Anasayfa Sektörel Binance Kurucusu, Mahkemeden Talepte Bulundu! Karar Bekliyor

Binance Kurucusu, Mahkemeden Talepte Bulundu! Karar Bekliyor

Sektörel

Binance kurucusu Changpeng Zhao, federal mahkemeden seyahat izni talep ediyor.

Binance Kurucusu, Mahkemeden Talepte Bulundu! Karar Bekliyor

Binance kurucusu Changpeng Zhao, federal mahkemeden seyahat izniyle ilgili bir karar vermesini resmen talep etti. Eski Binance CEO'su Zhao'nun savunması ile Şubat 2024'te planlanan duruşma arasındaki süre boyunca Amerika Birleşik Devletleri'nde kalması yönünde bir karar verilmişti. Son yasal başvurulara göre; CZ, yurt dışı yasağının kaldırılmasını ve seyahat izni verilmesini istiyor. 

Zhao'nun avukatı, 27 Aralık sonlarında yapılan bir başvuruya göre seyahat yasağına ilişkin önceki kararın gözden geçirilmesi amacıyla bir dilekçe sundu. Söz konusu başvuru, Zhao'nun çocuğunun hassas özel tıbbi bilgilerini gizli tutmayı hedefliyor. 

Yargıç Richard Jones; daha önce, hükûmetin sulh yargıcının sanığın seyahat kısıtlamalarına ilişkin sunumuna ilişkin kararının gözden geçirilmesi talebine karşı CZ'nin belgeleri mühürleme yönündeki talebini kabul etmişti.

Sulh yargıcı, CZ'nin BAE'deki ailesinin yanına gitmesine ve ceza duruşmasından önce geri dönmesine izin vermişti. Fakat Adalet Bakanlığı savcıları, CZ'nin ABD ile suçluların iadesi anlaşması olmayan bir ülkeye kaçma riski olduğuna inanıyordu.

Binance Kurucusu, Mahkemeden Talepte Bulundu! Karar Bekliyor

CZ 'nin Serveti 25 Milyar Dolar Arttı

CZ, kara para aklamayı önleme yasalarının ihlaline ilişkin Adalet Bakanlığı suçlamalarını kabul etti. Söz konusu isim, Binance CEO'luğu ve Binance.US yönetim kurulu başkanlığı görevlerinden ayrıldı. 

Suç için öngörülen sınır aralığı, duruma göre ya 10-16 ay ya da 12-18 ay hapistir. Yasal sorunlara ve diğer sorunlara rağmen Zhao'nun serveti, 2023 yılında 25 milyar dolar arttı. Bu da kripto para borsası Binance'in dayanıklılığını gösteriyor.

Kaynak: CoinGape

Binance Kurucusu, Mahkemeden Talepte Bulundu! Karar Bekliyor içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik