Kripto Para Haberleri

Binance Singapur Kullanıcısının Hesabı Şüpheli Bir Şekilde Donduruldu

Binance Singapur, kripto para karıştırma hizmetine sahip bir cüzdan kullanan bir tüccarın Bitcoin çekme talebinden dolayı kullanıcının cüzdanını dondurdu. Bu büyük borsalarda, anonimlik ve erişilebilirliğe değer veriliyorsa bu borsaların kripto para tutmak için en iyi yer olmadığı hakkında sert hatırlatma oldu.

Binance Hesabı Donduruldu

Twitter kullanıcısı Catxolotl, Binance Singapore’dan Bitcoin para çekme işlemlerinin “risk yönetimi” nedeniyle askıya alındığını bildiren bir mesaj aldı.

Şirket, bireyin gizlilik odaklı cüzdan Wasabi’nin bir parçası olan kripto para karıştırma hizmetini CoinJoin’i kullandığını düşündü.

Twitter kullanıcısı Catxolotl:

“Binance’a girdiğim tek şey bc1 adresiydi daha fazlasını girmedim, sadece bundan Binance’ın Wasabi’ye kripto para gönderdiğimi bildiğinden dolayı çok endişeliyim.”

Sorunu çözme girişimlerince Binance, Catxolotl’dan oldukça seçici kişisel bilgiler vermesini istedi:

  1. Wasabi cüzdanına kripto para aktarma amacı
  2. Destekleyici belgeler
  3. Güncel meslek
  4. Yıllık gelir miktarı

Buna yanıt olarak, başka bir Twitter kullanıcısı fonların dondurulmasının ve bilgi talebinin gizliliğin ihlali olduğunu vurguladı ve Binance’ın kullanıcıların Bitcoinlerini geri çekmeleri engelleyebileceğini açıkça belirtip belirtmediğini sordu.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu