Binance Nasıl Kullanılır? – Binance Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

25 Dakikada Okunabilir


Şu anda, dijital döviz piyasası çok çeşitli seçeneklerle doludur, bu nedenle doğru değişim veya ticaret platformunu seçmek hem acemi hem de deneyimli kripto para birimi kullanıcıları için oldukça sıkıntı olabilir. Kripto para borsası seçerken kripto para yatırımcıları için en önemli konuların en başında kripto para borsasının ne kadar güvenli olduğu ve ne kadar iyi olduğu ve kripto para alım ve satım işlemlerinde komisyon oranlarının nasıl olduğu gelir. Eğer bir kripto para borsası yüksek komisyon alıyor ve yüksek güvenlik veriyorsa o kripto para borsası düşük komisyon alan ve güvenlik bilgisi olmayan kripto para borsalarından kat be kat daha iyi ve güvenlidir.

İnsanların kripto para borsalarını seçmekte en fazla zorlandıkları konular arasında kripto para borsalarının mevcut olarak ne kadar güvenilir veya ne kadar hızlı oldukları konusu ilk sıralardadır.

Binance, Çin’de başlatılan, ancak son zamanlarda merkezini AB’deki kripto dostu Malta Adası’na taşıyan popüler bir kripto para borsasıdır. Binance, kripto para sahibi yatırımcı insanların arasında en fazla tercih edilen kripto para borsalarından birisidir ve adından bu yönüyle çok fazla söz ettirebilir. Şirket piyasada oldukça yeni olmasına rağmen (henüz çok yeni), etkileyici ICO listeleri, profesyonel tutumu ve dost CEO’su ve düşük işlem ücretleri nedeniyle çok fazla popülerlik kazanmayı başardı.

 

İncelememizde dünyanın işlem hacmi ve limitleri en yüksek olan kripto para borsası Binance’nin işlem limitleri, son durumu, ne kadar hızlı ve güvenilir olduğu, ne kadar yüksek vaat verdiği ve kullanımını ele alacağız.

Binance ziyaret edin »

Kripto Para Borsası Binance

Binance’i ilk kez ziyaret edenler, platformun dijital döviz ticareti için temel ve ileri düzeyde iki seçenek sunduğunu hemen fark edecekler. Ne temel ne de gelişmiş sürümlerin, yeni başlayanlar için kullanımı zorunlu değildir ve herkes istediği sürümün kullanımını tercih etme seçeneğine sahiptir. Bununla birlikte, dijital para birimlerinde geçmişi olan ve borsaların nasıl çalıştığı konusunda biraz bilgisi olan herkes, platformu ve farklı hizmetlerini kullanabilmelidir.

Temel sürüm ile ileri sürüm arasındaki temel fark, ileri sürümün zaman içindeki dijital para biriminin daha ayrıntılı teknik analizini sunmasıdır. Şu anda, temel sürümün gösterge tablosu, işlem yaptığınız çiftler, sipariş defterleri ve işlem geçmişi için birkaç grafik ve çizelge sunar.

Temel bakış açısı şöyle:

Temel görünüm güzel bir şekilde tasarlanmış ve iyi bir şekilde düzenlenmiştir, ihtiyacınız olan tüm bilgiler solda fiyatlarla, merkezdeki grafiklerle birlikte alım satım kutuları ile açıkça sunulur ve ticaret geçmişi sağda bir kutu içerisinde size açık bir beyaz ekran üzerinden sunulur, böylece hızlıca istediğiniz tüm kripto paralar ile ilgili olan bilgileri dakikalar içerisinde görebilir ve işlemlerinizi bunun için daha kolay ve hızlı olarak yapmanız çok fazla kolay olabilir. 

İşte bu, gelişmiş görüşün neye benzediğini size gösteriyor:

Gelişmiş görünüm koyu bir tema kullanır ve işlem tablolarını daha büyük bir grafik olarak gösteren bir tasarımla beraber son yatırımcı kullanıcıya sunulur, ve en son işlem fiyatları sağdaki alım satım kutuları ile birlikte tamamen soft-siyah renk ile sunulmaktadır.

Seçeceğiniz tasarım gerçekten bir tercih meselesidir, açık renkli temel görünümü seviyorum ve düzeni biraz daha kolay buluyorum diyorsanız profesyonel bir kripto para yatırımcısı olsanız bile normal sürümü seçebilirsiniz. Her iki sürümde de kripto para borsası Binance size en iyisini vaat ediyor ve tüm işlemlerinizin sadece dakikalar içerisinde alım ve satım yapabilecek olduğunuzu belirterek bir seçenek yapmanızı oldukça fazla kolaylaştırıyor.

Binance Kayıt Olma ve Giriş

Binance kullanmak için kullanıcıların önce bir hesap oluşturmaları gerekir. Bunun arkasındaki işlem oldukça basit ve anlaşılırdır ve günlük 2 BTC para çekme limiti olan 1. seviye için hesabınızı doğrulamanız gerekmez. Günde 100 BTC’ye izin veren seviye 2 için, bir fotoğraflı kimlik yüklemeniz ve onaylanana kadar beklemeniz gerekir. Hala daha yüksek sınırlar var, ancak bunu düzenlemek için doğrudan onlarla bağlantı kurmanız gerekecek. 100 BTC’den daha fazlasına milyarder olmayan bir kripto para yatırımcısının ihtiyacı olmadığını bilerek hesabınızın özel olarak yükseltilmesi için eğer 100 BTC’den daha fazla işlem yapmayacaksanız Binance ile hesabınızın limitinin yükseltilmesini istemenize gerek yok.

Doğrulama zamanı, site destek personelinin ne kadar meşgul olduğuna bağlı olarak değişebilir, bu nedenle daha büyük miktarlarda para çekmek istiyorsanız, bu adımın borsada büyük miktarda para yatırıp işlem yapmadan önce tamamlanmasını istediğinizden emin olun. Bir süre bekleyebileceğinizi ve bu sürenin kısa sürüyor olsa bile zaman zaman sitenin dünyada en fazla kullanılan kripto para borsasından ilk 2 tanesinden 1 tanesi olduğunu hesaba katarak hareket ederseniz ani ve acil işlem yapacaksanız olası riskleri bertaraf etmiş ve Binance ile iyi bir başlangıç yapmış olursunuz.

Şimdi, bunun dışında, kullanıcılar devam edip Binance hesaplarına para yatırabilirler. Çok sayıda dijital para birimi arasından seçim yapabilmenize rağmen, BTC veya ETH, XRP gibi ilk 10’da bulunan dijital para birimleri dışında farklı kripto para birimlerini satın almanız önerilmez. Ancak Binance tarafından sunulan BNB’yi de isteğe bağlı olarak tercih edebilirsiniz ve bu sayede hesabınızda herkes için olmasa da düşük komisyon ücretleri ödeyebilirsiniz. Binance BNB tercih eden ve belirli miktarın üzerinde BNB sahibi olanlar için komisyon oranlarını düşürerek daha iyi işlem yapmalarına ve daha fazla alım – satım işleminden kazanç elde etmelerine imkan veren bir platform olarak bilinmektedir.

Hesabınıza para yatırmak için sitenin en üstündeki “Fonlar”> “Para Yatırma / Para Çekme” bağlantısını ziyaret edin ve göndermek istediğiniz para birimini bulun, ardından hesabın yanındaki “Para Yatırma” düğmesini tıklayın. Daha sonra platformda işlem yapmaya başlamak için bu adrese para gönderebilirsiniz; yatırdığınız para birimine bağlı olarak, bu para birimlerinin blok zincirine bağlı olduğundan dolayı hesabınızda gönderdiğiniz kripto para biriminin görülmesi biraz uzun sürebilir ve bu süre kripto para borsasının o anki yoğunluk gibi bir takım nedenlerine bağlı olarak çok uzun sürebilir. Ancak genellikle 30 dakikadan veya 60 dakikadan daha fazla sürmeyen bu ve buna benzer işlemler eğer 60 dakikayı geçerse Binance ile destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Binance destek ekibi ile nasıl iletişime geçeceğinizi bir sonraki başlıklarda paylaşacağız. Ethereum gibi bazı para birimleri daha hızlı olarak hesabınızda olabilir ve Bitcoin’den daha hızlıdır.

Artık hesabınıza para sağlandığı için, çeşitli dijital kripto para yatırım yapabilir, takas etmeye ve yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Binance, tüm ana dijital para birimlerini desteklediği için birçok seçenek sunar, ancak aynı zamanda sayısız ICO listelerini ve ilgili belirteçlerini de sunan bir kripto para borsası olarak tanınmaktadır.

Şu anda, platform yalnızca limit ve pazar emirleri oluşturmak için kullanılabilir. Bu, daha gelişmiş olacağını düşündüğüm birçok alım satım seçeneğinin dezavantajı olarak kabul görmektedir. Siparişinizin verilmesini müteakip, sadece belirlenmiş şartlara göre yerine getirilmesini bekleyin.

Binance üzerinde nasıl işlem yapılır

Daha önce başka bir kripto para birimi borsası kullandıysanız, Binance üzerinde işlem yapmak oldukça kolay olabilir. Ancak daha önce kripto para borsası kullanmadıysanız işlem yapmak daha zor olacaktır ve bununla ilgili olarak kripto para borsasını neden ve nasıl kullandığınızı öğrenmek için bir süre kripto para borsasının yardım sayfasından yardım almak zorunda kalabilirsiniz. Ancak bizler bunu engellemek için size Türkçe olarak Binance nasıl kullanılır? Başlıklı olan rehberimizde bu konuda her türlü ihtiyaç duyabileceğiniz sorulara yanıt vermek istiyoruz. Eğer bu sayfada aklııza takıkan sorulara yanıt bulamazsanız Binance yardım sayfasından istediğiniz soru hakkında bilgi alabilirsiniz. Başlamak için, biraz para yatırdığınızdan emin olmanızdan sonra BTC, ETH, BNB ve USDT gibi kripto para birimi işlemleri yapmaya hazırsınız demektir. Eğer bir kripto para birimini satın almaya karar verdiniz ancak bunu nasıl alacak olduğunuz hakkında bilginiz yoksa okumaya devam ederek Binance kripto para nasıl satın alınır? Sorunuza yanıt bulabilirsiniz. Paranız hesaba geçtikten sonra, sağ üst menüde, işlem ekranını yüklemek için “Borsa”> “Temel” veya “Gelişmiş” i seçin. Biz bu resimlerde Temel görünümü kullanacağız ve size de bu görünüm seçeneğini kullanmanızı öneririz.

Ekranın sağ tarafında BTC, ETH, BNB veya USDT’den bir kripto para seçin. Bu işlem yapabileceğiniz kripto paranın adıdır. Ardından listeden istediğiniz para birimini seçin. Burada da arama yapabilir ve herhangi bir para biriminin yanındaki yıldızı tıklayarak sık kullanılanlar listesi oluşturabilirsiniz. Bunlar sizin elinizde olan ve size Binance kripto para borsası kullanımı kolay olması için sunulan bir takım temel kripto para borsası seçenekleri arasında olan seçeneklerdir.

İstediğiniz para birimi yüklendikten sonra, kırmızıların üst yarısında insanların satış yapmak istediklerini ve alt yarısında insanların yeşilde satın almak istediklerini gösteren sol sütuna dikkat edin. Ortadaki sayı son satış fiyatını gösterir.

Şimdi bir satın alma girişimi yapmak için , grafiklerin altındaki orta kutuyu kullanın ve satın alma kutusunun sağda yeşil olduğunu göreceksiniz. Satın almak istediğiniz fiyatı manuel olarak girebilirsiniz, ancak sol sütundaki bir numaraya tıklamanız daha iyi bir yol olabilir. Daha sonra, satın almak istediğiniz para biriminin miktarını girebilir veya satın alma para biriminizin miktarına göre bir miktarla dolduracak olan %25,% 50,% 75 veya % 100 düğmelerini tıklayabilirsiniz (bu durumda BTC %25 oranında hesabınızdaki paranın %25’i veya seçtiğiniz kadarı ile satın alım kutusunu o an kripto para fiyatına göre otomatik olarak dolduracak).

Siparişinizi oluşturduktan sonra satış ve alım emirleri bölümünde hesabınızın ayrıntılarında bu satın alım ile ilgili tüm bilgileri görmek mümkün olabilecektir.

Binance Desteklenen Kripto Para Birimleri

Binance, çeşitli kripto paraları sık desteklediği için sık sık övgüyle karşılanmıştır. Yatırımcılar, Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Ethereum, Ethereum Classic, EOS, Dash, LiteCoinNEO, GAS, Zcash, Dash, Ripple ve diğerleri dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kripto para pazarının tüm kripto para birimlerini kullanabilirler ve bunu kısa süre içerisinde yeniden güncellenen ve süreki olarak kendisini bu konuda geliştire bir platform olan Binance’de paralar görmeye alışmaları gerekli olabilir. Daha önce belirtildiği gibi, Binance, ICO listelerinin bir parçası olarak çok sayıda jetonu da destekliyor. Bunu göz önünde bulundurarak, tüccarlar bu belirteçleri kâr elde etmek için işlem yapmak için platformu kullanabilir.

Binance, şu anda ICO’lardan sonra kripto paralar eklemek ve kendisini geliştirmek konusunda çok iddialı bir kripto para borsasıdır. Dünyanın en büyük kripto para borsası olma isteğinin arkasında yaan sebeplerden birisi de platformun sürekli olarak daha faza insana ve daha fazla seçenek ile hizmet sunma isteğinin arkasında yatan sebeplerden bir tanesidir. Şu anda BTC, BNB, ETH ve USDT işlem seçeneği sunar.

Binance ICO’su ve BNB Madeni Parası

Unutulmaması gereken bir başka şey, kendi ICO’ları arasında sayılan Binance Coin’dir. Binance BNB’si birçok farklı işlem yapmak için kullanılabilir ve kripto para satın almak için kullanılması da mümkündür. Binance madeni parası satın almak, geleceğe yönelik iyi bir yatırım gibi gözüküyor, çünkü borsa her çeyrekte madeni paraların bir kısmını geri almak için kârlarını kullanmayı ve onları yok etmeyi planlıyor: dolayısıyla arzın azalması ve sahipleri için daha değerli hale getirilmesi konusunda iyi bir rol almasına sebep olarak daha fazla kripto para yatırımcısının arz azalmasından dolayı BNB sahibi olarak daha fazla para kazanması ve yatırımlarının geri dönüş süresi daha kısa olabiliyor. BNB kesin bir kazanç değil ancak daha fazla yatırımından kazanç elde etmek isteyenler için bir seçenektir.

Her çeyrekte, BNB’yi geri almak ve tüm BNB’nin (%100 MM) %50’sini geri alana kadar onları yok etmek için kârımızın %20’sini kullanacağız. Tüm geri alım işlemleri blok zincirinde ilan edilecektir. Sonunda 100MM BNB’yi yok edeceğiz, ve 100MM BNB kalacak.

 

BNB Coin hakkında daha fazla bilgi edinmek için yayınlanan haberlerimizi buradan takip edebilirsiniz.

Binance Birimleri ve Sınırlar

Yazma sırasında, Binance, bir kullanıcının yaptığı her işlem için ortalama %0,2 ücret almaktadır. Binance token ile ödeme yapmayı seçenler, kesinlikle harika bir haber olan işlem ücretinde %50 indirim alabilirler. Bunlar kesinlikle şu anda mevcut en düşük ücretlerden bazılarıdır ve kripto para borsalarının en iyisini sunmaktadır.

Para çekme ücretleri her dijital para birimi için değişkenlik gösterir. Örneğin, Bitcoin para çekme işlemleri için 0.0005, ETH para çekme işlemleri için 0.005 ücret alınır. İşte size para çekme için ödeyeceğiniz ücretler hakkında bir fikir vermek için bazı örnekler:

Kripto Paranın AdıKODÜcretBirim Adı
Binance CoinBNB1BNB
BitcoinBTC0.001BTC
EthereumETH0.01ETH
LitcoinLTC0.01LTC
NeoNEOÜcretsizNEO
QtumQTUM0.01QTUM
SNTSNT10SNT
BancorBNT1.2BNT
EosEOS0.7EOS
Bitcoin CashBCC0.0005BCC
GASGASÜcretsizGAS
USDTUSDT50USDT

Limitleri devretmek söz konusu olduğunda, yatırabileceğiniz para sayısında bir sınır yoktur. Ancak, doğrulanmadıkça, kullanıcılar ne kadar para çekebilecekleri konusunda sınırlıdır. Doğrulama, sizi iki seviyeli bir kullanıcı olarak ilk 2 seviyede tutar ve bu 100 BTC’ye kadar işlem yapmamızı sağlar. Ancak bunun üzerinde olan sınırları aşmak için Binance ile özel olarak iletişime geçmeli ve onlardan hesabınız için daha fazla limit istediğinizi belirterek sizin ile ilgili tüm işlemlerinizde kendinize özel bir ayrıcalık tanınmasını istemelisiniz. Bu nedenle bu sınırları kaldırmak ve platformu kullanırken çok daha fazla özgürlük sağlamak isteyen kripto para yatırımcıları Binance ile iletişime geçmek için posta yoluyla iletişime geçmeyi tercih ederlerse daha kısa süre içerisinde yanıt alabilirler. Doğrulama süreci, kullanıcıların tam adlarını, ülkelerini, cinsiyetlerini, pasaport fotoğraflarının / devlet tarafından verilen kimlik numaralarının ve hatta pasaportlu bir selfie fotoğraflarının Binance vermesini gerektirir.

Binance Ödülleri

Binance’in fark edeceğiniz benzersiz bir özelliği, düzenli olarak bazı inanılmaz ödüller verdikleri ve bu ödüllerin tarafsız olarak verildiğidir. Geçmişteki bazı yarışma örnekleri arasında Tron bulunmaktadır.

Tron (TRX) yarışmasının bir diğer yarışması ise katılımcılara Maserati arabası, Mercedes Benz arabası, Macbook Pro veya iPhone X kazanma şansı verdi. Yine de kazananlar, bu kripto para borsasının  en yüksek işlem hacmine sahip kişilerdi. Bir kişinin bu hediyeleri kazanması için herhangi bir şekilde bu hediyeleri kazanmak için harcama yapmasına gerek yok. Zaten bu hediyeleri kazanacak olan insanlar trilyoner olarak bildiğiniz insanlar oldukları için bir arabaya ihtiyaçları yok ve bu araçlardan isteseler kaç tane alabilirler.

Mevcut sıralamalar ilk sırada yer alan kişinin 358 BTC hacminde işlem hacmine sahip olduğunu gösteriyor, bu yüzden birincilik ödülü kazanma şansına sahip olmak için bir balina olmanız gerekecek. Yine de başka düzenli yarışmalar var, o yüzden girme şansınız için siteye ara sıra göz atın.

Binance Güvenli mi?

Binance, piyasadaki en iyi kripto para birimi borsalarından biri olsa da, kullanıcılarından ve dijital döviz topluluğundan yüksek düzeyde bir güven kazanmayı başardı. Bununla birlikte, borsa kullanıcılara fonların nasıl güvence altına alındığına dair yeterli bilgi sağlayamıyor, ancak güvenliğin ciddiye alındığına dair bir takım açıklamalarda bulunuyor. İki faktörlü kimlik doğrulama mevcuttur ve her zaman güzel 2 farklı güvenlik Binance tarafından yatırımcı hesabı için hesap açılışında standart olarak sunulmakta ve hesabın korunması için bu önlemlerden birisinin hesap için kullanılmasını önermektedir. Ancak, platformun çok katmanlı ve sistem mimarisi nedeniyle ve CEO’sunun bazı açıklamalarından dolayı güvenlik için kazandığı paranın yanında güvenliğe harcadığı paranın çok yüksek olmadığı ile ilgili olarak bazı iddialar bulunuyor.

Vaka: Mart 2018’de Binance’a siber saldırı girişimi oldu

Bilgisayar korsanları, otomasyondaki sistemler tarafından neyse ki takas sırasında yerinde yakalanan cüretkar bir hareketi durdurmaya çalıştı. Bilgisayar korsanları aylardır bir kimlik avı web sitesi aracılığıyla insanların girişlerini topluyor ve etkilenen hesaplara gizlice API erişimi kuruyorlardı. Daha sonra, tüm kurbanların altcoinlerini BTC’ye dönüştürerek Viacoin’i satın alarak parayı büyük bir fiyata pompalayıp, daha sonra BTC’yi kendi cüzdanlarına çekmeden önce kendi Viacoin tedariklerini yüksek noktada sattılar. Neyse ki, hack girişimi yakalanırken hiç kimse para kaybetmedi ve kaybedecek tek kişi fonları hayır kurumlarına bağışlanacak olan hackerlardı.

Bu saldırı, site girişlerini ve 2FA detaylarını sahte bir web sitesine giren kişiler tarafından gerçekleştirildiği için, giriş yapmadan önce her zaman doğru Binance web sitesinde olduğunuzdan emin olmalısınız. Siteye yer imi koymanızı ve bu siteye erişmek için kullanmanızı öneririz. asla e-posta, Twitter, Telgraf vb. linklere tıklamayın.

Bu etkinlik Binance’in çevresine güven vermek için çok şey yaptı, sadece otomatik süreçleri herhangi bir fon kaybetmeden önce girişimi hapsetmekle kalmayıp, o zamandan beri bilgisayar korsanlarının yakalanmasına yardımcı olabilecek herkese 250.000 dolarlık bir ödül teklif edilmeye başlandı. Bu etkinlik boyunca, Binance örnek teşkil etti ve bu sorunu çözme konusundaki hızlı eylemleri için yatırımcılar tarafından herhangi bir kesintinin çok kısa süre devam etmesi nedeniyle destek gördü.

Binance Müşteri Desteği Nasıl Kullanılır?

Bir kripto para borsasının başarılı olması için, tüm kullanıcı sorularını ve isteklerini zamanında yanıtlayabilen mükemmel bir müşteri destek ekibi gerektirir. Binance ile ilgili destek alanı biraz çalışsa da, ekip duyarlı ve ihtiyacı olan yatırımcılara profesyonel yardım sunabiliyor. Destek biletleri, web sitesinde bulunan çevrimiçi bir form aracılığıyla gönderilir ve yanıtlar e-posta ile yapılır. Şu anda canlı sohbet desteği ya da müşterilerin destek ekibiyle iletişim kurabilecekleri bir telefon numarası yok.

CS ekibi dışında Binance, kullanıcıların borsayı ve çalışma şeklini alışmasına yardımcı olacak birkaç SSS ve makale sunmaktadır. Bu yardımcı olan Binance destek makaleleri sayesinde destek ekibiyle iletişime geçmeden önce aradığınız sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

Binance’taki müşteri desteğinin, müşteri taleplerine cevap vermede yavaş olduğu bilinmektedir. Bu, büyük borsaların çoğunun aşina olduğu bir olgudur ve yalnızca kullanıcıların hacmine ve destek personelinin miktarına bağlıdır. Borsalar geçtiğimiz yıl patlayıcı bir oranda büyüdü ve şirketler sadece talebe yetişmek için milyonlarca dolar değerinde destek almak zorunda kaldılar. Eğer hesabınızda yüklü miktarda bir kripto para varsa bu durumda öncelikli hizmet alırsınız. Özellikle Binance, hızlı bir şekilde büyüdü, birkaç ay içinde gezegen üzerindeki en büyük borsa oldu. Çalışanların daha hızlı eğitilebildiği diğer geleneksel şirketlerin aksine, söz konusu teknik ve güvenlik gereklilikleri nedeniyle borsalar için destek personelinin dikkatlice incelenmesi ve eğitilmesi gerekir. Bu nedenle kripto para borsası Binance hemen bu konuda kendisine destek sunacak olan ekip çalışanları alamadı ve bu süre içerisinde bazı kişileri eğitmek için milyonlarca dolar aylık para harcamak zorunda kaldı. Borsanın bu sürede destek sisteminde bazı hatalar osa da bu hataların nedeni geç yanıt vermesinden dolayı olan hatalar oldu. Henüz bile kripto para borsası bunca zamanda kripto para sahiplerinin talebe yanıt vermede biraz geç davranıyor ve bu artık kripto para borsasını kılananlar tarafından alışılmış bir konu olarak tarihe geçmiş durumda.

Akılda tutulması gereken bazı şeyler, cüzdan adreslerini iki kez kontrol ediyor, sitedeki karşılık gelen adrese doğru kripto para birimini gönderdiğinizden emin olun. Mobil kripto para cüzdanlarla yapılan karışıklıklar, insanların kripto para borsası kullanırken en büyük hatalardan biridir. Unutulmaması gereken diğer şeyler, eğer büyük miktarda para transferini planlıyorsanız, öncelikle daha küçük bir test ödemesi yapmayı deneyin, ücretler size biraz daha pahalıya mal olabilir, ancak bunun güvenliğiniz için en büyük önlem olacağını hesaba katarak hareket edin.

Desteğe başvurmanız gerekiyorsa, size ilk defa yardımcı olacakları için yeterli bilgi verdiğinizden emin olun. Mobil cüzdan adreslerini, işlem zamanlarını ve işlemi hızlandırmak için yardımcı olabileceklerini düşündüğünüz diğer bilgileri ekleyin.

Malta’ya taşınma kararının arkasındaki gerekçe

Mart 2018’de Japon Gazetesi Nikkei, Binance’in Japonya’da alım satım yaptığını ve resmi düzenlemelere uymadığını bildirdi. Bu, Binance’in operasyonları Avrupa’daki kripto dostu Malta adasına taşıyacaklarını açıklayan resmi bir açıklama yapana kadar piyasalardaki bazı türbülanslara neden oldu:

Birkaç farklı lokasyonun incelenmesinden sonra, şirket mevcut blokaj önleme mevzuatı ve yasal çerçeve çerçevesinde finansal teknoloji şirketlerine sunduğu istikrar nedeniyle Avrupa ülkesine yatırım yapmaya karar verdi.

Bu şirket için iyi haber ve hatta Malta Başbakanı bu kararı sıcak bir tweet ile karşıladı, Twitter açılaması. . Binance, Fiat işlemlerini sağlamak amacıyla Malta bankalarıyla görüşmelerde bulunduklarını da açıkladı; bu, fiat para için gelecekteki kripto işlemlerinin yanı sıra borsadaki fiat işlem çiftleri için destek sunabilecekleri anlamına da gelmektedir.

Binance için daha iyi haber, sektördeki profilleri ve saygınlığı artmaya devam ediyor gibi görünüyor.

Merkezi Olmayan Borsaya Başlamak

Binance için daha yeni haberler ve iyi haberler gibi görünen BNB sahipleri, kendi Ademi Merkeziyetçi Borsalarını (DEX) başlatmayı planladıkları gerçeği ile karşı karşıyalar:

Merkezi olmayan kripto para birimi borsası çerçevelerini kapsamlı bir şekilde araştırdıktan ve mevcut uygulamaları analiz ettikten sonra, Binance kullanıcılarına alıştıkları düzeyde bir ticaret deneyimi sağlama konusunda önemli iyileştirmeler yapılabileceğine inanıyoruz. Merkezileşmiş ve Merkezileşmemiş borsalar yakın gelecekte ortaklaşa olmakla birlikte birbirlerini tamamlayacak şekilde birlikte var olacaklar.

Şimdi bir ERC-20 belirteci olan BNB dijital varlığı, bu ağın yerel belirteci olarak taşınacak ve yeni borsadaki işlem ücretlerini ödemek için kullanılacak bir kripto para birimi olarak Binance tarafından üretilmiş olan bir kripto para birimi olacaktır.

Merkezi Olmayan Borsaya Başlamak

Son zamanlarda Binance için daha iyi bir haber var, dünyanın ilk Ademi Merkeziyetçi Borsasını kurmak için Neufund ile ortaklık için çalışma yaptıkları açıklandı. Menkul kıymetlerin listelenecek olduğu merkezi olmayan bir kripto para borsası için çalışan Binance, Malta yöntimi ile bu konuda özel olarak görüştüklerini açıklamasa da görüşmelerin Malta hükümeti ile ortak olarak devam ettiği tahmin edilmektedir.

CapLinked’e göre, tek başına hisse senedi belirteçlerinin 2020 yılına kadar 1 trilyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor ve Malta Menkul Kıymetler Borsası ve Binance’in bir iştiraki olan MSX’le ortaklık sayesinde Neufund ilk baştan sona birincil ihraç platformu olacak. Güvenlik belirteçleri için, özellikle, eşitlik belirteçleri önem taşıyacaktır. İkincil hisse senedi alım satım işlemlerini güvence altına alacak ve dünyadaki şirketlerin çok fazla ihtiyaç duyulan likidite sunarken Blockchain üzerinde yasal bir fon sağlamalarını sağlayacaktır.

Bu, Binance için daha olumlu bir haber çünkü dünyanın bir numaralı kripto para borsası olarak konumlarını pekiştirmeyi hedefliyorlar.

Binance Jersey Lansmanı

16 Ocak 2019 itibariyle, Binance, “ Binance Jersey ” adlı yeni bir fiat – kripto borsası başlattığını duyurdu . Ticaret platformu canlı ve aktif olup, Euro ve İngiliz Sterlini gibi fiili para birimleri ile işlem yapmanıza olanak tanır ve Avrupa hedef pazarları arasındadır.

Binance Jersey’i Ziyaret Edin »

Yazma tarihinde, desteklenen 4 para birimi var:

  • BTC / EUR
  • BTC / GBP
  • ETH / EUR
  • ETH / GBP

Desteklenen Ülkeler:

ArjantinEswatini (eski Svaziland)LetonyaRomanya
ErmenistanFinlandiyaLihtenştaynSingapur
AvustralyaFransaLitvanyaSlovakya
AvusturyaAlmanyaLüksemburgSlovenya
AzerbeycanCebelitarıkMakaoGüney Afrika
BelçikaYunanistanMaltaGüney Kore
BrezilyaHong KongMauritiusispanya
BulgaristanMacaristanMeksikaİsveç
KanadaİzlandaMonakoİsviçre
ŞiliİrlandaHollandaTürkiye
HırvatistanİsrailYeni ZelandaBirleşik Arap Emirlikleri (BAE)
KıbrısİtalyaNorveçBirleşik Krallık (İngiltere)
Çek CumhuriyetiJamaikaPeruUruguay
DanimarkaJaponyaPolonya
EstonyaJerseyPortekiz

Fiat para birimlerinde işlem yapmak isteyen müşterilerin pasaport ve ehliyet gibi kimlik belgelerini yükleyerek KYC prosedürlerimizi yerine getirmeleri gerekecektir.

Binance’in CFO’su Wei Zhou, lansmanla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Avrupa bölgesinde fiili para birimleri olan kripto para birimi döviz piyasalarını genişletmek, Avrupalılar için yeni ekonomik fırsatlar ve aynı zamanda pound ve avronun da endişe duyduğu Brexit belirsizliğinden kurtulma özgürlüğü yaratıyor. Binance Jersey ile, daha geniş kripto para biriminin benimsenmesini desteklemek için küresel genişlememizin bir parçası olarak Avrupa ve İngiltere için kripto-fiat kanalın oluşturmaya yardımcı olmak isteriz.

Binance üzerinde işlem yapmayı biliyorsanız, o zaman yeni borsalarında kendinizi evinizde hissedersiniz, aynı motoru kullanır ve aynı şekilde ekran görünümünde Temel ve Gelişmiş görünümler arasında seçim yapma seçeneği sunulur:

Hesabınıza fiat fonu yatırmak için öncelikle KYB işlemini tamamlamanız gerekir, bu işlem tamamlandıktan sonra doğrudan banka hesabınızdan Para Yatırma ekranından Jersey hesabınıza para yatırabilirsiniz. Hesabınıza BTC veya Ethereum ile de para yatırabilirsiniz. Hesap kurulumunuzu ve banka hesabınızı bağladıktan sonra, fiat para biriminde de para çekebilirsiniz, bu, Binance’in yatırımcılara sundukları iyi bir haber.

Aşağıdaki inceleme puanlarımızı yükselttik ve bunun Binance’in borsa sektöründe büyük bir gelişme olduğunu düşünüyoruz, eğer bunu daha da fazla ülkeye yaymayı başarırlarsa (ABD şu anda hariç tutuluyor), insanlar artık ekstra olarak bir oyun değiştirici olabilir, ancak bunun daha fazla ülkede sunulması ve daha fazla insana ulaşması gerekiyor.

Avustralya Doları ile Bitcoin Alımı

20 Mart 2019’da Binance, kıtanın Avustralya’da Bitcoin’i nakit parayla satın almanın güvenli, güvenilir ve kullanımı kolay bir yolunu sağlayan kripto para birimleri dünyasına açılan ilk giriş kapısı olan Binance Lite Australia’nın lansmanını duyurdu.

Nakit-Bitcoin aracılık hizmeti, Avustralya genelinde 1.000’den fazla gazete bayisi ağı aracılığıyla çalışır ve şu anda herkesin Avustralya Doları (AUD) kullanarak Bitcoin satın almasına izin verir ve gelecekte ek dijital para birimleri ve fiat satın alma seçeneklerini dahil etme planları vardır.

Kullanıcıların öncelikle Binance Lite’da hesap doğrulaması yapması gerekir ve başarılı bir şekilde doğrulandıktan sonra, kullanıcılar önceden sipariş almış Bitcoin’lerini almak için çevrimiçi sipariş verebilir ve en yakın gazete bayisine nakit para yatırabilir.

Binance Lite aracılık hizmeti, Binance.com linkinde kripto para birimi takasının bağımsız olarak işletilen bir iştiraki olan InvestbyBit tarafından işletilmektedir. Hizmet, kripto para birimleri satın alma sürecini basitleştirmeyi ve Bitcoin gibi dijital varlıkları Avustralya genelinde kolayca erişilebilir hale getirmeyi amaçlamaktadır.

  • Ücretler % 2,5 işlem ücreti (% 50 indirim uygulanır) artı her satın alma işlem ücretindeki GST şu anda tanıtım oranı olarak ücretlendiriliyor. Bu nedenle, 50 $’lık bir sipariş için işlem ücreti 1.22 $ ve GST, 0.12 $’lık işlem ücretinin %10’u olarak tarafınızdan alınır.
  • Limitler Sistem şu anda Beta aşamasındadır ve minimum satın alma miktarı 1000 dolar olarak gösterilen maksimum satın alma miktarı ile 30 ABD dolarına düşürülmüştür. Bu limitler zaman içinde değişebilir ve 50, 60, 70 ve 100 dolarlık siparişler gibi yalnızca 10 doların katları kabul edilir olarak sistemde izin verilmektedir.

Doğrulama

İlk defa müşterilerin bir defalık Müşterinizi Tanıyın (KYC) doküman doğrulamasını yapmaları gerekir. Hizmeti kullanırken, sipariş sayfasından sonra verilen talimatları takip etmek ve doğrulamayı yapmak gerekir.

Doğrulama işlemi için kimlik kartı, pasaport  veya ehliyetinizi kullanabilirsiniz.

Her hesap bir mobil numaraya bağlanır ve kullanıcılar, doğrulama işlemini ilk tamamlarken verilen cep telefonu numarasını kullanmak zorunda olurlar.

Banka ve Kredi Kartı İle Para Yatırma

Binance, kullanıcıların Simplex ile ortaklık yaparak kripto para birimleri için banka ve kredi kartı ödemeleri yapmalarını sağlar. Visa ve MasterCard ile Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve XRP jetonlarını Visa ve MasterCard ile satın almak mümkündür ve Binance’ta bir banka kartı veya kredi kartı kullanmanın yararları şunlardır:

  • Hızlı Transferler: Kripto para biriminin cüzdanınıza ulaşması için ortalama 10-30 dakikadır
  • Düşük Ücretler: işlem başına sadece %3,5 veya hangisi daha yüksekse, 10 USD işlem ücreti alınır
  • Uygun: Visa ve MasterCard kabul edilir

Desteklenen kripto para birimlerini bankamatik veya kredi kartıyla satın almak için, kullanıcılar ilk önce resmi talimatlar sayfasını kullanabilir ve ardından şu adresi ziyaret edebilir:  https://www.binance.com/en/creditcard Türkiye’de bu yöntemler geçerli olmayabilir veya herkes bu özelliklerden yararlanabilecek türde kredi kartı ve banka kartına sahipm olmayabilir.

Binance Launchpad ve İlk Coin Teklifleri (IEO’lar)

Binance Launchpad, blockchain projelerini daha büyük kripto para birimi topluluğuyla birleştirmeyi ve Binance’in önemli kullanıcı tabanı ile etkileşime girerek projelerin fon yaratmalarını sağlamayı amaçlayan borsa takdim platformudur.

 Aralık 2017’de BREAD ve GIFTO projeleri, Binance Launchpad ve BitTorrent ve Fetch.AI gibi projelerde başarılı belirteç satışları gerçekleştirmeyi başardı. 2019’da başarılı lansmanlar gerçekleştirdi. Platform, borsadaki yerel BNB belirtecini kullandı ve kullanıcıları ödüllendirdi. Belirteci tutmak, belirteç satışlarına katılmak için kullanılmasına izin vermektedir.

Binance Launchpad Nasıl Çalışıyor?

Belirteç tekliflerinde yer alma yeteneği önemli miktarda kullanıcıyı Binance’a çekmeye devam ediyor ve Launchpad platformuna alışmak için birkaç adım atmanız gerekiyor. Bir projeyle ilgilenen herkes önce Binance Launchpad web sitesine gitmeli ve proje sayfasına tıklamalı ve sunulan projeleri araştırmalı. Önceden yapılmadıysa, jeton satışları, desteklenen kullanıcı yetki alanlarındaki yasal gerekliliklere uygun olarak yapıldığından, Binance hesap onayınızı da yapmanız gerekir ve ardından burada işlem yapmaya başlayabilirsiniz

Sonuç

Şu anda borsadaki eşleştirme motoru, saniyede yaklaşık 1.4 milyon siparişi işleyebiliyor, bu nedenle onu piyasadaki en hızlı borsalardan biri haline getiriyor. Ek olarak, borsa web, Android, WeChat ve HTML5 dahil olmak üzere tüm cihaz türlerinde çalışır. İngilizce bilmeyen konuşmacılar, Binance’in Çince, İngilizce, Korece ve Japonca, Türkçe dillerinde çoklu dil desteği sunduğunu bilmekten mutlu olacaklardır.

Şimdiye kadar ana hatlarıyla verilen her şeye dayanarak, Binance şüphesiz ki lider kripto para borsası olarak en güvenilir kripto para borsasıdır ve harika ücretler ve harika dijital para birimi desteği sunar.


error: Kopyalama Engellendi!