Anasayfa Altcoin Binance LUNC Yakımını Hızlandırdı: Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Binance LUNC Yakımını Hızlandırdı: Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Altcoin

Binance, Terra Classic yakma mekanizmasının 12. yinelemesinde 1,14 milyar LUNC'yi ortadan kaldırdı. İşte ayrıntılar...

Binance LUNC Yakımını Hızlandırdı: Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Yakın tarihli bir duyuruda, dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance, Terra Classic (LUNC) yakma mekanizmasının 12. yinelemesinde 1,14 milyar Terra Classic (LUNC) gibi şaşırtıcı bir token yaktıklarını açıkladı.

Yakma işlemine tabi tutulan token, Temmuz 2023 ayı boyunca rezerv ve spot ticaret çiftlerindeki işlem ücretlerinden alınmıştır. Bu son olayla birlikte, Binance şu anda toplam 37 milyar Terra Classic (LUNC) token yaktı ve Terra (LUNA) topluluğunun toplam yakımı ise 71,5 milyara ulaştı.

Spesifik olarak, Binance'in 1 Ağustos'taki yakma işlemleriyle ilgili ayrıntılara göre, platform yakma adresine 1,14 milyar Terra Classic (LUNC) göndermek için yaklaşık 7,06 milyon Terra Classic (LUNC) işlem ücreti kullandı. Bu hareket, dolaşımdaki token arzını azaltmak için devam eden çabalarla uyumludur.

Binance, geçtiğimiz Temmuz ayında daha önce 2,65 milyar Terra (LUNA) Luna Classic token yakmıştı. Bununla birlikte, Profesör Edward Kim'in Block Entropy AI uygulama zinciri ve önerilen TerraClassicUSD (USTC) yeniden ankrajı dahil olmak üzere aynı ay içinde önerilen çift-tek yükseltmelerinden kaynaklanan olumlu duyarlılık nedeniyle yazma oranı geçen ay önemli ölçüde arttı diyebiliriz.

Terra Classic (LUNC) Fiyatı İçin Sırada Ne Var?

Binance LUNC Yakımını Hızlandırdı: Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Bu son yanma olayının ardından, Terra (LUNA) %5 düşerken, Terra Classic (LUNC) ve TerraClassicUSD (USTC) sırasıyla %2 ve %7'lik düşüşler yaşadığı için temel destek seviyesinin altında bir düşüş gördü.

Bu gelişmeler, Yargıç Rakoff'un Terraform Labs'ı görevden alması ve Do Kwon'un Yargıç Torres'in kararıyla belirlenen içtihatlara dayanarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu aleyhine açtığı dava bağlamında meydana geldi.

Token yakma mekanizması, genel arzını azaltarak token değerini korumayı ve artırmayı amaçlayan kripto para birimi ekosisteminin çok önemli bir yönüdür. Token yakma işlemleri, tipik olarak varlıkların kurtarılamayan bir adrese göndererek gerçekleştirilir ve etkin bir şekilde dolaşımdan sonsuza kadar çıkarılır.

Terra (LUNA) Luna Classic, algoritmik bir tasarımla fiyat istikrarını koruyan stablecoin protokolüyle tanınan Terra (LUNA) ekosisteminin önemli bir parçasıdır. LUNC tokenlerinin yakılması, Binance'in sağlıklı bir token ekonomisi sağlama ve kullanıcıları için değer teklifini güçlendirme taahhüdünü göstermektedir diyebiliriz.

Binance LUNC Yakımını Hızlandırdı: Fiyat Nasıl Etkilenecek? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar