakiyenizi USDT'ye Dönüştürün!

Binance, Paysafe kullanıcılarından Ekim ayının sonuna kadar EUR bakiyelerini USDT'ye dönüştürmelerini istedi çünkü ödeme sağlayıcısı, borsa kullanıcıları için euro mevduat işlemlerini durdurdu.

Perşembe günü yapılan bir duyuruda; Binance, Paysafe'in "Binance kullanıcıları için EUR para yatırma işlemlerini tek taraflı olarak durdurmaya karar verdiğini" söyledi ve kullanıcılara euro bakiyelerini USDT'ye dönüştürmelerini tavsiye etti.

Borsa, ayrıca kullanıcıların euro bakiyelerini Binance hesaplarından banka hesaplarına çekmeye devam edebileceklerini de belirtti.

Binance, Paysafe kullanıcılarının 28 Eylül saat 04:00'ten itibaren EUR spot işlem çiftlerinde işlem yapamayacağını ve açık emirlerin bir saat sonra iptal edileceğini açıkladı.

Borsa, "Kullanıcılara, olası kayıpları önlemek için Spot Ticaret Botları hizmetlerinin durdurulmasından önce Spot Ticaret Botlarını güncellemeleri ve/veya iptal etmeleri şiddetle tavsiye edilir." açıklamasını yaptı. 

Bir token takası gibi çalışan Binance Convert de euro işlemleri için kısıtlanacak.

Paysafe, Binance Desteğini Sonlandırdı

Beklendiği üzere Binance'in Avrupa'daki ödeme ortağı Paysafe, 25 Eylül tarihinde borsanın müşterilerine verdiği desteği sonlandırdı. Haziran ayında Paysafe, borsaya gömülü cüzdan çözümünü sunmayı bırakacağını duyurmuştu.

Paysafe'in 25 Eylül son tarihi öncesinde geçen hafta bazı Binance kullanıcılarını engellediğini de belirtmek gerekir. O sırada bir Binance sözcüsü; Paysafe'in, "Avrupa'da Paysafe hesabı olan Binance kullanıcılarının çok küçük bir kısmını (yüzde 0,085) daha erken bir kapatma incelemesinden geçirdiğini" dile getirdi.

Binance, kullanıcılarının İngiltere'deki ödemeleri ve banka hesabı transferlerini denetleyen bir ağ olan Faster Payments aracılığıyla sterlin yatırmalarına izin vermek için geçen yıl Paysafe ile bağlantı kurmuştu.

Binance, Kullanıcılara Seslendi: Bakiyenizi USDT'ye Dönüştürün!

Düzenleyici İncelemeyle Karşı Karşıya Kalan Binance'in Pazar Payı Düşüyor

Bildirildiği üzere Binance, dolar dışı kripto borsaları arasında pazar payında keskin bir düşüş yaşadı. Borsanın Upbit, Huobi, Bybit ve OKX gibi büyük Asyalı oyuncuları içeren bir grup borsa arasındaki pazar payı Ağustos ayında yüzde 54'e geriledi. Eylül ayında ise bunun, yüzde 51'in altına düşeceği tahmin ediliyor. Bu durum, platformun 2022 sonunda bu borsalar arasında yüzde 75 pazar payına sahip olmasından kaynaklanıyor.

Binance'in azalan pazar payı büyük ölçüde artan düzenleyici baskıya bağlanıyor. Haziran ayında SEC, Binance ve CEO'suna "federal menkul kıymetler yasalarını açıkça göz ardı ettikleri" gerekçesiyle dava açtı ve platforma karşı kayıt dışı bir borsa işletmek de dâhil olmak üzere 13 suçlama ortaya koydu.

Aynı şekilde Fransız yetkililer de geçtiğimiz ay Binance'in Fransa'daki ofisine bir ziyaret gerçekleştirdi. Yetkililer, dijital varlık hizmetlerinin yasa dışı olarak sağlanması ve ağırlaştırılmış kara para aklama iddialarını araştırıyorlar.

Ayrıca, borsaya ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Nijerya'daki faaliyetlerini durdurma emri verildi.

Binance, AB'nin yakında yürürlüğe girecek olan MiCA düzenlemelerine uymaya hazırlanırken Belçika ve Avusturya gibi birçok Avrupa ülkesinde de düzenleyici zorluklarla karşılaştı.

Kaynak: Cryptonews

Binance, Kullanıcılara Seslendi: Bakiyenizi USDT'ye Dönüştürün! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan