Anasayfa Rehber Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?

Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?

Rehber

Kullanışlı ve işlem hızlarının yüksek olduğu kripto para borsası, Binance kalitesi ile tanınmaktadır. Adının Türkiye’de sık sık duyulduğu ve kısa bir süre

Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?

Binance nedir? Binance güvenilir mi? Binance 2017 yılında Çin merkezli (Hong Kong) olarak kurulan ve işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsasıdır. Altcoin ticaretine odaklanır ve 1000’e yakın işlem çiftine sahiptir. Bunlardan bazıları Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE) şeklindedir.

Binance Nedir? Ne İş Yapar?

Binance herkesin çevrimiçi olarak kripto para alım satım yapabileceği bir borsadır. Çoğu popüler kripto’yu destekler. Tüccarların kripto’larını saklaması için çevrim içi cüzdan imkanı sunar. Borsa aynı zamanda kripto ile pasif gelir elde etme, madencilerin yatırım kararı vermesine yardımcı olmak gibi benzer hizmetler de sunar. Ayrıca Binance ekosistemi borsa, araştırma bölümü, launchpad, akademi, trust wallet, bağış bölümü, NFT ve diğerlerinden oluşmaktadır.

Binance Nedir? Kim Kurdu?

Küresel Binance şirketini Changpeng Zhao ve Yi He Çin’de kurmuştur. Zhao Çin-Kanadalı bir geliştirici ve yöneticidir. Changpeng Zhao şu anda şirketin CEO’luğunu yapmaktadır. Kanada, Montreal şehrindeki McGill Üniversitesinde okumuştur ve Binance’ı kurmadan önce çeşitli başarılı girişimlere el atmıştır. Borsadaki CEO’luk görevinden önce Bloomberg Tradebook Futures Research & Development takım liderliğini yapmış ve Blockchain.com’da Fusion Systems ve Head of Technology pozisyonunda çalışmıştır.

Binance Nedir? Kim Kurdu?

Yi He ise şu anda borsanın CMO’su ve şirketin risk fonu kolunun yöneticisidir. Daha öne başarılı mobil video teknoloji şirketi Yixia Technology’de yardımcı başkanlık yapmıştır ve başka bir kripto para borsası olan OKCoin’in yardımcı kuruculuğunu yapmıştır.

Binance Nasıl Kullanılır?

Binance kullanmaya başlamak için ilk olarak internet üzerindeki her web sitesinde olduğu gibi hesap açmanız gerekir. Bir borsa olduğundan dolayı hesap açan kişilerin kimliklerini doğrulamaları ve diğer düzenleyici gereklilikleri yerine getirmeleri zorunludur. Bundan sonra kullanıcıların desteklenen itibari para ya da kripto paraları cüzdanınıza göndermesi gerekir. Fonlarının hesabınıza geçtikten sonra hızlı bir şekilde alım satım yapmaya başlayabilirsiniz.

4 Adımda Binance Nasıl Kullanılır?

  1. Adım Hesap Açma.
  2. Adım Hesap Doğrulamalarını Tamamlamak.
  3. Kripto ya da İtibari Para Yatırmak.
  4. Kripto Para Almak.

Binance Güvenilir mi?

Binance kullanıcılarının paralarını korumak için güvenli varlık fonuna sahiptir. Bu fon daha çok kısaltması, SAFU olarak bilinmektedir. 2018’de kurulan SAFU fonu kullanıcıların yaptıkları her bir işlemden küçük bir miktarı alır. Kripto platformu hacklenirse ya da herhangi bir finansal kayıp yaşarsa SAFU fonu kullanıcıları telafi etmek için kullanılacaktır. Bunun dışında Binance, kullanıcı fonlarını korumak için çeşitli güvenlik önlemlerine sahiptir. Bunlar arasında adresleri beyaz listeleme, cihaz sınırlamaları, 2 faktör doğrulama ve YubiKey ekleme gibileri yer almaktadır.

Binance Güvenilir mi?

Binance güvenilir mi? Daha önce hacklendi mi? 2019 Nisan ayında Binance platformu saldırıya uğramıştır ve bu saldırıda hackerlar toplamda 40 milyon dolar çaldı. Saldırganlar ayrıca kullanıcı hesaplarının güvenlik bilgilerini de çaldı. Bundan dolayı platform kullanıcılarını zor durumda bırakmamak için çalınan miktarı kendi cebinden ödedi. Bu saldırıdan sonra Binance herhangi bir saldırı ya da hack yaşamamıştır. Ayrıca platform 2019 yılında saldırganları tespit ettiğini açıkladı. Şimdiye kadar Binance kullanıcılarının bilgileri ve varlıklarını koruma açısından en güvenilir kripto para borsası olmuştur. Özellikle yaşadığı ilk ve tek saldırında çalınan varlıkları platformun kendisinin ödemesi kullanıcılarına ekstra güvence vermektedir.

Binance Türkiye’de Yasal mı?

2017’de kullanıma açılan Binance günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük borsasıdır. Küresel Binance borsası Türkiye’de herhangi bir düzenlemelere tabi olmadığından dolayı tüm hizmetleri ile yasaldır. Ancak platformun 2020 yılında açtığı TRBinance borsası Türkiye’deki düzenlemelere tabiidir. TRBinance üzerinde margin ticareti, vadeli işlem ve opsiyon piyasaları, staking ve madencilik gibi özellikler yoktur. Böylece TRBinance, Türkiye’de kripto para alım satımı yapmak açısından tamamen yasaldır.

BNB Nedir?

BNB Nedir?

Binance, küresel olarak lider bir kripto platformu olmayı ve aynı zamanda kripto para sektörünü finansal alanın en önlerine getirmeyi amaçlar. Bu amaçlar dışında platform kullanıcıları için büyük bir eko sistem oluşturmuştur. Bu eko sistemin orasında kendi yerel para birimi olan BNB bulunmaktadır. Platformun yerel kripto’su yatırımcıların platformun hizmetlerini kullanırken çeşitli avantajlar elde etmesine yarar. Bu avantajların en başında alım satım ve diğer işlemlerde indirimli işlem ücretleri kazanmaktır.

2017 yılında Binance Coin olarak piyasaya sürülen kripto, şu anda toplam piyasa değeri ile en büyük beşinci kripto para birimidir. İlk olarak Ethereum blockchain ağında ERC-20 olarak başlamıştır. Daha sonra şirket kendi blockchain sistemini oluşturduğunda altcoin yeni adı BNB Chain olan blockchain ağına aktarılmıştır. Altcoin içsel otomatik bir yakma mekanizmasına sahiptir. Bunun amacı kripto’nun toplam arzını 100 milyon adeta düşürerek yatırımcıları teşvik etmektedir.

Binance Nedir? Binance Güvenilir mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)