Binance Margin Trade

2 Dakikada Okunabilir


Dünyanın lider kripto para borsasının uzun süredir eklemesini beklediğimiz kaldıraçlı işlemler özelliği artık eklendi. Borsa kullanıcıları artık daha önceden seçilmiş kripto para eşleri ile kaldıraçlı işlem yapabiliyor.

Binance Kaldıraçlı İşlemleri

Dünyanın lider kripto para borsası Binance’a uzun süredir beklenilen kaldıraçlı işlemler (margin trading) özelliği eklendi. Kripto para platformu seçilmiş kripto para eşleri için kaldıraçlı işlem yapma seçeneğini ekledi.

Mayıs ayında Binance toplum API’sinde yeni bir özellik olan isMarginTradingAllowed kullanıma açıldı. O zamandan sonra kaldıraçlı ticaret için 9 en olası kripto para ticaret eşi tahmin edildi.

BTC-USDT

BNB-BTC

BNB-USDT

ETH-BTC

ETH-USDT

TRX-BTC

TRX-USDT

XRP-BTC

XRP-USDT

Ve tahmin edildiği gibi Binance platformunda kaldıraçlı ticaret kullanıma açıldığında aynı kripto para ticaret eşleri kullanıma açıldı. Çok yüksek kaldıraç sunan (100 kat) BitMex gibi diğer kaldıraçlı işlemler (margin trading) borsalarının aksine Binance’da ki maksimum kaldıraç oranı sadece 2 kattır.

Kullanıcılar mevcut ticaret eşlerinin sol üst köşesinde bulunan “M” tuşuna basarak kullanılabilecekleri ticaret eşlerini görebilir. Ne yazık ki “M” ya da kaldıraç eşleri sadece borsanın deneme sürümünde var.

Binance Kaldıraçlı İşlemleri

Bu işlem tamamlandıktan sonra kullanıcılar alım satım emirlerini girdikleri yere gidip yeni bir sekme olan “Margin” seçeneğine tıklayabilir.

Fakat sorun ne?

Binance kaldıraçlı ticareti sadece borsanın deneme sürümünde olduğu için kullanıcılar davetiye ile bu denemeye katılabiliyor. Bu özelliğin herkese ne zaman açılacağı hakkında herhangi bir resmi bildiri hala yok.

Buna ek olarak, Amerikalı kullanıcılar Binance’ın kaldıraçlı ticaretinden tamamen yasaklanmış bir durumda.

Binance; New York, Connecticut, Hawaii, Georgia, New Mexico, ve Washington eyaletleri dışında Amerika da kullanılabiliyor. Bu noktada herkes Binance kaldıraçlı ticaretin (margin trading) Amerikan marketine açılıp açılmayacağını merak ediyor. Yine de kaldıraçlı işlemlerin borsaya gelebileceği ihtimali bile lider platforma duyulan ilgiyi arttıracaktır.

Kaldıraçlı işlemlerde risk oranı çok fazla olduğundan dolayı bu işlemler dikkatli bir şekilde ve sadece deneyimli kişiler tarafından kullanılmalıdır.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
322
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
41
Lol
Harika Harika
323
Harika
Korkunç Korkunç
282
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!